Co se učit pro lepší uplatnění?

nobody

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #15 kdy: 18. 01. 2015, 22:58:36 »
zacni delat crashtesty nejen napojovejch automatu, vecer tanci balet, v noci programuj v tom co uz umis a o vikendu poradej kurzy sebeovladani tedy az po dosazeni sveho vnitrniho klidu :)


ghost

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #16 kdy: 19. 01. 2015, 09:15:45 »
Dejme tomu, že uvažuji nad restartem v IT, začít zase úplně od píky, předstírat sám před sebou že jsem vše zapomněl, třeba že se mi kvůli stresu de facto vymazala paměť, zůstaly jen instinkty. Kdo říká, že chci nutně stavět svoji budoucnost na starých základech?

Vlastně už neumím vůbec nic!

Doposud nemám příliš zkušeností z webovými technologiemi, předpokládám že přítomnost i budoucnost je právě tam. Ale co si vybrat? Nějaký PHP framework? A nebo se učit Javu a některý z jejich frameworků? Nebo Ruby on Rails, nebo Django a Python? A co takhle rovnou F# a nad tím ASP.NET? Jazyk není problém, spíš ten kolorit okolo. Vlastně jsem nikdy v plném rozsahu nevyužil ani celou základní knihovnu, natož pak nějaký framework. A když už jsem nějaký framework používal, tak leda nepřímo přes nějaký wrapper který převolával metody a do kterého jsme měli zakázáno hrabat, celý framework byl vlastně zabalen do inhouse frameworku, tudíž nepřenositelná znalost...

Pravdou je, že chci aby se to tady rozjelo, abych nebyl sám, abych se měl s kým bavit. Ta samota mě zabíjí! Tedy, co by se měl člověk který chce opět naskočit do současného rozjetého IT vlaku naučit, jaká technologie mu bude nejvíce užitečná?

Let the flame begin!

V Ruby on Rails nebo v Djangu praci v Ostrave nesezenete. Pokud chcete delat webovky tak doporucuju Javu (Spring, PrimeFaces,...) PHP by bylo pro vas pomerne stresove (udelat co nejvic za co nejmene penez). Myslim ze by pro vas nebylo spatne pracovat formou teleworkingu :)

pražák

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #17 kdy: 19. 01. 2015, 09:24:40 »
Ono ani v Praze :D Java není špatná, ale rozhodně ne weby, to je pro patlaly a podle toho se to platí. Dostane max 60 tisíc a ještě bude rád. To mu asi moc stačit nebude.

Vyhořelý ajťák

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #18 kdy: 19. 01. 2015, 10:23:44 »
No zase s tím stěhováním je problém, jednak nevím jak si poradit, pronajímat si byt jen pro sebe je možná zbytečně drahé a zas na spolubydlení bych se možná bál. Navíc si neumím najít nové přátelé ani známe, ani v Brně při studiích jsem si tam žádné neudržel a mimopracovně se alespoň občas bavím jenom s lidmi které znám ještě ze základky a nebo gymplu, jinak jsem se od té doby s nikým novým nebyl schopen dát dokupy, nevím proč.

Možná bych si měl najít nějaký tutoriál jak hledat přátele...

V takové Praze bych sice asi dostal hezký plat, ale byla by to otročina. A s lidmi z práce se až tak bavit ani nedá, každý má to svoje (rodinu, děcka, barák, ...)  a většinou vypadnou hned jakmile mohou. Hodně lidí taky jezdívá společně autem když bydlí v nějaké dědině kousek za městem, ti jsou taky vázáni tím kdo řídí. V práci si přátele na blbnutí člověk nenajde, maximálně s nima může někdy zajít na pivo. Myslím ale, že je lepší vycházet s lidmi v práci formálně, firemní kultura tykání vede (alespoň u mě...) k tomu, že si člověk časem přestane dávat pozor na to co a komu říká a začne brát tu práci příliš osobně.


shady

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #19 kdy: 19. 01. 2015, 12:17:42 »
nasla by som si inzeraty na pracu v Ostrave, a ucila sa to, co tam pozaduju


ghost

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #20 kdy: 19. 01. 2015, 13:04:48 »
nasla by som si inzeraty na pracu v Ostrave, a ucila sa to, co tam pozaduju
To je pekne, ale moc to nefunguje (za 2-3 mesice muze byt poptavka po vyvojarich v C# a zbytecne se clovek bude ucit Javu). Navic v Ostrave chteji prevazne senior developery, takze pokud ma praxi x-let v nejakem jazyce ma sanci ze ho vemou prave na ten jazyk. Taky chteji lidi kteri maji prokazatelne praxi  (1 a vice let) s nejakou technologii, napr. websphere nebo vyvojem pro Android.

Trident

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #21 kdy: 19. 01. 2015, 23:44:06 »
No zase s tím stěhováním je problém, jednak nevím jak si poradit, pronajímat si byt jen pro sebe je možná zbytečně drahé a zas na spolubydlení bych se možná bál. Navíc si neumím najít nové přátelé ani známe, ani v Brně při studiích jsem si tam žádné neudržel a mimopracovně se alespoň občas bavím jenom s lidmi které znám ještě ze základky a nebo gymplu, jinak jsem se od té doby s nikým novým nebyl schopen dát dokupy, nevím proč.

Možná bych si měl najít nějaký tutoriál jak hledat přátele...

V takové Praze bych sice asi dostal hezký plat, ale byla by to otročina. A s lidmi z práce se až tak bavit ani nedá, každý má to svoje (rodinu, děcka, barák, ...)  a většinou vypadnou hned jakmile mohou. Hodně lidí taky jezdívá společně autem když bydlí v nějaké dědině kousek za městem, ti jsou taky vázáni tím kdo řídí. V práci si přátele na blbnutí člověk nenajde, maximálně s nima může někdy zajít na pivo. Myslím ale, že je lepší vycházet s lidmi v práci formálně, firemní kultura tykání vede (alespoň u mě...) k tomu, že si člověk časem přestane dávat pozor na to co a komu říká a začne brát tu práci příliš osobně.
Ja jsem si zrovna v praci nasel spoustu pratel. Kdybych nebyl jouda tak ani na skolu nejdu. A to nejsem zrovna socializacni typ. A vytvoril jsem pevne vazby ktere se jen tak nerozpadnou. Narozdil od VS kde to bylo tragicky. Chodil jsem do skupiny se samyma mamlasema ktery se teprv na VS ucili programovat a vetsinou hrali counter strike nebo nadmerne chlastali.
I mimo praci jsem si vytvoril jiste vazby. Pratele pratel tech pratel. Maji i deti/rodiny ale to se da planovat. Naucil jsem se prave dobre planovat;) A nasel pritelkyni.
Kdybych neopustil sve krasne lec rusy kolonizovane mesto kde chcipl pes, tak jsem sam, bez vetsich prostredku, s minimem pratel, omezenou znalosti sveta a nejakou podradnou praci typu progros ucetnictvi,webar nebo nedejboze sroubovac pecek.
Praha je sice spinave a hlavne prasne mesto, nicmene je zde spousta lidi z ruznych kultur, mezinarodnich firem atd. Netusil jsem jak te treba kolegove z ciziny dokazou obohatit. Prijdes do prace a vis ze je Divali nebo Ramadan. Pred dobre oblecenymi japonci si clovek pripada jak hastros;) Je to nejdriv sok ale pak ti to schazi. Najdes si pratele takhle i na mezinarodni urovni. Nebudes vypleskly z toho ze mas u pohovoru inda,nemce nebo skota(oukej, tem je blbe rozumet:). Mozna se i nekam casem podivas sluzebne.
Jo bylo to tezky. Taky jsem tak zacinal. Ale tak nejak jsem byl zvykly byt sam a touha po tom zkusit neco noveho byla silnejsi. Vlastne prislo to diky tomu ze jsem si uvedomil svoji hodnotu a zdrave jsem se nastval.


Vertex

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #22 kdy: 20. 01. 2015, 08:45:34 »
...nicmene je zde spousta lidi z ruznych kultur, mezinarodnich firem atd. Netusil jsem jak te treba kolegove z ciziny dokazou obohatit. Prijdes do prace a vis ze je Divali nebo Ramadan. Pred dobre oblecenymi japonci si clovek pripada jak hastros;) Je to nejdriv sok ale pak ti to schazi...
Ja uz nedokazem posudit, ci to je troll alebo fakt existuje taky multikulti slnieckovy blbec naozaj. To sa necudujem, ze to je vsetko v takych srackach akych je a ze tento obludny a neludsky zdegenerovany system ma svojich obdivovatelov a privrzencov. Pockaj kym ti tym ramadanom prestrelia hlavu kamarade.

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #23 kdy: 20. 01. 2015, 09:18:08 »
a pomalu koketuji se zen buddhismem
Bacha na to - mistr tě bude při meditaci mlátit holí, nesmíš mu to vrátit!

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #24 kdy: 20. 01. 2015, 09:24:34 »
No zase s tím stěhováním je problém, jednak nevím jak si poradit, pronajímat si byt jen pro sebe je možná zbytečně drahé a zas na spolubydlení bych se možná bál. Navíc si neumím najít nové přátelé ani známe, ani v Brně při studiích jsem si tam žádné neudržel a mimopracovně se alespoň občas bavím jenom s lidmi které znám ještě ze základky a nebo gymplu, jinak jsem se od té doby s nikým novým nebyl schopen dát dokupy, nevím proč.

Možná bych si měl najít nějaký tutoriál jak hledat přátele...

V takové Praze bych sice asi dostal hezký plat, ale byla by to otročina. A s lidmi z práce se až tak bavit ani nedá, každý má to svoje (rodinu, děcka, barák, ...)  a většinou vypadnou hned jakmile mohou. Hodně lidí taky jezdívá společně autem když bydlí v nějaké dědině kousek za městem, ti jsou taky vázáni tím kdo řídí. V práci si přátele na blbnutí člověk nenajde, maximálně s nima může někdy zajít na pivo. Myslím ale, že je lepší vycházet s lidmi v práci formálně, firemní kultura tykání vede (alespoň u mě...) k tomu, že si člověk časem přestane dávat pozor na to co a komu říká a začne brát tu práci příliš osobně.
Ja jsem si zrovna v praci nasel spoustu pratel. Kdybych nebyl jouda tak ani na skolu nejdu. A to nejsem zrovna socializacni typ. A vytvoril jsem pevne vazby ktere se jen tak nerozpadnou. Narozdil od VS kde to bylo tragicky. Chodil jsem do skupiny se samyma mamlasema ktery se teprv na VS ucili programovat a vetsinou hrali counter strike nebo nadmerne chlastali.
I mimo praci jsem si vytvoril jiste vazby. Pratele pratel tech pratel. Maji i deti/rodiny ale to se da planovat. Naucil jsem se prave dobre planovat;) A nasel pritelkyni.
Kdybych neopustil sve krasne lec rusy kolonizovane mesto kde chcipl pes, tak jsem sam, bez vetsich prostredku, s minimem pratel, omezenou znalosti sveta a nejakou podradnou praci typu progros ucetnictvi,webar nebo nedejboze sroubovac pecek.
Praha je sice spinave a hlavne prasne mesto, nicmene je zde spousta lidi z ruznych kultur, mezinarodnich firem atd. Netusil jsem jak te treba kolegove z ciziny dokazou obohatit. Prijdes do prace a vis ze je Divali nebo Ramadan. Pred dobre oblecenymi japonci si clovek pripada jak hastros;) Je to nejdriv sok ale pak ti to schazi. Najdes si pratele takhle i na mezinarodni urovni. Nebudes vypleskly z toho ze mas u pohovoru inda,nemce nebo skota(oukej, tem je blbe rozumet:). Mozna se i nekam casem podivas sluzebne.
Jo bylo to tezky. Taky jsem tak zacinal. Ale tak nejak jsem byl zvykly byt sam a touha po tom zkusit neco noveho byla silnejsi. Vlastne prislo to diky tomu ze jsem si uvedomil svoji hodnotu a zdrave jsem se nastval.

Kefalýn, akým jazykom ste terazky hovorili?

dl

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #25 kdy: 20. 01. 2015, 10:09:21 »
A nyní řeším, co se sakra učit, jestli Java EE+FX, C#+.NET a nebo cokoliv ...
Doporucujem Jave + EE.
U nas v firme (banka) sa zbavujeme vsetkych aplikacii napisanych v C# (a inych jazykoch) a snazime sa ich nahradit Javou.
Okrem Javy mame este COBOL. Ale to je technologia ktora sa neda jednoducho nahradit a sam sa to clovek ani nedokaze v pozadovanom rozsahu naucit.

Co se bankám nelibí na C#?

Tomáš Roll

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #26 kdy: 20. 01. 2015, 10:39:13 »
Bacha na to - mistr tě bude při meditaci mlátit holí, nesmíš mu to vrátit!

Tak tak. Ve východních civilizacích mají mistr, úředník nebo kdokoliv starší vždycky pravdu, těm se neodmlouvá.

BrainLess

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #27 kdy: 20. 01. 2015, 11:08:42 »
Hehe .. jsem clovek co se v tyhle branzi pohybuje nejakej patek. Delal jsem skoro vsechno mozny ( to je na ty praci dobry ) mysleno z pohledu oboru ke kterym jsem pricichnul (Carovy kody/sklady/Clipper;OLAP programovani serveru Novel/Windoze; ORACLE a PL/SQL; Oracle a Pro*C; HPUX a PARISC/Itanium a C/C++/Java; HTML/CSS/PHP; AngularJS ). Programoval v tolika jazycich ze uz si skoro nepamatuji jmena nekterych z nich. Proste nema smysl se asi ucit jednu konkretni platformu  viz C# plus .Net, AngularJS + Dart nebo Pro*C a Oracle ;-). Kdyz je clovek dobrej tak vpluje do vseho.  Jenom clovek casem nejak ztraci chut se ucit dalsi pripitomelej jazyk a technologii.

 

neruda

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #28 kdy: 20. 01. 2015, 11:50:33 »
"Co se učit pro lepší uplatnění? " -> strilet ...

dl

Re:Co se učit pro lepší uplatnění?
« Odpověď #29 kdy: 20. 01. 2015, 13:02:34 »
Hehe .. jsem clovek co se v tyhle branzi pohybuje nejakej patek. Delal jsem skoro vsechno mozny ( to je na ty praci dobry ) mysleno z pohledu oboru ke kterym jsem pricichnul (Carovy kody/sklady/Clipper;OLAP programovani serveru Novel/Windoze; ORACLE a PL/SQL; Oracle a Pro*C; HPUX a PARISC/Itanium a C/C++/Java; HTML/CSS/PHP; AngularJS ). Programoval v tolika jazycich ze uz si skoro nepamatuji jmena nekterych z nich. Proste nema smysl se asi ucit jednu konkretni platformu  viz C# plus .Net, AngularJS + Dart nebo Pro*C a Oracle ;-). Kdyz je clovek dobrej tak vpluje do vseho.  Jenom clovek casem nejak ztraci chut se ucit dalsi pripitomelej jazyk a technologii.


Ono je rozdíl mezi mluvit plynně vs dorozumím se. On třeba i Python není na dva týdny učení, i když můžeš nabýt ten pocit po otevření kdejaké knihy. Vybrat si doménu a platformu je prostě důležité -- minimálně pro duševní zdraví.