reklama

Alza zboží s chybnou cenou

Kamisama

Alza zboží s chybnou cenou
« kdy: 08. 01. 2015, 18:04:18 »
Zdravím přátelé, nedávno jsem měl štěstí, a nachytal alza system na váškách, kdy jednu položku prodavali cca za 25tinu ceny, nelenil jsem a jeden kousek toho to zboží jsem objednal. Na emajl mi došla potvrzující zpráva z jejich systemu (robot), že zakázku přijali a zpracovávají.

Vypada to jako rozpávka s dobrým koncem, nicméně dnes mi došel emajl :

Vážený zákazníku,

bohužel informační systém nesprávně zpracoval požadavky na zobrazení ceny, kde se chybně projevila měna v rámci kurzu. Jedná se o produkty, které nebyly zahrnuty do žádné speciální slevy. Cena je několikanásobně pod nákupní cenou. Cena tedy nebyla skutečná, proto nelze objednávky zpracovat. Rádi bychom s Vámi případné stížnosti řešili individuálně, proto se na nás prosím obraťte přes Kontaktní formulář sekce Stížnost.

Věříme, že tuto situaci pochopíte, a že nalezneme pro obě strany přijatelné řešení.

Vaše Alza

A tak se ptám po tom co jsem si pročítal trable např s vrácení w7 licencí, jestli mam si stát na svém a zboží chtít, nebo to nechat byt, respektive mám šanci?(jak velkou?) Jak byste postupovali vy?

Díky za názory ;-)

Patrik
« Poslední změna: 08. 01. 2015, 18:18:54 od Petr Krčmář »

reklama

ghost

Re:Alza- problem
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2015, 18:10:29 »
Je to problem z jejich strany, nekdo se nejspis uklikl a omylem dal tohle zbozi s touhle cenou do eshopu. Nemas narok.

Kit

Re:Alza zboží s chybnou cenou
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2015, 18:31:38 »
Bude se nám žít mnohem lépe, když nebudeme zneužívat chyb a omylů druhých.

Rejpal

« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2015, 18:33:23 »
Pokud jste jiz za zbozi zaplatil, tak jste s Alzou automaticky uzavrel kupni smlouvu.

Kamisama

« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2015, 18:36:56 »
Rejpal : Bohužel jsem to dal na dobírku...¨

Jinak ano žilo by se líp, kdybychom nikdo na nikom neparazitoval.... ale to bychom měli začít od kořenu, a udělat defenestraci.... ale to je jiné téma které bych tu nerad rozvíjel.

reklama

hu

« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2015, 18:39:09 »
Sel bych do toho, nekdo tady udelal chybu tak by za ni mel zaplatit. Jakozto zamestnanec musim take pykat za sve chyby.

Osobne bych se spokojil alespon s nejakou poukazkou.

Cus bus!

Kamisama

« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2015, 18:45:14 »
Sel bych do toho, nekdo tady udelal chybu tak by za ni mel zaplatit. Jakozto zamestnanec musim take pykat za sve chyby.

Osobne bych se spokojil alespon s nejakou poukazkou.

Cus bus!

Souhlasím, ja jako OSVČ když něco podělám, jedu to na svoje náklady opravit atd atd... ovšem neviním teď člověka ale jejich systém který sic někdo naprogamoval, tak jsem jim třeba našel díry v něm :-D

« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2015, 18:52:01 »
Co bylo v tom potvrzujícím mailu od alzy?

Jinak příště toho vem desektrát tolik a rovnou jim převeď chcectáky  ;D
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

Kit

« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2015, 18:53:31 »
Jinak ano žilo by se líp, kdybychom nikdo na nikom neparazitoval.... ale to bychom měli začít od kořenu, a udělat defenestraci.... ale to je jiné téma které bych tu nerad rozvíjel.

Začít od kořenu, tedy u sebe.

Kamisama

« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2015, 18:55:01 »
Co bylo v tom potvrzujícím mailu od alzy?

Jinak příště toho vem desektrát tolik a rovnou jim převeď chcectáky  ;D

Je to napsáno v prvním příspěvku co mi napsali, jn jestli vůbec bude nějaké příště že....

« Odpověď #10 kdy: 08. 01. 2015, 18:55:15 »
Pokud jste jiz za zbozi zaplatil, tak jste s Alzou automaticky uzavrel kupni smlouvu.
Jenze to nic neznamena.
Citace
Pokud je cena zboží výrazně mimo jakékoliv obvyklé limity ceny pro výrobek, k němuž se vztahuje, může se ze strany prodávajícího jednat o neúmyslnou chybu. Kupujícímu lze v takovém případě, kdy je u zboží místo několikatisícové částky uvedena cena pouze ve stokorunách, doporučit, aby se před objednávkou ujistil (poslat dotaz, zavolat), zda tato cena skutečně platí
radí Miloslava Fléglová, tisková mluvčí České obchodní inspekce.

zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/televize-za-321-kc-musi-vam-e-shop-prodat-zbozi-i-kdyz-se-fatalne-spletl-v-cene/
Děkuji za možnost editace příspěvku.

j

« Odpověď #11 kdy: 08. 01. 2015, 19:00:01 »
...

Z pohledu legislativy mas na zbozi narok v pripade, ze cena nebyla neobvykla. Tzn, pokud by to bylo za 1/2, mozna i za 1/4 tak to i ze zakona musej dodat. Pokud je to za 1/25, tak by se resilo, jestli muzes nebo nemuzes vedet, za kolik se to ci ono bezne prodava. Solidni by pochopitelne bylo ti zbozi bez kecu dodat (a pripadne si rozdil stahnout od toho, kdo chybu zavinil).

Kdepak, kupni smlouva je uzavrene objednanim a jeho potvrzenim.

Kamisama

« Odpověď #12 kdy: 08. 01. 2015, 19:00:40 »
Jenze to nic neznamena.
Citace
Pokud je cena zboží výrazně mimo jakékoliv obvyklé limity ceny pro výrobek, k němuž se vztahuje, může se ze strany prodávajícího jednat o neúmyslnou chybu. Kupujícímu lze v takovém případě, kdy je u zboží místo několikatisícové částky uvedena cena pouze ve stokorunách, doporučit, aby se před objednávkou ujistil (poslat dotaz, zavolat), zda tato cena skutečně platí
radí Miloslava Fléglová, tisková mluvčí České obchodní inspekce.

zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/televize-za-321-kc-musi-vam-e-shop-prodat-zbozi-i-kdyz-se-fatalne-spletl-v-cene/

tak to asi vše vyřešilo....nebo ne? 3lo o HD kameru do auta, původní cena 3900,- pro mě 200 cca

j

« Odpověď #13 kdy: 08. 01. 2015, 19:04:23 »
Jeste pripodotknu, KAZDEJ alespon trochu normalni ekonomickej system, kontroluje ceny vuci nakupnim uz pri jejich zadavani. Bezny nastaveni pak byva, ze marze pod 10% se uz povazuje za ztratovou (bez ohledu na to co se s oblibou probira kolem 3% za IT a podobny blaboly), a vygenerovani takove ceny nejen ze upozorni zadavatele, ale vetsinou taky zacne posilat maily vsude mozne.

Takze podobna vec neni o chybe zadavatele, ale o vadnem nastaveni systemu.

Kamisama

« Odpověď #14 kdy: 08. 01. 2015, 19:13:11 »
Tak teď mi z alzy došel další emajl :

Vážený zákazníku,

dovolte nám, abychom se ještě jednou omluvili za problémy vzniklé chybně zobrazenou cenou zboží v našem e-shopu. Tato situace, která nás velmi mrzí, vznikla chybou systému. Vámi vybrané zboží se tak mohlo na určitý okamžik v nabídce zobrazit s nereálnou cenou. Jako poděkování za Vaše pochopení od nás přijměte kompenzaci ve formě 10% slevy na nákup u Alza.cz, který Vám doručíme zdarma. Nabízíme Vám jednu z níže uvedených možností: a) v případě, že máte zájem o objednané zboží, nabízíme Vám slevu ve výši 10 % z ceny objednaného zboží a dopravu zdarma b) v případě, že o zboží zájem nemáte, můžete si vybrat jakýkoliv jiný produkt z nabídky Alza.cz a využít slevu 10 %; zboží Vám doručíme zdarma Nabídka platí do 31. 1. 2015. Zvolenou variantu nám, prosím, zašlete v odpovědi na tento e-mail. Děkujeme za pochopení. S úctou

Michaela Petrů Zákaznický ombudsman Alza.cz

Jako 10% to se zatím nepředali.

reklama