NTFS adresář s mnoha soubory

Dub

NTFS adresář s mnoha soubory
« kdy: 09. 02. 2015, 13:09:48 »
Dobrý den, narazil jsem na problém v externím 2TB disku zformátovaném na windows do ntfs.
Kamarád chce přejít na linux (zatím jen skouší v dualbootu), ale když do linuxu připojí svůj starý externí disk, tak má problém se zobrazením jednoho adresáře s video soubory. Adresář obsahuje přes 1000 souborů s videem o velikosti mezi 700MB - 1GB. Velikost adresáře se sice ukáže +- správně, nicméně při jeho otevření se nezobrazí nic. Nevíte někdo náhodou jak toto vyřešit?
« Poslední změna: 09. 02. 2015, 13:50:27 od Petr Krčmář »


portsnap

Re:linux a NTFS
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2015, 13:24:38 »
Možná by bylo lepší, kdyby do něj přestal kousat a místo toho zkusil jak se to bude chovat, když NTFS namountuje pomocí ntfs3g.

Dub

Re:linux a NTFS
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2015, 13:48:52 »
Možná by bylo lepší, kdyby do něj přestal kousat a místo toho zkusil jak se to bude chovat, když NTFS namountuje pomocí ntfs3g.
No má linux Mint. Nejsem si jistý, ale není tam ntfs3g součástí základní instalace?

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2015, 14:27:03 »
Co to je "otevřít adresář"? Že má potíže nějaký jakoexplorer,  nebo i  ls -la ?

Dub

Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2015, 14:42:39 »
Co to je "otevřít adresář"? Že má potíže nějaký jakoexplorer,  nebo i  ls -la ?
No v mintu je pokud vím správce souborů nemo, což je forknutý nautilus, takže v něm se jeví otevřený adresář prázdný. Jde o nováčka v linuxu a zatím jsem u něj nebyl a pochybuji, že zkoušel něco přes terminál. Vím že jsem míval podobný problém, ale vyřešil jsem to naházením souborů do podadresářů a dál jsem se tím nezabýval, ale byla to práce na 2 večery a těch souborů jsem měl třetinu, takže chápu, že se mu do tohoto řešení nechce.


Peter

Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2015, 16:36:38 »
A  keď je ten disk s tým adresárom pripojený k windows, nie sú tie filmy označené na zeleno (kryptované)?

filip

Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2015, 17:29:11 »
Co to je "otevřít adresář"? Že má potíže nějaký jakoexplorer,  nebo i  ls -la ?
No v mintu je pokud vím správce souborů nemo, což je forknutý nautilus, takže v něm se jeví otevřený adresář prázdný. Jde o nováčka v linuxu a zatím jsem u něj nebyl a pochybuji, že zkoušel něco přes terminál. Vím že jsem míval podobný problém, ale vyřešil jsem to naházením souborů do podadresářů a dál jsem se tím nezabýval, ale byla to práce na 2 večery a těch souborů jsem měl třetinu, takže chápu, že se mu do tohoto řešení nechce.

Nemo nacita nahledy videa. U tolika souboru to muze trvat vecnost.
Zkuste terminal / mc, nejspis to pujde dobre.

Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2015, 14:23:46 »
Dobrý den, narazil jsem na problém v externím 2TB disku zformátovaném na windows do ntfs.
Kamarád chce přejít na linux (zatím jen skouší v dualbootu), ale když do linuxu připojí svůj starý externí disk, tak má problém se zobrazením jednoho adresáře s video soubory. Adresář obsahuje přes 1000 souborů s videem o velikosti mezi 700MB - 1GB. Velikost adresáře se sice ukáže +- správně, nicméně při jeho otevření se nezobrazí nic. Nevíte někdo náhodou jak toto vyřešit?

1000 souborů už je problém ? Spíš bych řekl že se u fotek a videí při prohlížení klasickým průzkumníkem vytvářejí ikony (thumbs.db ve složce nebo někde jinde - závisí na použitém programu), a proto proces otevření a načtení složky velmi dlouho trvá.

Používam Gnome commander a Krusader, Midnight commander v terminálu, Total Commander ve Win. U výše zmíněných s problém s tvorbou ikon nevyskytuje a 1000 souborů načte prakticky hned (1-2 s), 10 000 -20 000 souborů, to ještě je v pohodě. Nad 100 000 souborů, to už trvá 10-40 s (a zpomalen je i přístup do adresáře při zapisování - pár deseti s na soubor, třídění souborů už vytěžuje CPU). 1 000 000 souborů, to je o několika minutách a dost vytěžuje třídění souborů CPU, latence pomalá.

Navíc u 32-bit systémů nesmí seznam souborů překročit 2 GB (vč. cest k souborům ?), ale to jen tak nepřekročíš v jedné složce - cca odhadem 2-5 M souborů.

Taky některé starší linuxy nezvádají NTFS vůbec.

Když je na disku moc souborů (na celém disku, ne jedna konkrétní složka, cca 1 M souborů na disku), 32-bit linux nemusí soubory načíst. (Dělá seznam všech souborů na disku vč. cest a překročí to v paměti 2 GB, nebo je problém jinde).

adam

Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« Odpověď #8 kdy: 20. 02. 2015, 16:51:46 »
Citace
Když je na disku moc souborů (na celém disku, ne jedna konkrétní složka, cca 1 M souborů na disku), 32-bit linux nemusí soubory načíst. (Dělá seznam všech souborů na disku vč. cest a překročí to v paměti 2 GB, nebo je problém jinde).
Dobrý vědět, protože jsem čuně a dělám si na disku spoustu symlinků typu: adresář s filmy - složky podle kategorií (western, pohádka), složky podle autorů a herců, složky podle hodnocení...