Živnost - odpracované hodiny

peterTT

Re:Živnost - odpracované hodiny
« Odpověď #30 kdy: 02. 02. 2015, 09:53:25 »
Tak objednavku mam podpisanu tak, ze som plateny od cloveko hodin. Cize mam nejaku sumu za manday. Ale ked budem dlhsie vo firme, tak jasne, ze zaplatia. nie som teda plateny od toho, co realne spravim.
Napr. min. stvrtok som odrobil realne asi 2.5h a zauctoval som si 8.5, podobne v piatok. ale tak toto uz nie je moj problem, ako tu podaktori pisali, je na vedeni, aby mi dali robotu, nakolko ja im dam svoj cas k dispozicii. A nie ze by som nevyvijal iniciativu, aby som mal nejaku pracu. Chodim za analytikom, projekt manazerom, ze co dalej. Dnes som dosiel, pytam sa analytika co robit, a on ma meeting a ze mi da potom nieco. Ak vobec :)
Paci sa mi ale, ze tu maju asi X projekt manazerov, mozno aj 10, a je to taka mala firma, mozno 30 ludi. a programatorov asi 10, aj to asi nie a ostatne nejaki analytici atd.
No nic, asi si idem robit nieco svoje, aby som sa nenudil, pokial mi nedaju robotu :P


peterTT

Re:Živnost - odpracované hodiny
« Odpověď #31 kdy: 02. 02. 2015, 12:06:14 »
este by ma zaujimala jedna vec. Ked pracujete na zivnost niekde v kancli dajme tomu, a nechodite na obed, ale nosite si so sebou z domu, takze obedujete popri praci. Davate si to do prestavky? cize nerobite 8h ale 7.5? Ja ked si beriem stravu z domu, tak jem popri praci a z hodin si neodpocitavam.

oiweu

Re:Živnost - odpracované hodiny
« Odpověď #32 kdy: 02. 02. 2015, 12:43:24 »
este by ma zaujimala jedna vec. Ked pracujete na zivnost niekde v kancli dajme tomu, a nechodite na obed, ale nosite si so sebou z domu, takze obedujete popri praci. Davate si to do prestavky? cize nerobite 8h ale 7.5? Ja ked si beriem stravu z domu, tak jem popri praci a z hodin si neodpocitavam.

Kdyz jsem byl zivnostnik, cas straveny napr. na obede apod. jsem samozrejme zakaznikovi neuctoval. To ze jsem se chtel najist byla moje rezie a muj problem. Pokud jsem zvladnul soucasne pracovat pro zakaznika a u toho i jist, potom jsem mu samozrejme  tu praci uctoval. Ze jsem byl schopen se pri tom soucasne najist byl zase jen muj problem.

oiweu

Re:Živnost - odpracované hodiny
« Odpověď #33 kdy: 02. 02. 2015, 12:48:49 »
Jo, jeste me napada, ze u Tebe s tim muze byt nejaky problem. Zatim co ja jsem byl normalni zivnostnik - podnikatel, Ty jsi podle vseho ve "skrytem pracovnim pomeru", takze se de ocekavat, ze pravidla neurcujes Ty, ale nekdo jiny.

j

Re:Živnost - odpracované hodiny
« Odpověď #34 kdy: 02. 02. 2015, 19:21:32 »
este by ma zaujimala jedna vec. Ked pracujete na zivnost niekde v kancli dajme tomu, a nechodite na obed, ale nosite si so sebou z domu, takze obedujete popri praci. Davate si to do prestavky? cize nerobite 8h ale 7.5? Ja ked si beriem stravu z domu, tak jem popri praci a z hodin si neodpocitavam.

chjo ... s tebou je to tezky. Zivnostnik zadny prestavky nema. Na zivnostnika se nevztahuje zadnej predpis, kterej by mu je narizoval. Zaroven si ale muze prestavky delat kdy chce a jak chce - proto je zivnostnikem. Zivnostnik nema ani zadnou pracovni dobu, protoze kdy bude pracovat si urcuje sam. Nema ani zadny pracoviste - tedy pokud si jej neurci sam.

Pochopitelne, spousta veci muze byt resena smluvne, ale pokud smlouva obsahuje nalezitosti smlouvy pracovni (zamestnanecke) rikas si o pruser ty, i tvuj zamestnavatel. A urcovani pracovni doby, prestavek, a mista vykonavani prace jsou zakladni znaky takove smlouvy. Pak se k tomu prida jeste to, ze ti je zadavana prace a mas to lozeny.