Zálohování doma na pásky?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #30 kdy: 08. 02. 2015, 13:19:15 »
Rsyncem to dáš za chvíli...

80 GB za chvili pres ADSL uplink??? 1 GB bude trvat nekolik hodin! Tady me rsync zachrani tak leda v tom, ze az mi modem nekolikrat za den ztrati spojeni nebo az bude ISP nekdy v noci laborovat s infrastrukturou a odpoji me, budu moci zalohu zrestartovat.

Citace
Hlavně dneska se dá zálohovat po Internetu, šifrovaně, bezpečně, klidně na nějaký NAS přes VPNku.
A když k tomu člověk ještě občas vezme pevný disk a udělá si full backup, je to víc než dostatečné.

Jak se to vezme. S ADSL nebo podobnou pripojkou, jakou ma k dispozici vetsina lidi, se da uvazovat leda tak o zalohovani mensich objemu dat, ne o 80 GB. Rychlost typickeho uplinku je prilis strasna na to, aby tam ta data nalezla v rozumnem case. Dalsi vec je, ze na jinem OS, nez Linux, se to sifrovane zalohovani resi ponekud obtizne. Ne, ze by na to Widle pretekaly pootrebnymi nastroji. A pro vetsinu lidi je problem i ten NAS v jine lokalite.


Pavel Tišnovský

Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #31 kdy: 08. 02. 2015, 13:23:25 »
Já zálohuju na děrné štítky.
Je to nemagnetické, slunce tomu nevadí, nedegraduje to jako CD/DVD/DVDVD/DVDVDVDVDVDVDCD, prostě ideál na zálohy.

Pravda, jen s tím člověk nesmí zakopnout na schodech ...

Takto starsi kolega kdysi spechal s diplomkou ulozenou samozrejme na dernych stitcich a derovacka mu to rozsypala (derovacka = v tomto pripade baba sedici u ctecky stitku). No nakonec to pry stihli dat nejak dohromady :) Pritom pochopil, na co je ten obdelnicek, do kteryho se ma psat jmeno aplikace + poradove cislo stitku...

Na druhou stranu - mam tady par dernych stitku (na psani poznamek) a ty skutecne vydrzi prakticky cokoli, snad jen vytopeni budovy by jim nedelalo dobre (ale to neprezije ani disk, ani paska a co jsem zkousel ani DVD :)

Lol Phirae

Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #32 kdy: 08. 02. 2015, 13:31:59 »
Pritom pochopil, na co je ten obdelnicek, do kteryho se ma psat jmeno aplikace + poradove cislo stitku...


Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #33 kdy: 09. 02. 2015, 09:58:13 »
...
Na druhou stranu - mam tady par dernych stitku (na psani poznamek) a ty skutecne vydrzi prakticky cokoli, snad jen vytopeni budovy by jim nedelalo dobre (ale to neprezije ani disk, ani paska a co jsem zkousel ani DVD :)

 ;D

No že jo?

Daemon

Re:Zálohování doma na pásky?
« Odpověď #34 kdy: 09. 02. 2015, 14:10:26 »
Premyslim, jak tento system pozvednout jeste na vyssi uroven. Zda ma smysl koupit nejakou paskovou mechaniku (second-hand napr. na Ebay) a na ni kopirovat treba mesicni zalohy. Jestli ta investice bude mit smysl oproti zakoupeni dalsiho externiho disku.

Zálohování na pásku je sice děsně profi a megahustý, ale doma bych do toho asi nešel. Buď by to znamenalo koupit novou mechaniku, což při současném standardu LTOx není v cenové relaci pro domácí použití. Nebo koupit něco staršího, použitého na eBay, ale z toho bych měl strach, že mechanika po půl roce umře. Před patnácti lety se zálohovalo na DAT. A já jsem zažil až nepříjemně mnoho páskových machanik Wangdat, které z ničehož nic odešly. Prostě jeden den se zazálohovalo v pořádku, příští den byla mechanika mrtvá. Tak z toho bych měl u staršího zařízení strach. Na druhé straně je fakt, že pozděj jsme přešli na Ultrium a LTO od HP a s těmi, pokud si dobře pamatuji, problém nebyl.


SB

Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #35 kdy: 09. 02. 2015, 16:07:11 »

Tak flasku se zamkem jsem videl naposledy tehdy, kdyz jsem kupoval svoji 1 GB, kdyz 1 GB flashka byla jeste docela velka a to uz je dost dlouho.
hlavne ze plkame, co ... prvni vysledek v hledani http://www.amazon.com/Kanguru-Flash-Physical-Protect-switch/dp/B008OGNM8E urcite tech produktu je mnhoem vic, ale ze opet zbletnes neco dalsiho, to se nebojim

Klíčenky se zámkem jsem hledal asi před rokem či dvěma, najít vůbec nějaké byl velký problém. Celkem z těch, co se ještě vyrábějí, jsem našel asi 5 typů, u nás se dostaly asi 2 typy. Takže mnohem víc jich určitě není. To jenom k tomu plkání.

Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #36 kdy: 09. 02. 2015, 16:50:31 »
Já zálohuju na děrné štítky.
Je to nemagnetické, slunce tomu nevadí, nedegraduje to jako CD/DVD/DVDVD/DVDVDVDVDVDVDCD, prostě ideál na zálohy.

Pravda, jen s tím člověk nesmí zakopnout na schodech ...

Prosímtě, na to existuje takovej jednoduchej fígl. Seřaď si je podle pořadí a pak přes ten balíček udělej úhlopříčně několik rovnoběžek.  ;)

Re:Zalohovani doma na pasky?
« Odpověď #37 kdy: 09. 02. 2015, 16:55:44 »
Já zálohuju na děrné štítky.
Je to nemagnetické, slunce tomu nevadí, nedegraduje to jako CD/DVD/DVDVD/DVDVDVDVDVDVDCD, prostě ideál na zálohy.

Pravda, jen s tím člověk nesmí zakopnout na schodech ...

Prosímtě, na to existuje takovej jednoduchej fígl. Seřaď si je podle pořadí a pak přes ten balíček udělej úhlopříčně několik rovnoběžek.  ;)

Ideálně tlustým černým fixem.

OMG

Re:Zálohování doma na pásky?
« Odpověď #38 kdy: 10. 02. 2015, 09:28:29 »
zalohovani na pasky ma smysl od urciteho objemu dat. 80gb je nic, pouzij nekolik disku, pripadne si to rsyncuj nekam ven na nekolik lokalit. Jde to i u ADSL, ale delat 1x 80gb soubor je nesmysl, vetsina zalohovacich programu umoznuje volumes, ktere je pak snazsi uploadovat.