reklama

Licence webu psaného na zakázku

Re: Licence webu psaného na zakázku
« Odpověď #15 kdy: 15. 10. 2010, 17:22:53 »
Tak mi napadá - venuje sa nejaký web tejto oblasti života ajťákov - živnostníkov? Tj. okrem samotných hardskill návodov o programovaní, metodikách, administrácii systémov aj dobré rady ohľadom podnikania v tejto oblasti.

reklama


mat

Re: Licence webu psaného na zakázku
« Odpověď #16 kdy: 16. 10. 2010, 19:29:18 »
Osobně pochybuju v životaschopnost takového webu, zaměřeného jen na živnostníky ajťáky.
Namá to zase tolik provozních specific odlišných od jiných činností, aby to bylo dlouhodobě živé. Jsou weby, které se zabývají podnikáním obecně (jak založit živnost, společnost atd.) jiné jsou specializované na ekonomickou stránku (účto, daňová evidence), něco málo bude asi na webtrhu (ačkoli jsem tam koukal jen dvakrát a je to už dlouho, takže ani nevím jaký je dnešní stav) atd.


OOPisBOLLOCKS

Re: Licence webu psaného na zakázku
« Odpověď #17 kdy: 23. 03. 2018, 20:52:04 »
Citace
Pokud jsi (jako fyzická osoba) zhotovitelem díla vytvořeného na objednávku, tak vykonavatelem autorského práva je objednatel. Toliko litera zákona.
Ale todle se imho aplikuje pouze ve vztahu zaměstnanec/zaměstnavatel.
Jakmile děláš na ičo, tak už to imho je záležitostí smlouvy mezi Tebou a
objednatelem. Nebo se pletu?

Tak jsem si to raději znovu našel. Pořád tam da výjmka je:

§58 odst. 7:
 Počítačové programy a databáze, jakož i kartografická díla, která nejsou kolektivními díly, se považují za zaměstnanecká díla i tehdy, byla-li autorem vytvořena na objednávku; objednatel se v takovém případě považuje za zaměstnavatele. Ustanovení § 61 se na tato díla nevztahuje.

Teoreticky  může někdo zkusit udělat nějakou divokou konstrukci na téma kolektivního díla, ale je dost vysoké riziko, že to soudce při lámání chleba smete ze stolu jako vědomé obcházení zákona.
Jak to je dnes, pořád beze změn? Jde to smlouvou změnit, nebo se musí hrát divadlo s hotovým dílem?

Lol Phirae


Ivan Nový

Re:Licence webu psaného na zakázku
« Odpověď #19 kdy: 23. 03. 2018, 23:37:33 »
Ale vy nemáte zakázku na modulový systém, ze kterého ji sestavíte a máte ho dávno udělaný předem. Podle mě účelem toho paragrafu, jak ho zamýšlel zákonodárce je, že nemůžete jednu a tu samou stránku prodat jako šablonu více zakazníkům, pokud si ji někdo objednal, protože on si objednává personalizované řešení. Stránku tedy můžete udělat na zakázku s použitím vlastních knihoven, a licenci na knihovní moduly poskytnout zdarma, nebo  za úplatu na základě smlouvy ne o zhotovení díla ale o poskytnutí licence.

A licenci si můžete vymyslet vlastní a nazvat ji třeba MJL (moje licence).

Aby zákazník získal s objednávkou i autorská práva ke knihovnám, musel by si jejich originální zhotovení objednat.


reklama


 

reklama