Akým programovacím jazykom sa venovať?

MichalJ

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #15 kdy: 12. 01. 2015, 08:27:30 »
Chápem, že to myslite v dobrom preto mi radíte C/C++ lenže na to som sa nepýtal, C++ som si už taktiež pozeral a pracu s dynamickou alokáciou a pointermi ako tak chápem. No chcem sa venovať C# a potreboval som vedieť aké ďalsie prg. jazyky sa k nemu používajú

SQL se hodí určitě a JS (resp. HTML+JS) taky. Jinak neuškodí C (aspoň pro přehled, vědět, jak funguje) a případně i C++ (jsou ve VS, takže není problém s IDE).

Dik, pozriem si to SQL a ešte som našiel niečo na nete že XML ... nevieš mi povedať načo sa používa tento?


Dfasdfasfda

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #16 kdy: 12. 01. 2015, 08:56:23 »
Citace
Dik, pozriem si to SQL a ešte som našiel niečo na nete že XML ... nevieš mi povedať načo sa používa tento?

xml je datovy format, zpusob jak zapisovat stromove datove struktury.
a kolem toho vznikl cely ekosystem, ze uz jde v xml i programovat (xslt.....)

Trident

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #17 kdy: 12. 01. 2015, 09:06:23 »
Prvák na střední škole? To už začíná být docela dost absurdní, tyhle dotazy...

Ale pokud je to vážně míněno, tak odpověď zní: cokoliv! Je to úplně a naprosto jedno, protože práci budeš řešit nejdříve za 4 roky a do té doby se změní spousta věcí (především u tebe - vyzkoušíš a osaháš si věci, získáš zkušenosti, zjistíš co tě opravdu baví, atd atd). Od toho nejsi oficiálně dospělý, abys toho využil a nemusel řešit práci!
Nevim chlape. Ja zacinal s asemblerem a basicem kolem 7-9 let. Myslim ze se k tomu stavi dosti odpovedne. Uz v te dobe jsem tusil ze programovani mne nebude bavit.

Inkvizitor

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #18 kdy: 12. 01. 2015, 09:29:40 »
Já bych se naučil Rust. Jednak budeš u nás jeden z prvních, kdo ho umí (takže budeš cool a jedinečný), ten jazyk má podle mě velký potenciál a obsahuje většinu konceptů, které jsou v dalších moderních programovacích jazycích.

A samozřejmě Python, ten asi první.

A samozřejmě bych si prošel a snažil se pochopit aspoň Učebnici jazyka C od Herouta, ta je výborná na pochopení základů.

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #19 kdy: 12. 01. 2015, 09:46:54 »
... Viem žeby som v budúcnosti sa chcel venovať práve tejto profesii no neviem na čo sa zamerať a to som myslel, že by ste mi vedeli poradiť, či na desktopové aplikácie alebo skôr webové? ...

1. Možná by stálo za to, projet si tu některá stará fóra, na podobné téma se tu už zaplácalo milionšest bajtů.
2. Pak bych se mrknul na nabídky pracovních agentur (pokud v budoucnu nebudeš mít štěstí a dobrou práci Ti nedohodí nějaký kámoš).
3. Nad tím se zamysli, dojdi k nějakému závěru a TEN si tu nech "okomentovat" ...


ghost

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #20 kdy: 12. 01. 2015, 09:49:16 »
Já bych se naučil Rust. Jednak budeš u nás jeden z prvních, kdo ho umí (takže budeš cool a jedinečný), ten jazyk má podle mě velký potenciál a obsahuje většinu konceptů, které jsou v dalších moderních programovacích jazycích.

A samozřejmě Python, ten asi první.

A samozřejmě bych si prošel a snažil se pochopit aspoň Učebnici jazyka C od Herouta, ta je výborná na pochopení základů.

A kdyz reknu ze ten Rust umim, kdo me ted hned zamestna?:)

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #21 kdy: 12. 01. 2015, 09:50:14 »
řeknu ti to takle hochu zrovna koncem příštího semestru budu potřebovat někoho kdo rozumí hmtl a php a možná ještě pythonu takže bys u mě mohl dostat slušnou brigádu řekněme 200Kč/hod???  8)

Takže práci na tento semestr už za tebe někdo udělá,  :D .
A už sháníš někoho na příští semestr.

Nechceš se na tu školu už vy..at a uvolnit místo někomu, kdo o to má doopravdy zájem, rozumí tomu a nemá potřebu práci už od začátku oje..at?

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #22 kdy: 12. 01. 2015, 10:15:04 »
Z neprogramovacích jazyků bych doporučil angličtinu (na úrovni abys byl schopen plynné komunikace slovem i písmem - tj. přečíst si nejen manuál, ale i noviny, neprogramátorskou knihu, bez zadrhávání a výrazných gramatických chyb vyjádřit cokoli co chceš) a k tomu ještě jeden další cizí jazyk (čeština se nepočítá), nemusí být "světový", ale také ho umět víceméně plynně.

A najít si nějaký koníček nebo specializaci i mimo programování a technologie, ať fotografování nebo sociologii.

To je potřeba k tomu abys byl v životě někým kdo tvoří, ne jen fachidiotickým kodérem co udělá co mu řeknou a kysele se užírá fantasmagorickými představami o světe za kúbiklem a openspacem.

Inkvizitor

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #23 kdy: 12. 01. 2015, 13:44:13 »
Já bych se naučil Rust. Jednak budeš u nás jeden z prvních, kdo ho umí (takže budeš cool a jedinečný), ten jazyk má podle mě velký potenciál a obsahuje většinu konceptů, které jsou v dalších moderních programovacích jazycích.

A samozřejmě Python, ten asi první.

A samozřejmě bych si prošel a snažil se pochopit aspoň Učebnici jazyka C od Herouta, ta je výborná na pochopení základů.

A kdyz reknu ze ten Rust umim, kdo me ted hned zamestna?:)

Pokud budeš dobře umět i ten Python, klidně já.

ghost

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #24 kdy: 12. 01. 2015, 14:16:20 »
V pythonu jsem nejakou dobu programoval, o jakou praci se jedna?

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #25 kdy: 12. 01. 2015, 16:23:11 »
Chápem, že to myslite v dobrom preto mi radíte C/C++ lenže na to som sa nepýtal, C++ som si už taktiež pozeral a pracu s dynamickou alokáciou a pointermi ako tak chápem. No chcem sa venovať C# a potreboval som vedieť aké ďalsie prg. jazyky sa k nemu používajú

SQL se hodí určitě a JS (resp. HTML+JS) taky. Jinak neuškodí C (aspoň pro přehled, vědět, jak funguje) a případně i C++ (jsou ve VS, takže není problém s IDE).

Dik, pozriem si to SQL a ešte som našiel niečo na nete že XML ... nevieš mi povedať načo sa používa tento?

Ani to C++ není v tomto kontextu od věci, když mám například aplikaci v C# a nějakou knihovnu v C++ (ať už se zdrojákem nebo bez), tak mi C++/CLI pomůže obejít P/Invoke a spoustu dalších nepříliš efektivních "oklik". Takže opravuji na C++/CLI.

XML je datový formát a taky se hodí, ještě bych přidal JSON.

podlesh

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #26 kdy: 12. 01. 2015, 16:46:11 »
Nevim chlape. Ja zacinal s asemblerem a basicem kolem 7-9 let. Myslim ze se k tomu stavi dosti odpovedne. Uz v te dobe jsem tusil ze programovani mne nebude bavit.
No právě - v takovém případě je zbytečné řešit jak moc se assembler a basic hodí pro reálnou práci. Zvlášť když se podíváme jak jsou na tom dnes :-)

Inkvizitor

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #27 kdy: 12. 01. 2015, 22:58:57 »
V pythonu jsem nejakou dobu programoval, o jakou praci se jedna?

Rozhodně nečekej Rust ani Erlang ani nic moc fancy a cool. Spíš inetové aplikace v Pythonu.

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #28 kdy: 13. 01. 2015, 00:02:07 »
Začít můžeš třebas tady:
https://www.youtube.com/user/BambooMachine/playlists
Projdi si to klidně všecko i ten Blender. Pro začátečnický nakopnutí je to dobrý, pro lepší pochopení více do hloubky si pak pořiď nějakou klasickou bichli.

Re:Akým programovacím jazykom sa venovať?
« Odpověď #29 kdy: 14. 01. 2015, 18:01:18 »
řeknu ti to takle hochu zrovna koncem příštího semestru budu potřebovat někoho kdo rozumí hmtl a php a možná ještě pythonu takže bys u mě mohl dostat slušnou brigádu řekněme 200Kč/hod???  8)

Takže práci na tento semestr už za tebe někdo udělá,  :D .
A už sháníš někoho na příští semestr.

Nechceš se na tu školu už vy..at a uvolnit místo někomu, kdo o to má doopravdy zájem, rozumí tomu a nemá potřebu práci už od začátku oje..at?

náhodou jsem se přesvěčil že to jde uplně samo a přemejšlím že si ještě jednu školu přiberu  ;D
Prostě něco co má zvuk třeba FIT VUT nebo MFFUK ale potřebuju si pak ale koupit experty a ty jsou drahý  ale hlavně hloupí moralisti :(
nerozumíš třeba trochu matice,nebo neznáš nějakého ITšprta co nutně potřebuje peníze??
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)