Hodinová sazba Java programátor

Javista

Hodinová sazba Java programátor
« kdy: 26. 01. 2015, 14:06:01 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaká je přibližná hodinová sazba pro průměrného Java programátora pracujícího na ŽL. Prohlížením různých nabídek jsem se dostal na cca. 600 Kč/hod. Je to reálné? Díky


BubakB

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2015, 14:14:31 »
Na Juniora je to níže, na toho, kdo má alespoň dvou až tříleté zkušenosti, je to reálné.

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2015, 14:19:32 »
na zivnost to realne je, ale ne u totalniho juniora.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

ghost

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2015, 14:19:49 »
Na Juniora je to níže, na toho, kdo má alespoň dvou až tříleté zkušenosti, je to reálné.
Mohu se zeptat jaka je spodni hranice na juniora?

none_

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2015, 14:30:53 »
zdarma?:) aspon ja bych jako totalni junior nemel odvahu si rici nejak moc vic.


jk

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #5 kdy: 26. 01. 2015, 17:43:13 »
Jenom 600,- ? To si bere můj opravář pračky. Já měl za to, že freelanceři pod 1000,- nepůjdou.

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2015, 19:28:45 »
definuj pojem junior. definuj mesto. definuj druh pracovniho pomeru.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

omg

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #7 kdy: 26. 01. 2015, 20:16:02 »
servis kdejakeho kramu ma vyssi hodinovou sazbu a to je ucnovske remeslo.

jozin

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #8 kdy: 26. 01. 2015, 21:05:25 »
Jenom 600,- ? To si bere můj opravář pračky. Já měl za to, že freelanceři pod 1000,- nepůjdou.
Jenom s tím rozdílem, že ten opravář tu pračku za hodinu většinou opraví... Dal by si 150 Kč/h juniorovi, který si s tím bude hrát tři dny, a ještě mu to budeš pomáhat odtáhnout k němu do dílny, zpátky a navíc by sis k tomu vzal v praci dovolenou, abys mu podával nářadí?
Asi takovou cenu má juniorní programátor.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BTW nevím, jestli je to nějaké psychické prokletí linuxářů, nebo co se to tu slejzá, ale malinko už tyhle opakující se vzory otázek začínají nudit. To je min. 2x, 3x týdně dotaz, jakou ZŠ, SŠ, VŠ nebo učnák pro co nejvyšší plat, fámy o linuxových adminech, kteří mají nástupák 60k+ (ono v podstatě každý, kdo se tady k tomu vyjadřuje bere nejméně 100k, uklízečky pak 40k), jestli dostanu těch sto tácu, když se naučím Cobol/Javu, nebo alespoň obsluhovat kalkulačku, jestli mě vezmou do IBM i když se ještě pomočuji a mám sociální fóbie (ano, vezmou všema deseti). *
Nevím, jestli je to tím, že sem chodí děti, co ještě nemají rozum, nebo tu řádí někdo sice fyzicky dospělý, ale duševně narušený autista, který se při čtění odpovědí zřejmě ukájí.

Doporučoval bych založit FAQ, kde by byly všechny odpovědi na stále se opakující otázky a ty fekální výlevy dětí, nebo magorů, nebo kdo to vlastně je, rovnou mazat.
Děkuji předem.

* kdo chce vědět, jak se přibližně pohybují platy v určitém oboru a v určité lokalitě, podívá se laskavě na Český statistický úřad. Nechápu, proč s tím furt opruzujete, zvlášť když rozumná odpověď neexistuje. Výše platu není jen o odbornosti, znalostech, ale rozhoduje milión dalších faktorů - a to i ty faktory, který ani nemůžeš ovlivnit. To, kolik bere Pepa z Horní Dolní, je úplně šumák, a stejně pravdu ani nenapíše. Je prokázáno, že ti hloupější, kteří se veřejně chlubí svým platem stejně nikdy neřeknou pravdu, ale skutečnou mzdu nadsadí min o 1/3, někteří baroni prášilové klidně n-krát.

kedlub

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #9 kdy: 26. 01. 2015, 21:11:18 »
Jenom 600,- ? To si bere můj opravář pračky. Já měl za to, že freelanceři pod 1000,- nepůjdou.
Jenom s tím rozdílem, že ten opravář tu pračku za hodinu většinou opraví... Dal by si 150 Kč/h juniorovi, který si s tím bude hrát tři dny, a ještě mu to budeš pomáhat odtáhnout k němu do dílny, zpátky a navíc by sis k tomu vzal v praci dovolenou, abys mu podával nářadí?
Asi takovou cenu má juniorní programátor.

Jakej junior? Ty něco bereš? Jemu snad šel spravovat pračku junior? Tobě bych dal tak maximálně 60 k měsíčně a ještě bys byl rád.

Jenom 600,- ? To si bere můj opravář pračky. Já měl za to, že freelanceři pod 1000,- nepůjdou.

Šeš si jistý, že 160 tisíc měsíčně na ŽL je běžný?

Javista

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #10 kdy: 26. 01. 2015, 21:33:31 »
Díky za odpovědi.

Srovnání se servisem není podle mě odpovídající : servis musí taky pořídit a udržovat nástroje, dílnu a další mimomzdové náklady.

Platy na HPP onsite znám, zajímaly mne zkušenosti s prací externě na projektech. Pár let zkušeností už mám, za špičkového programátora bych se (zatím  :) ) nepovažoval.

jk

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #11 kdy: 26. 01. 2015, 21:34:49 »
Těžko říct, já sice IT vystudoval, ale nikdy jsem to nedělal, anžto mě dost odrazovaly nástupní platy - po absolutoriu už mi jelo podnikání a na nástupní platy na úrovni 20-30K jsem koukal s poněkud ohrnutým nosem. V novinách občas zahlédnu 80K javista na HPP, tak jsem tak nějak předpokládal, že by těch 160K pro dobré freelancery mohlo být reálné.... beru podle sebe - v mé profesi je rozdíl mezi platem HPP a (dobrým) freelancerováním asi tak 3-5násobný.

kedlub

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #12 kdy: 26. 01. 2015, 21:38:11 »
Díky za odpovědi.

Srovnání se servisem není podle mě odpovídající : servis musí taky pořídit a udržovat nástroje, dílnu a další mimomzdové náklady.

Platy na HPP onsite znám, zajímaly mne zkušenosti s prací externě na projektech. Pár let zkušeností už mám, za špičkového programátora bych se (zatím  :) ) nepovažoval.

Když řekneš HPP, tak ti řeknu ŽL v korporacích ;-)

Těžko říct, já sice IT vystudoval, ale nikdy jsem to nedělal, anžto mě dost odrazovaly nástupní platy - po absolutoriu už mi jelo podnikání a na nástupní platy na úrovni 20-30K jsem koukal s poněkud ohrnutým nosem. V novinách občas zahlédnu 80K javista na HPP, tak jsem tak nějak předpokládal, že by těch 160K pro dobré freelancery mohlo být reálné.... beru podle sebe - v mé profesi je rozdíl mezi platem HPP a (dobrým) freelancerováním asi tak 3-5násobný.

Aha, tak to je v pohodě. Nejsou to nereálné peníze, jen na ŽL se obvykle dělá za almužnu, protože přece ušetříš :D Ale máš pravdu, že když už ŽL, tak za normální peníze.

Ono těch 80k pro Javu také obvykle není 80. Pak zjistíš, že je tam plno podmínek a nebo je to rovnou ŽL a to už není nic moc.

asdasd

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #13 kdy: 26. 01. 2015, 22:10:44 »
80 v hrubom je 57 v cistom. Tych 80 v hrubom, to dosiahnes s plnymi bonusmi + prescas + osobne, zakladny hruby je skorej okolo 60 to je 43 v cistom a to je po par rokoch mozno realne.

Lemming

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #14 kdy: 26. 01. 2015, 22:21:47 »
Jenom 600,- ? To si bere můj opravář pračky. Já měl za to, že freelanceři pod 1000,- nepůjdou.

No on to taky není plat ;)