Nové podmínky společnosti Seznam.cz

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #15 kdy: 19. 01. 2015, 22:13:07 »
stejne je "vtipne" jak si lidi zvyknou na sluzby/os/software zadarmo a nadavaj na to jakmile muzou, vetsinou sami nejsou schopni zadarmo pro nekoho/neco jineho hnout ani prstem ;)

Tak zrovna ten mail od seznamu není zadarmo. Když jsem ho otevíral naposled tak tam na mě vybafnul Babišův xift velkej na třetinu obrazovky.

Když si dáte do kontextu ty nové podmínky užívání plus ten jejich úžasný prohlížeč tak z toho lze ledasco vyvodit. Třeba chlapcům klesá příjem z reklam a zkouší to nějak rozpumpovat, bohužel dost nešťastnými způsoby. Ideální uživatel podle seznamu nepoužívá žádné rozšíření prohlížeče, především blokace trackerů a reklam, sám rozesílá spam, jeho jediným informačním zdrojem jsou žumpa jenž slove se novinky, nákupy řeší pomocí zboží.cz, které ze záhadných důvodů nezobrazuje všechny relevantní výsledky jaké by správně mělo a k ostatnímu vyhledávání jejich zbylé vyhledavače, které se kulhavě vlečou za konkurencí. Ideální uživatel podle seznamu je blbec.
Jediné, co se mi osvědčilo, je sweb a to proto, že nerozpozná "velkou koncentraci holé kůže" na fotografii, to ale vlastně není výhoda  ;D
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!


Re:Nové podmínky společnosti Seznam.cz
« Odpověď #16 kdy: 19. 01. 2015, 22:31:58 »
No do této chvíle emaily neodcházelyvprotože byl seznam často na spamových serverech - ted už tam bude na sto procent. Nechápu že tam někdo může mít email. To už je lepší Google nebo Microsoft kam bych taky doporučoval posledním opozdilcům utíkat.

j

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #17 kdy: 20. 01. 2015, 09:04:24 »
Pokud, je to pravda, samozřejmě odcházím jinam. Ale kam ?

Spustit si vlastni mta na vlastni domene stoji cca 200Kc rocne a 10 minut prace, strasna castka ... Dat nekomu flasku za to, ze mi to zprovozni, no to je nehorazny.
bezpečnost, webmail a redundance je v ceně? nějak se mi zdá že jseš z levnýho kraje
U seznamu? lol ....

OMG

Re:Nové podmínky společnosti Seznam.cz
« Odpověď #18 kdy: 20. 01. 2015, 09:12:55 »
...
(Ano, přirozeně sem píši jenom protože si Vašich názorů vážím.)
...
E-mail na seznamu pouzivaji lide, kteri si ho v dobach internetoveho praveku zalozili zrovna u seznamu a maji ho tam ze setrvacnosti, nebo BFU kteremu je jedno jestli seznam  google nebo microsoft. Jestli budou davat do e-mailu reklamu bude vetsine jejich uzivatelu uplne ukradeno...

OMG

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #19 kdy: 20. 01. 2015, 09:14:43 »
Pokud, je to pravda, samozřejmě odcházím jinam. Ale kam ?

Spustit si vlastni mta na vlastni domene stoji cca 200Kc rocne a 10 minut prace, strasna castka ... Dat nekomu flasku za to, ze mi to zprovozni, no to je nehorazny.
bezpečnost, webmail a redundance je v ceně? nějak se mi zdá že jseš z levnýho kraje
U seznamu? lol ....
tak alespon tech serveru maji vice nez 1, takze redundanci jakou takou treba maji...


SB

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #20 kdy: 20. 01. 2015, 09:26:04 »
Spustit si vlastni mta na vlastni domene stoji cca 200Kc rocne a 10 minut prace, strasna castka ... Dat nekomu flasku za to, ze mi to zprovozni, no to je nehorazny.

Tak to je rada jak noha. Starat se o kvalitně fungující poštovní server je opich jak sviňa. To už je jednodušší si za ty prachy najít nějakou placenou službu.

Mimochodem ať je tato diskuse k něčemu, možná by se hodilo uvést jiné freemaily nebo i levnější placené jako alternativa.

SB

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #21 kdy: 20. 01. 2015, 09:28:23 »
stejne je "vtipne" jak si lidi zvyknou na sluzby/os/software zadarmo a nadavaj na to jakmile muzou, vetsinou sami nejsou schopni zadarmo pro nekoho/neco jineho hnout ani prstem ;)

Asi tak. Je třeba si uvědomit, že Seznam k uživatelům freemailu nemá žádnou povinnost, natož povinnost freemail vůbec poskytovat! Mají to určitě napsáno v podmínkách.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #22 kdy: 20. 01. 2015, 11:17:46 »
Spustit si vlastni mta na vlastni domene stoji cca 200Kc rocne a 10 minut prace, strasna castka ... Dat nekomu flasku za to, ze mi to zprovozni, no to je nehorazny.

Tak to je rada jak noha. Starat se o kvalitně fungující poštovní server je opich jak sviňa.

Ja mam svuj postovni server pres 10 let a nemuzu rict, ze by s tim byly velke starosti. Mozna delam neco spatne. Jednou za rok ci za dva upgrade systemu, jednou za 5 - 7 let zmena hw. Obyc PC s linuxem, dvema disky v raidu, bezici doma. Min jednou tydne zaloha dat na jiny stroj fyzicky umisteny v jine budove. Cca 7 mailovych schranek. Obcas si poladim spamassasin, jinak s tim opravdu zadne starosti nemam. Co je super jsou logy a spamassasin. Pripadne jine moznosti filtru primo v postfixu.

Co za starosti nemam a mel bych podle vas mit? ;-)

SB

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #23 kdy: 20. 01. 2015, 11:46:12 »
Spustit si vlastni mta na vlastni domene stoji cca 200Kc rocne a 10 minut prace, strasna castka ... Dat nekomu flasku za to, ze mi to zprovozni, no to je nehorazny.

Tak to je rada jak noha. Starat se o kvalitně fungující poštovní server je opich jak sviňa.

Ja mam svuj postovni server pres 10 let a nemuzu rict, ze by s tim byly velke starosti. Mozna delam neco spatne. Jednou za rok ci za dva upgrade systemu, jednou za 5 - 7 let zmena hw. Obyc PC s linuxem, dvema disky v raidu, bezici doma. Min jednou tydne zaloha dat na jiny stroj fyzicky umisteny v jine budove. Cca 7 mailovych schranek. Obcas si poladim spamassasin, jinak s tim opravdu zadne starosti nemam. Co je super jsou logy a spamassasin. Pripadne jine moznosti filtru primo v postfixu.

Co za starosti nemam a mel bych podle vas mit? ;-)

Odpověděl jste si sám: Už teď řešíte aktualizace (můžou znamenat znefunkčnění), výměnu HW (kolik stojí a kolik elektrika?) a zálohování (jenom pošty nebo i systému?), ladění spamového filtru. Za těch 200 (i méně) měsíčně to mám bez práce a nákladů.

j

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #24 kdy: 20. 01. 2015, 12:07:34 »
stejne je "vtipne" jak si lidi zvyknou na sluzby/os/software zadarmo a nadavaj na to jakmile muzou, vetsinou sami nejsou schopni zadarmo pro nekoho/neco jineho hnout ani prstem ;)

Asi tak. Je třeba si uvědomit, že Seznam k uživatelům freemailu nemá žádnou povinnost, natož povinnost freemail vůbec poskytovat! Mají to určitě napsáno v podmínkách.

Nevim jak ty, ale ja odsouhlasil nekdy v devadesatych letech, ze mi seznam dozivotne poskytne email zdarma. Zadne reklamy, zadna moznost zmen. A to je platne uzavrena smlouva. Takze seznam vuci me (a desetisicum dalsich) povinosti ma.

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #25 kdy: 20. 01. 2015, 12:11:17 »
stejne je "vtipne" jak si lidi zvyknou na sluzby/os/software zadarmo a nadavaj na to jakmile muzou, vetsinou sami nejsou schopni zadarmo pro nekoho/neco jineho hnout ani prstem ;)

Asi tak. Je třeba si uvědomit, že Seznam k uživatelům freemailu nemá žádnou povinnost, natož povinnost freemail vůbec poskytovat! Mají to určitě napsáno v podmínkách.

Nevim jak ty, ale ja odsouhlasil nekdy v devadesatych letech, ze mi seznam dozivotne poskytne email zdarma. Zadne reklamy, zadna moznost zmen. A to je platne uzavrena smlouva. Takze seznam vuci me (a desetisicum dalsich) povinosti ma.

 ;D  ;D  ;D

Tak dej pak vědět, jak jsi to u nich uhádal ...

Hmm

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #26 kdy: 20. 01. 2015, 12:12:54 »
stejne je "vtipne" jak si lidi zvyknou na sluzby/os/software zadarmo a nadavaj na to jakmile muzou, vetsinou sami nejsou schopni zadarmo pro nekoho/neco jineho hnout ani prstem ;)

Asi tak. Je třeba si uvědomit, že Seznam k uživatelům freemailu nemá žádnou povinnost, natož povinnost freemail vůbec poskytovat! Mají to určitě napsáno v podmínkách.

Nevim jak ty, ale ja odsouhlasil nekdy v devadesatych letech, ze mi seznam dozivotne poskytne email zdarma. Zadne reklamy, zadna moznost zmen. A to je platne uzavrena smlouva. Takze seznam vuci me (a desetisicum dalsich) povinosti ma.
Na 99% tam bol odstavec o vyhradnom prave na buduce zmeny. Ten je v sokro vsetkych takychto podmienkach.

SB

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #27 kdy: 20. 01. 2015, 12:29:11 »
Nevim jak ty, ale ja odsouhlasil nekdy v devadesatych letech, ze mi seznam dozivotne poskytne email zdarma. Zadne reklamy, zadna moznost zmen. A to je platne uzavrena smlouva. Takze seznam vuci me (a desetisicum dalsich) povinosti ma.

Máte někde ty podmínky, abychom se tu nehádali?
Co platí pro nedávno příchozí, kteří už mají dle podmínek negarantovanou službu? Pro ty už můj závěr platí, ne?

Re:Nové podmínky společnosti Seznam.cz
« Odpověď #28 kdy: 20. 01. 2015, 12:43:43 »
Co se vlastně řeší? Samostatné obchodní sdělení Seznamu odfiltruje poštovní klient. Koho budou zajímat nějaké odkazy někam jako reklama? Chodí mi hafo majlů, co mají připojené odstavce ve dvou jazycích o tom, pokud to není určené mě, tak to mám smazat a další litanie zavedené zákonem 89/2012, že majl nelze považovat za uzavření smlouvy a kdesi cosi. No tak tam pod tím přibyde holt pár odkazů, které také nikdo nebude číst, protože díky těmto dovětkům to každý přečte akorát k podpisu nebo konci mejlu a dál už to vůbec nevnímá.
Teď je neskpokojenost s tím, že jak POP3 sáhne na zprávu i bez mazání, tak nezůstane v Doručených a spadne do Koše. Mno a pak tu mají být zase nějaké úpravy spamového filtru, tak to bych považoval za větší zásah, když by to dopadalo jak dosud až v nedoručení pošty.

OMG

Re:Co říkáte na nové podmínky společnosti Seznam.cz?
« Odpověď #29 kdy: 20. 01. 2015, 13:38:56 »
stejne je "vtipne" jak si lidi zvyknou na sluzby/os/software zadarmo a nadavaj na to jakmile muzou, vetsinou sami nejsou schopni zadarmo pro nekoho/neco jineho hnout ani prstem ;)

Asi tak. Je třeba si uvědomit, že Seznam k uživatelům freemailu nemá žádnou povinnost, natož povinnost freemail vůbec poskytovat! Mají to určitě napsáno v podmínkách.

Nevim jak ty, ale ja odsouhlasil nekdy v devadesatych letech, ze mi seznam dozivotne poskytne email zdarma. Zadne reklamy, zadna moznost zmen. A to je platne uzavrena smlouva. Takze seznam vuci me (a desetisicum dalsich) povinosti ma.
mate kopii toho co jste odsouhlasil? Nebylo tam nahodou neco ve smyslu ze podminky se muzou zmenit?