Inteligence programátora vs. nadšení

je tu sranda

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #15 kdy: 03. 02. 2015, 17:32:36 »
Tak delnik muzes bejt dobrej.....


Kolemjdoucí

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #16 kdy: 03. 02. 2015, 17:57:01 »
Inteligence s IQ nijak nesouvisi.

Výrok "Inteligence s Intelligence quotient nijak nesouvisí" se nazývá Kontradikce aneb Protimluv :)

cvzxcvzvczxcv

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #17 kdy: 03. 02. 2015, 18:25:18 »
ja jsem cely zivot bojoval s tim, ze me bavilo veci zacinat, ale jak nadseni pohaslo tak jsem s tim vzdycky sekl
a zacal s necim jinym.
dlouho jsem delal technicke ne-IT stredni, vysoke skoly i doktoranturu, ale v prubehu studia me vic a vic lakaly pocitace
a taky jsem si musel naprogramovat vypocty.
pak jsem svuj obor opustil a zacal se zivit v IT a bavi me programovani.

MikeD

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #18 kdy: 03. 02. 2015, 18:39:58 »
Podla mna si sa sem prisiel pochvalit, aky si inteligentny ;)

(ne)inteligent

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #19 kdy: 03. 02. 2015, 19:09:42 »
Díky všem za povzbuzení.

To co popisuješ jsem míval taky, klasika, říká se tomu obsesivně kompulzivní porucha (OCD). Mám OCD, ADHD už od dětství a k tomu mám schyzotypální poruchu osobnosti, to není až takový asociál jako BLEK. ale spíš takový exot s velkými výkyvy nálad a podivným, téměř schizofrenickým myšlením, jde o druh "nevyvinuté schizofrenie", magor na věčnost, ale nikde ne dost na papír na hlavu.


Určité problémy mám no, řekl bych, že to s tím nějak souvisí, akorát nevím, jestli ty problémy pramení z žití u pc nebo naopak.


je tu sranda

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #20 kdy: 03. 02. 2015, 19:16:09 »
jsi genialni neuznany genius, ktery uz od detstvi trpi temi nejzakernejsimi poruchami a nemocemi, rok ses musel podkopavat ven ze sverni koreje, mas IQ 9001 a zaslouzis plat minimalne miliardu KC na hodinu. Do skoly si ani chodit nemusel, vse uz znas a umis, proste levou zadni se zavazanejma ocima.

Tak a ted bez vykydat hnuj z mejch staji.

PsychoIT

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #21 kdy: 03. 02. 2015, 19:33:00 »
Až večer dopíšete poslední řádek kódu a ulehnete k ženě své, vyvstane pro vás zásadní otázka:

Je váš penis dostatečně agilní?

xyz

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #22 kdy: 04. 02. 2015, 22:19:26 »
Jsem na tom zhruba stejne, akorat o par let starsi. Dokonce jsem vystudoval stejne jako Ty Bc. na FITu, stejne jako Ty (vim, ze to jeste nemas, ale to uz je detail) :).

Uplatneni se neboj, programuji i lide do kterych by to nikdy nerekl.

A co se tyce IQ, tezko rict.
Na Mgr. studiu (FI MU), kde jsem pokracoval, jsem si bral predmety typu "matematicka logika" a podobne narocne predmety. V tu dobu jsem tak nejak o sobe zacal hodne pochybovat. Ke konci studia jsem si o sobe dokonce zacal myslet, ze jsem fakt hloupy a dopadlo to tak, ze jsem mel deprese a nechal se vyhodit tesne pred statnicema.
Kdyz jsem se vratil mezi normalni lidi, tak jsem nakonec vnimal, jak jsem "zase nadprumerny" (i v praci, kde jsou lide z naseho oboru). Tim chci rict, ze na dobrych fakultach je vysoka koncentrace inteligentnich lidi a ve srovnani s nimi se muzes citit hloupy, ackoliv to tak neni.

yzx

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #23 kdy: 04. 02. 2015, 23:11:19 »
(ne)inteligent: chce to len prax. Oni ti hned po skole nedaju robit nieco co by si mohol fatalne zbabrat, neboj.

n0

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #24 kdy: 05. 02. 2015, 00:00:15 »
ne nepotřebuješ..pokud máš aspoň trochu social skillz tak tě někde vemou.

Mám ale dost neobjektivní názor, protože kolem sebe neustále vidím spoustu lidí typu:

- dělal jsem sport a počítače vůbec neovládám - dnes dělám sw testera
- studoval jsem jazyky na VŠ, ale nenašel jsem práci tak jsem šel do IT, stále ho neovládám, ale jsem na 2nd lvlu
- terminálu se bojím a ve woknech umím klikat , ale nechaj mě dělat SAP administrátora

prostě dnes na spoustě míst pracuje spousta nekompetentních lidí (=prostě nejsou perfekcionisti, no a co!) Takže pokud sis zkoušel dělat engine tak nebudeš tak marnej. Teď to jen prodat.

znaleclopat

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #25 kdy: 05. 02. 2015, 09:35:06 »
U běžných pozic je ti inteligence k ničemu, protože lopata přemýšlet nemá. Hlavně rychle lepit a šup k zákazníkovi. Nebo budeš tzv. konzultant, který je každou chvíli jinde, kde vydělá své firmě nejvíc. Ani nemusíš moc umět, důležité je, že tě firma dokáže prodat za obrovské peníze. A nakonec ještě dostaneš stejně tak 40k, což má dneska i lepší vrátný. Pokud chceš něco náročného, musíš jinam. U nás frčej lopaty a jak psal n0, klidně i sportovci.

jaktotedaje

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #26 kdy: 07. 02. 2015, 13:37:00 »
Tak jak je to s tou inteligencí? Je potřeba? Nebo i blbec může být dobrý?

MrDrZ

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #27 kdy: 07. 02. 2015, 13:42:59 »
define: být dobrý

MrDrZ


čenda

Re:Inteligence programátora vs. nadšení
« Odpověď #29 kdy: 07. 02. 2015, 15:19:44 »
To je složitý. Dneska si lidi myslej, že když má někdo jaderku nebo matfyz, že je automaticky chytrý. Pak jsou tu absolventi, kteří si to myslí taky a celkově je z toho takový guláš. Dobrý programátor může být jen chytrý člověk, jenže poptávka je i po těch neschopných za pár korun a tam je to jedno.