PC na vývoj

Re:PC na vývoj
« Odpověď #30 kdy: 19. 06. 2021, 10:29:19 »
nejsem jeho alterego ale zase ho tu podporim.

Kruci mluvime to o seriozni praci a ne o programovani screensaveru jako konicku na vecery?

Ja teda auta a pocitace povazuju za spotrebni zbozi, kde mne nezajima image a kaslu na to, co je cool. Ale pokud jezdim na 800km sluzebni cesty, tak si na to koupim 2nd hand co nejvyssi tridy. A pokud pracuju 60 + hodin tydne, tak proboha nebudu pracovat na kulickovem pocitadle. Pokud nekdo s hruzou pocita kazdou stovku navic, tak skutecne nemuze byt profesiolni programator, protoze jak zoufaly by musel mit prijem, aby ty hodiny hledani slev byly financne vyhodnejsi?





Doplnění: Jako že činnosti vykonávané na čemkoliv levnějším se nedá říkat práce...

Ty ses tak neuveritelne vtipnej! Uplnej Joe Bidet.


Re:PC na vývoj
« Odpověď #31 kdy: 19. 06. 2021, 10:41:41 »

Poslednich 7 let mam praci jen pres LinkedIn (s jedinou vyjimkou a ta stala za prd). Naopak nevim, jak se to da shanet jinak. Samozrejme, diky tomu, jak je system nastaven, je 90% recruiteru pouze parazitovani schopna neduveryhodna pakaz. Je treba se smirit, ze max 2-5% nejak dopadne.

Nema smysl jim poskytovat dopredu zadne informace, zeptaji se na minimalni pozadovanou dayrate nebo kolik mas zrovna ted a potom ti s vaznou tvari nabidnou 1/3. Jako treba zrovna vcera a prej "ona je to firma z vychodu, oni nemaji moc penez".
Naopak prakticky nemam zkusenost s tim, ze by nakonec ten dayrate klesl pod nabidnutou castku, takovy podrazy jsou fakt zvykem jen taky v Cechach.

S tim HO je to proste prusvih, tak je nastaveny management (onsite je duvod existence prinejmensim 30% managerskych pozic), za posledni 3 mesice mne v 75% otravovali se "onsite" nebo "samozrejme  po Covidu onsite").



EDIT: tu sa chodim pozerat na ponuky, nic ine velmi nepoznam, ponuky na LI neberiem vazne, uverim az uvidim niekoho kto si realne nasiel cez LI recruitera pracu a v reale to bolo tak super-duper ako to recruiter prezentoval
https://smitio.com/cs/
https://www.itjobs.cz/cz/

EDIT2: HO sa nam vracia do predkoronich cias, co znamena, vynimocne, v tomto som fatalne zlyhal, ja som myslel, ze sa svet zmeni, ale to som zas naivne podcenil, miestnych manazerikov a ich potesenie zo sikany poddanych.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #32 kdy: 19. 06. 2021, 10:56:23 »
se mi ta od poved nejak pocuchala citacemi.

Poslednich 7 let mam praci jen pres LinkedIn (s jedinou vyjimkou a ta stala za prd). Naopak nevim, jak se to da shanet jinak. Samozrejme, diky tomu, jak je system nastaven, je 90% recruiteru pouze parazitovani schopna neduveryhodna pakaz. Je treba se smirit, ze max 2-5% nejak dopadne.

Nema smysl jim poskytovat dopredu zadne informace, zeptaji se na minimalni pozadovanou dayrate nebo kolik mas zrovna ted a potom ti s vaznou tvari nabidnou 1/3. Jako treba zrovna vcera a prej "ona je to firma z vychodu, oni nemaji moc penez".
Naopak prakticky nemam zkusenost s tim, ze by nakonec ten dayrate klesl pod nabidnutou castku, takovy podrazy jsou fakt zvykem jen taky v Cechach.

S tim HO je to proste prusvih, tak je nastaveny management (onsite je duvod existence prinejmensim 30% managerskych pozic), za posledni 3 mesice mne v 75% otravovali se "onsite" nebo "samozrejme  po Covidu onsite").





Poslednich 7 let mam praci jen pres LinkedIn (s jedinou vyjimkou a ta stala za prd). Naopak nevim, jak se to da shanet jinak. Samozrejme, diky tomu, jak je system nastaven, je 90% recruiteru pouze parazitovani schopna neduveryhodna pakaz. Je treba se smirit, ze max 2-5% nejak dopadne.

Nema smysl jim poskytovat dopredu zadne informace, zeptaji se na minimalni pozadovanou dayrate nebo kolik mas zrovna ted a potom ti s vaznou tvari nabidnou 1/3. Jako treba zrovna vcera a prej "ona je to firma z vychodu, oni nemaji moc penez".
Naopak prakticky nemam zkusenost s tim, ze by nakonec ten dayrate klesl pod nabidnutou castku, takovy podrazy jsou fakt zvykem jen taky v Cechach.

S tim HO je to proste prusvih, tak je nastaveny management (onsite je duvod existence prinejmensim 30% managerskych pozic), za posledni 3 mesice mne v 75% otravovali se "onsite" nebo "samozrejme  po Covidu onsite").



EDIT: tu sa chodim pozerat na ponuky, nic ine velmi nepoznam, ponuky na LI neberiem vazne, uverim az uvidim niekoho kto si realne nasiel cez LI recruitera pracu a v reale to bolo tak super-duper ako to recruiter prezentoval
https://smitio.com/cs/
https://www.itjobs.cz/cz/

EDIT2: HO sa nam vracia do predkoronich cias, co znamena, vynimocne, v tomto som fatalne zlyhal, ja som myslel, ze sa svet zmeni, ale to som zas naivne podcenil, miestnych manazerikov a ich potesenie zo sikany poddanych.

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #33 kdy: 19. 06. 2021, 11:23:17 »
Za 33000,- se dá pořídit už slušný stroj, Ryzen 6C/12T s integrovanou grafikou, 64 GB RAM, 1×NVMe Gen4 1TB, 1×NVMe Gen3 2TB, Zalman Case, zdroj 80+ GOLD.

Když tak mi napiš do DM, můžu pomoct zařídit.

nehalem

Re:PC na vývoj
« Odpověď #34 kdy: 19. 06. 2021, 11:41:54 »
...
Medzi riadkami čítam, že nepracuješ pre české firmy (možno ani v ČR nežiješ, neviem). Toto sa mi už opakuje stále dookola, takže nemá zmysel sa ľutovať, ale akceptovať to ako fakt, že keď chcem sa mať lepšie, tak bez toho aby som robil pre firmy zo zahraničia to fakt nepôjde. A to som do poslednej chvíle dúfal, že to nie je až tak zlé v ČR a že aj tu musí byť veľa serióznych firiem a špičkových manažérov.


Re:PC na vývoj
« Odpověď #35 kdy: 19. 06. 2021, 12:35:18 »
Nene, ja tu (vicemene) zijem, a posledni rok jsem tu zamknutej.

Ja nejsem expat co se chodi do rodnych for ventilovat. Ale stejne jako oni jsem  deprimovanej, ze jsem byl de facto vytlaceny z rodne vlasti  a silim z jedincu, co v ramci "miry usili a kvality zivota"  pracuji za plat skladnika v amazonu a potom nemaji penize na pracovni vybaveni a vzdelani, ktery ten skladnik vubec nepotrebuje.

Samozrejme platy posledni roky rostly, ale to je asi jak kdyz rekneme ze se pocet vrazd v Detroitu snizil ze 65000 na 60 000 rocne.ja, cool.

Bohuzel kvalita sluzeb sla ted neuveritelne do certa,  nemluvim tu o tom, jak casto se zlomi sterace ve Skodovce, ale treba o spolehlivosti Lexus servisu (ktery si uctuje 3000/hodinu) nebo ted cukrarna Hajek a Hajkova, kde dort byl fakt pokus o vtip.
Jediny co se zlepsila byla logistika dopravovani zbozi (pokud je na sklade), kde ovsem mam vyjimku Ceske posty, ktera jako jedina v Evrope dokazala byt za penize danovych poplatniku ve ztrate a nucena propoustet lidi. (to ovsem neni neschopnost, to je naopak schopnost tech co to tam tuneluji).


...
Medzi riadkami čítam, že nepracuješ pre české firmy (možno ani v ČR nežiješ, neviem). Toto sa mi už opakuje stále dookola, takže nemá zmysel sa ľutovať, ale akceptovať to ako fakt, že keď chcem sa mať lepšie, tak bez toho aby som robil pre firmy zo zahraničia to fakt nepôjde. A to som do poslednej chvíle dúfal, že to nie je až tak zlé v ČR a že aj tu musí byť veľa serióznych firiem a špičkových manažérov.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #36 kdy: 19. 06. 2021, 17:55:45 »
“cukrarna Hajek a Hajkova” - to přece není žádná kvalitní značka.

Mělo by to splňovat hygienický normy, jinak od toho nic nečekej. Je to akorát “vyhlášené jméno”.

Na druhou stranu souhlasím, ten základní level kvality čehokoli je tu strašně nízko, a neexistuje společenský tlak na zvýšení protože to běžný spotřebitel vůbec nedokáže rozeznat. Lidi raději zaplatí za “známé jméno” (tím se neztrapní a ukáží že “se vyznají”) než aby zkoušeli (s tím strašným nebezpečím že se zmýlí), hledali a pak ocenili kvalitu.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #37 kdy: 19. 06. 2021, 18:22:01 »
Cukrarna byla vysoce nad okolnim prumerem chuti, kvalitou komponent i cenou. JInak tomuto oboru nerozumim. Ted je jasne videt, jak zkouseji podsunout levnejsi material.

Jinde si delam az otravnou resersi a excel s 10-30 parametry. U auta toho clovek  normalne moc nevyzkousi,zcela vyjimecne ja jo, protoze jsem kazdy tyden jezdil 2x800km a stridal jsem auta z pujcovny. S ceskou pujcovnou jsem skoncil, kdy mi nechali zaplatit 20 000 za 1x1cm2 skrabanec na kole. (fotku "zniceneho kola" pripojuji). I po 40 zapujkach jim to stalo za to.
Od te doby mam vlastni Lexus (mercedes jedine pres mou mrtvolu), ale jak jsem psal, i on potrebuje servis a i Lexus servis uz na zakazniky taky sere.

 standard byl vzdy bud nizko, nebo ty sluzby tu ani neexistovaly.
Ale ted to slo doslova do ....

Uz jsem se zacal divat na nejaky baraky v Rakousku, co tu nekdo doporucoval, protoze co ted zkouseji stavbari, to mist o dodelavani baraku rovnou muzu neco koupit v civilizovanejsi zemi.




“cukrarna Hajek a Hajkova” - to přece není žádná kvalitní značka.

Mělo by to splňovat hygienický normy, jinak od toho nic nečekej. Je to akorát “vyhlášené jméno”.

Na druhou stranu souhlasím, ten základní level kvality čehokoli je tu strašně nízko, a neexistuje společenský tlak na zvýšení protože to běžný spotřebitel vůbec nedokáže rozeznat. Lidi raději zaplatí za “známé jméno” (tím se neztrapní a ukáží že “se vyznají”) než aby zkoušeli (s tím strašným nebezpečím že se zmýlí), hledali a pak ocenili kvalitu.

nehalem

Re:PC na vývoj
« Odpověď #38 kdy: 19. 06. 2021, 18:56:16 »
Ja sa pripájam, ale s trošku odlišným postrehom. Vnímam fatalný úpadok v čo i len základnej odbornosti ľudí ktorí pracujú všade, kde sú priamo v styku so zákazníkom. V poisťovni šašovia vôbec nevedia čo predávajú, legislatíva úplne 0, nevedia ani to čo si naštudujem ja, nie sú schopní poradiť, vidieť na nich, že im ide len o to mi predať hocičo, len nech z toho majú oni vývar a ináč ma majú v paži. Banka to isté, akýkoľvek úkon nad rámec najprimitívnejšieho používania účtu (sčítanie a odčítanie zostatku, založenie a zrušenie účtu) a šašek na pobočke úplne spotený, nevie vôbec čo chcem, volá hore-dole, píše, a potom vymyslí ako riešenie takú chujovinu, že som nevedel či sa smiať alebo plakať. Operátori ani nehovorím, ale to vnímam úplne všade.

Neviem či som už starý a mám to kognitívne skreslenie ako starí ľudia, že všetko bolo v minulosti lepšie, ale ja si prisámbohu pamätam, že v minulosti aj keď som išiel do nejakého úplne komerčného nákupného centra ako Nay Elektrodom alebo Okay Elektra tak tam boli väčšinou borci ktorí vedeli poradiť, človek videl, že ich tá elektronika aj baví, vedia rozdiely medzi konektorami a technológiami aspoň na takej laickej úrovni, že to nejak popísali a aspoň trošku poradili. Dnes absolútne nereálne, "nevím, zistěte si, to si musíte najít na stránka výrobce...".

Tak nejak podľa mňa vyzerá zánik spoločnosti, všetko už je to len hra na niečo, ale podstata už je dávno preč, mimochodom nehovorím o zániku západu ako je dnes populárne, ja vidím skôr zánik a rozklad strednej Európy. Jasné, aj vtedy všade to bolo o tom, že chceli predať hlavne, ale asi dostávali nejaké lepšie školenia a dnes už na to firmy úplne kašlú, len im povedia, že musia predať a je im úplne jedno čo nadrístajú potencionálnym zakáznikom a so zákonmi si akurát vytierajú rite a keby ich zákazník aj fakt žaloval, tak zničí život sebe a tieto svine sa mu vysmejú do ksichtu aj keď sú jasní viníci, ale v súdnictve je to zas a znovu to isté, neodbornosť, asi aj korupcia, nezáujem, hlavne mať talár, funkciu a prachy.


IT ale to isté, ja som linuxista, javista a faši... a čiastočne céčkar a poradím si tými bežnými devops srancami, skrátka backenďák. Príde týpek na pohovor, že vraj odborník na Frontend a React, tak keďže som si čítal niečo o tom len tak zo zvedavosti a viem, že tam sú nejaké React hooks tak sa ho pýtam, že čo to je, či vie mi to nejak podrobnejšie vysvetliť. Týpek v koncoch. Odborník senior frontenďák s viac ako 5 rokmi praxe v Reacte podľa CV. A to som nechcel nič super zložité po ňom veď ja v tom ani nerobím, len som chcel počuť čo mi o tom povie.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #39 kdy: 20. 06. 2021, 12:15:34 »
firmy co tě ocení na 130-190k

Cokoliv nad 160k v Praze bych dost zpochybňoval.
Ve Vídni jistě, tam není problém, ale v ČR ano.

A jsou tu velké rozdíly, tak třeba Ostrava je prý hodně LowCost, kámoš tam dělá za 95k hrubého a kvůli kamarádům nechce odejít, i když má pozvánky na pohovory z Prahy (stejně by dělal HO) na 120k-140k.  Kámoši dělají v jedné nejmenované korporaci v Brně a přes kilčo mají, ale dvě stovky určitě ne....

Nevím, těm 160+ se mi v ČR moc nechce věřit...

Praha je jinde. Pokud něco umíš, tak platy tu takové jsou, ať se Ti to zdá nesmyslné nebo ne. Osobně mám MD rate 9.800,-. Znám poměrně dost kolegů a kamarádů, kteří nejsou pod 7k za MD. Na rovinu říkám, že dosáhnout na podobný MD rate není lehké, ale nabídky tu jsou. Blbé na tom je spíše jen to, že korona částečně snížila platy, ať už z důvodů nedostaku financí ve firmách, rušení zakázek či přílivu nových programátorů. Třeba v USA je to mnohem zajímavější, pokud máš i zodpovědnost a znalosti.

Ale k dotazu, za sebe vždy preferoval to nej od Intelu, s velkou pamětí a SSD, nejvýkonější GPU. Takže jen case mě vycházel vždy přes 100k. Pak jsem ale koupil MacBook a dnes si říkám, že desktop (pokud člověk nechce hrát) je naprosto k ničemu. Za těch 8 let co mám Mac, jsem nikdy neměl problém s ničím. Spíše naráželi na překážky kolegové s Win

Re:PC na vývoj
« Odpověď #40 kdy: 20. 06. 2021, 12:32:04 »
Ja sa pripájam, ale s trošku odlišným postrehom. Vnímam fatalný úpadok v čo i len základnej odbornosti ľudí ktorí pracujú všade...
To tak bohužel je. Přijde mi, že CV jsou dnes vytuněná jako u indů, kteří ve věku 24 let mají tři diplomy, expertně umí jak BE, tak FE. Bohužel je to stejné ve všech profesích. U vývojářů je bohužel hodně lepičů kódů, neumí přemýšlet, kopírují "cizí" kód aniž by mu rozuměli, nejsou schopni napsat vlastní map() či reduce() a musí použít sta**č**ky typu lodash či ramda.

Na druhou stranu, tohle je problém HR firem, které hrabou peníze a většina HR lidí neví co je třeba Java a JavaScript atd. Hodně uchazečů pak spoléhá na to vyladěné CV zaujme a dostanou se někam. Bohužel, za svou praxi jsem opravdu viděl hodně lidí, kteří se prezentovali jako senior / expert, ale znalostmi byli na úrovni juniora. I když osobně rozdělení junior / seňóra nemusím, je silně zavádějící a hlavně, to absolutně nic neznamená. K čemu je dělat něco 10 let, když programováním jsem stále na úrovni začátečníka.

S jednou firmou spolupracuji na pohovorech a je hodně smutné, když člověk zeptá, k čemu je v .NETu using, nebo proč a jak použít React hooks. Nebo jak třeba něco stáhnout v JS, jestli je JS asynchronní či jestli zná nějaké návrhové vzory. Dost často slýchám strašné kraviny... Jenže je to o tom, že dnes "může" každý dělat co chce...

anonacct

Re:PC na vývoj
« Odpověď #41 kdy: 20. 06. 2021, 16:18:29 »
Problém je, že spousta lidí neumí pochopit psaný text. Třeba toto je vlákno o "PC na vývoj", ale přitom si tu každý chce jen postěžovat na to, jak je všechno v p.r.d.e.l.i (proč to root přepisuje?) a jak si ten PC nemůže dovolit :)

Připadá mi, že tu jsem snad jediný, kdo je spokojený se svou prací, se svým platem, má solidní "PC na vývoj", a vlastně si nemá důvod tu stěžovat :) ? Pokud člověk nemá vůli se někam posunout, tak se nikam neposune a "na vývoj" bude používat pořád tu 10 let starou šunku co koupil před 10 lety v bazaru...

alex6bbc

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #42 kdy: 20. 06. 2021, 18:11:52 »
Problém je, že spousta lidí neumí pochopit psaný text. Třeba toto je vlákno o "PC na vývoj", ale přitom si tu každý chce jen postěžovat na to, jak je všechno v p.r.d.e.l.i (proč to root přepisuje?) a jak si ten PC nemůže dovolit :)

Připadá mi, že tu jsem snad jediný, kdo je spokojený se svou prací, se svým platem, má solidní "PC na vývoj", a vlastně si nemá důvod tu stěžovat :) ? Pokud člověk nemá vůli se někam posunout, tak se nikam neposune a "na vývoj" bude používat pořád tu 10 let starou šunku co koupil před 10 lety v bazaru...

je dobre, ze jsi vratil vlakno z tematu jak mam nizky plat zpet na koleje jake pc na vyvoj :-)

i kdyz bych treba takovy vykon urcite nevyuzil neustale ani na 50%, tak by se mi libilo mit treba masinu se 128 gb a htreadripperem.

wajta

Re:PC na vývoj
« Odpověď #43 kdy: 20. 06. 2021, 21:06:27 »
Ted neni idealni doba na nakupy.

Uzke hrdlo tveho pocitace je disk. Vetsi SSD muzes koupit samostatne hned. Ale je treba dat pozor na typ.
Pokud ovsem nemas na motherboardu M.2 sbernici, tak ten vykonostni skok nebude az tak zazracny.

Samozrejme 4 core toho procesoru pro vetsi pocet VM je uzke hrdlo no.2

To možná není, ale já má tu možnost zrovna teď :).
Kdybych to kupoval jako soukromě, tak bych pořídil také jen SSD a zkusil to.
Jenže politika firmy je taková, že po 4 letech se prostě vymění celé pc.

tralala5

Re:PC na vývoj
« Odpověď #44 kdy: 20. 06. 2021, 22:05:32 »
ja mam thinkpad t560, 32gb ram, 250gb ssd a fedoru 29, cpu nejake 8 jadro.

obcas uz narazam na limity co sa tyka ramky, pracujem s jvm atd a to proste zere moc.

inak moj setup je taky ze mam openbox vytuneny a 4 roky som nic nemenil, jedine mam monitor 43'' (hej 43 :D), na to sa kodi uplne brutalne, mozem odporucit, je to nejaky profi dell za 2000 euro