Skript hlídající změny v katastru

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #15 kdy: 18. 12. 2014, 16:31:18 »
Neříkám, že by to nešlo lépe, jen reaguji na výkřiky typu Ne, nejde, protože CAPTCHA. Leda ještě posílat do Indie.

Vzhledem k tomu, že klikáním po webu si mohu za den získat informace o stovkách nemovitostí (opsání captcha je otázka deseti sekund a i to se dá eliminovat viz můj příspěvek výše) a že přes placený Dálkový přístup se dá tahat bez omezení, tak mi omezení na vlastníka či jinak oprávněného u sledování změn ze strany ČÚZK přijde jako přehnaná obstrukce. Pokud by k tomu byl nějaký právní důvod, tak bych pak čekal, že nejsou v pořádku a tedy by nemohly být v provozu ani ty komerční služby, které vlastníka neřeší.

Ale nosit někam papír není potřeba, ten formulář se dá poslat i datovou schránkou.



h7

Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #16 kdy: 18. 12. 2014, 17:52:30 »
Jde pouze a pouze o peníze. Zisky z toho totiž nejsou do státního rozpočtu, ale do kasičky ČÚZK. Takže je snaha všechno zpoplatnit místo otevření dat. Tohle platí u ČÚZK obecně (mám s tím zkušenosti i z jiných oblastí). Jiné důvody jsou pouze zástupné. Tím myslím důvody jako přílišná zátěž serverů (i kdyby tomu tak teoreticky bylo, tak lze např. zveřejňovat změnové soubory - jako to dělá třeba RÚIAN) nebo zachování soukromí (data jsou veřejná tak jako tak - kdo má motivaci získat nějaké údaje, tak je prostě získá).

Holebrand

Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #17 kdy: 18. 12. 2014, 17:59:11 »
To opravdu nemáte někdo stáhnutou DB aktualizovanou k určitému datu pro určité katastrální území? Proč stát může provádět celoplošnou analýzu dat a fyzická/právnická osoba už ne? Nevidím jediný rozumný důvod. Když už to má ČÚZK takto zařízené, mělo by nabízet na stažení alespoň samostatné DB pro všechna katastrální území v ČR, klidně i za poplatek. Jak mám s takovou optimalizovat (v rámci operačního výzkumu) své real estate portfolio? V USA s tím není problém. Proč v ČR ano?

Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #18 kdy: 18. 12. 2014, 18:13:14 »
To opravdu nemáte někdo stáhnutou DB aktualizovanou k určitému datu pro určité katastrální území? Proč stát může provádět celoplošnou analýzu dat a fyzická/právnická osoba už ne? Nevidím jediný rozumný důvod. Když už to má ČÚZK takto zařízené, mělo by nabízet na stažení alespoň samostatné DB pro všechna katastrální území v ČR, klidně i za poplatek. Jak mám s takovou optimalizovat (v rámci operačního výzkumu) své real estate portfolio? V USA s tím není problém. Proč v ČR ano?
Za poplatek si lze databázi katastru stáhnout .. případně si lze zaplatit aktualizace.

KT

Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2017, 02:58:40 »
Ahoj, tak katastr již funguje bez capchi. Koukal jsem ale na ty stránky a formulář sice POSTuje, ale není tak úplně prvoplánový. Pokud by někdo měl skript, budu (a asi ne sám) vděčný, pokud se o něj podělí. :)


fedorac

Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #20 kdy: 03. 04. 2017, 07:54:56 »
nestaci jak to maji mapy.cz ?

vpravo "Informace o parcele v Katastru nemovitostí"

https://mapy.cz/zakladni?x=14.6516277&y=49.6853906&z=17&source=addr&id=9434219

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skript hlídající změny v katastru
« Odpověď #21 kdy: 03. 04. 2017, 15:45:55 »
na windows jsem driv pouzival

http://www.hlidamsikatastr.cz/

kdyz jsem to pouzival tak se zdalo ze to funguje, nevim jestli ted taky ale posledni aktualizace je 12/2016 tak asi autor na tom stale pracuje
« Poslední změna: 03. 04. 2017, 15:50:31 od Lojza »