Začít znovu v IT

zemepisar

Re:Začít znovu v IT
« Odpověď #90 kdy: 12. 01. 2015, 21:27:58 »
Není problém vydělat 120k a více.

120 čeho? Na HPP?

Avsak vacsi prijem sa aj rychlejsie rozkotula (drahsie byty, zivot,..).

Proč by to dělal?

Jinak Praha je super, je tu všechno nejlepší. Jen je to tu samá lopata odjinud, takže pokud chceš něco kvalitního, musíš dlouho hledat. Každý sem totiž jezdí zažít americkej sen.


TKL

Re:Začít znovu v IT
« Odpověď #91 kdy: 12. 01. 2015, 22:55:09 »
Není problém vydělat 120k a více.

120 čeho? Na HPP?


120k Kč. Myslím, že jsem to napsal jasně: OSVČ. Tudíž součet všech faktur za měsíc. Takže hrubého. Ale OSVČ: takže trochu menší odvody. Ale OSVČ: mnohem menší jistoty a benefity. Přeber si to jak chceš. Každopádně jen pro ty, co se nebojí a nedávají přednost teplému místečku v kanclu, teambuildingu, stravenkám a příspěvku na dovolenou.

TKL

Re:Začít znovu v IT
« Odpověď #92 kdy: 12. 01. 2015, 22:59:26 »
Jinak Praha je super, je tu všechno nejlepší. Jen je to tu samá lopata odjinud, takže pokud chceš něco kvalitního, musíš dlouho hledat. Každý sem totiž jezdí zažít americkej sen.

 :D  :D  :D

Ty bys synku nedojel ani ze Svinova do Mariánek :-)

zemepisar

Re:Začít znovu v IT
« Odpověď #93 kdy: 12. 01. 2015, 23:03:18 »
Není problém vydělat 120k a více.

120 čeho? Na HPP?


120k Kč. Myslím, že jsem to napsal jasně: OSVČ. Tudíž součet všech faktur za měsíc. Takže hrubého. Ale OSVČ: takže trochu menší odvody. Ale OSVČ: mnohem menší jistoty a benefity. Přeber si to jak chceš. Každopádně jen pro ty, co se nebojí a nedávají přednost teplému místečku v kanclu, teambuildingu, stravenkám a příspěvku na dovolenou.

To chápu, ale bavíme se tu o hrubé mzdě pro HPP, tak by bylo dobré to přepočítat. Musíš tam započítat dovolenou, nemocenskou atd. a jistoty klidně nech stranou. Vybavení máš také své? Jen mě to zajímalo, protože házet špatná čísla je sice hezké, ale chci z toho také něco mít.

Jinak Praha je super, je tu všechno nejlepší. Jen je to tu samá lopata odjinud, takže pokud chceš něco kvalitního, musíš dlouho hledat. Každý sem totiž jezdí zažít americkej sen.

 :D  :D  :D

Ty bys synku nedojel ani ze Svinova do Mariánek :-)

Jakože by mě burani vzali lopatou? To je možné, ale proto také nikam nejezdím. U nás je všechno. Spíše oni sem jezdí dělat nekvalifikované věci za pár korun.

TKL

Re:Začít znovu v IT
« Odpověď #94 kdy: 12. 01. 2015, 23:14:24 »
zemepisar: no pokud si čtu dotaz zakladatele tohoto vlákna odpředu dozadu nebo odzadu dopředu, nikde nevidím, že by se ptal výhradně na HPP. Dovolenou ti solidní partner akceptuje, tzn fakturuješ stejnou částku jako v měsíci, kdy nepracuješ. Totéž když na rozumnou dobu ulehneš s chřipkou (samozřejmě nemluvím o např. delším pobytu v nemocnici, na to mám komerční pojištění).

Vybavení? Ano, notebook a auto mám vlastní. Za tu svobodu rozhodování, vlastní plánování času a absenci buzerace nějakého rádoby managera, který zrovna vstal z postele levou nohou nebo mu kvůli neplnění plánu ořezali prémie mi tahle minimální investice opravdu stojí.

Jo a mimopražští burani by tě nemuseli ani lopatou brát nemuseli, sám by ses napíchl na jejich vidle, jsa přidušen slámou z jejich bot.

==The_End_Of_Offtopic_Bullshits==