Nesmyslné testy při pohovorech

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #15 kdy: 25. 07. 2016, 15:24:22 »
Nam se osvedcil test typu domaci ukol. Kandidat dostane zadani, ktere by melo byt zvladnutelene za par hodin a dostane na to 24h a posle to emailem. Pak se na to podivame, zkuseny senior uvidi jestli to napsal kandidat sam nebo co slohnul z netu. Proste nejde o to aby napsal nakej quicksort z hlavy pod stresem na pohovoru, ale at si ho klidne nekde najde a umi spravne implementovat. Neni tezte se ho pak IRL zeptat na nejaky radek kodu a zjistit jestli ma sajnu co delal.

Tohle ti muze projit, kdyz o tebe ma uchazec vazne velky zajem. Pokud si nekdo vybira z n uchazejicich nabidek, tak vetsinou nema naladu sekat n veceru nejake prostocviky.


Boo

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #16 kdy: 25. 07. 2016, 15:35:09 »
Tohle ti muze projit, kdyz o tebe ma uchazec vazne velky zajem.

No vzdyt to je zamer ne? Nac mne bude zdrzovat pohovorem nekdo co jen vojizdi firmy a neco zkousi?

Lama

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #17 kdy: 25. 07. 2016, 15:36:36 »
... u ustniho pohovoru jsem pozadal soudruzku, aby byla tak laskava a zaslala mi vysledky psychologickeho testu. No neposlala, svine, presto, ze mi to slibila. Strasne rad bych si precetl jejich zavery.
Myslím, že nejn ty, Jardo. Až ti to pošle, tak to sem nahoď. Docela by mě to taky zajímalo.

Juro

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #18 kdy: 25. 07. 2016, 15:41:28 »
Najprv s uchadzacom prejdem C.V. a skusam z neho vytiahnut, co skutocne robil.

Jo pane, ja znam lidi, co ve svych zacatcich meli CV z pulky zcela fikttivni a z druhe nafouknute az k prasknuti. A umeji to okecat jak predseda vlady, ze jim to sezerete i s navijakem.
Problem je trosku v tom, ze za tie roky mam skoro v kazdej vacsej firme bud spoluziaka, alebo byvaleho kolegu, alebo niekoho s kym som robil nejaky projekt. A ked mi uchadzac povie, ze robil vo firme XYZ, tak sa hned spytam, kto bol jeho nadriadeny. Ohliadnuc od toho, ze C.V. mozno prikraslis, ale v teoretickom alebo praktickom teste ti to uz  nepomoze.

AlCapone

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #19 kdy: 25. 07. 2016, 16:04:53 »
jinak nechapu, proc se nekdy ptaji na veci, co nemam v CV. minule se ptali, jestli znam nHibernate. Odpoved byla, ze jsem o tom slysel, ale nic vic. Jako nechapu tu otazku. Absolvoval jsem ale i pohovor, kde se jenom ptali, co jsem delal, kolik nas bylo v tymu. Zadne IT veci. A okamzite mi rekl vedouci, ze by me bral hned. To je pristup ;)


Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #20 kdy: 25. 07. 2016, 16:30:20 »
Tohle ti muze projit, kdyz o tebe ma uchazec vazne velky zajem.

No vzdyt to je zamer ne? Nac mne bude zdrzovat pohovorem nekdo co jen vojizdi firmy a neco zkousi?

No vzhledem k tom, jaky je dneska pomer nabidky a poptavky...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #21 kdy: 25. 07. 2016, 16:38:58 »
Na druhou stranu mne udivuje i maximalni neochota si lidi zaucit.

Firmy nehodlaji do zamestnancu vrazit ani korunu navic. Zaskolovani je minulosti. Dnes si leda leda tak sam zacalujete skoleni.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #22 kdy: 25. 07. 2016, 16:48:14 »
... u ustniho pohovoru jsem pozadal soudruzku, aby byla tak laskava a zaslala mi vysledky psychologickeho testu. No neposlala, svine, presto, ze mi to slibila. Strasne rad bych si precetl jejich zavery.
Myslím, že nejn ty, Jardo. Až ti to pošle, tak to sem nahoď. Docela by mě to taky zajímalo.

To uz nedojde, je to uz drahne let. Take bych si to rad precetl. :-) Ale stejne, kdyz jsem tam dorazil, mel jsem pocit, jak na navsteve v dome Usheru nebo u Frankesteina. Nevidel jsem tam jediny ksicht, ktery by mi pripadal normalni. Bylo to skoro jako uchazet se o praci v CIA. To jaksi oslabilo moji motivaci.

lanyz

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #23 kdy: 25. 07. 2016, 16:50:30 »
Tohle ti muze projit, kdyz o tebe ma uchazec vazne velky zajem.

No vzdyt to je zamer ne? Nac mne bude zdrzovat pohovorem nekdo co jen vojizdi firmy a neco zkousi?

Toto muze fungovat mozna v googlu, kde chce pracovat kazdy - lidi jsou ochotny jet na pohovor do Mnichova, i kdyz maji treba 5% sanci, ze je vezmou (a spis jim vysvetlej, ze nejsou na to dost chytry). Takze ano, pokud se ti nekdo sam vnuti na pohovor, dej mu domaci ukol a treba bude rad. Ale pokud nekoho poptavas, tak se ti na domaci ukoly zvysoka ...

javaman

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #24 kdy: 25. 07. 2016, 16:53:38 »
To co píše Boo mi přijde asi jako nejracionálnější postup, ale u nedeveloperských profesí by tohle šlo asi hůř... i když možná - tady je ssh přístup k našemu serveru, je tam nějakej problém, zkuste s tím něco udělat...by taky nebylo marný. V případě pochybností o autorství by pak mohl následovat pohovor, kde by uchazeč vysvětlil jak uvažoval a proč co dělal...

A kdo asi bude dělat tvoje testíky po práci? Zaplatíš to snad? Ne? Tak nazdar!

javaman

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #25 kdy: 25. 07. 2016, 16:55:03 »
Tohle ti muze projit, kdyz o tebe ma uchazec vazne velky zajem.

No vzdyt to je zamer ne? Nac mne bude zdrzovat pohovorem nekdo co jen vojizdi firmy a neco zkousi?

Jak zkouší? Ty budeš asi pěkná lopata. Zdržovat ostatní ano, ale zdržovat sebe ne? OMG. Proč by mě měla zdržovat nějaká lopata, která jen něco zkouší s SSH :D

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #26 kdy: 25. 07. 2016, 16:57:10 »
ja som tiez zazil zaujimave pohovory, ale vacsina bola osobne, pytali sa konkretne veci, pripadne ako by som riesil taky a taky problem. Zaujimalo ich moje logicke myslenie a postupy.
Ale v jednej firme som zazil to, co naposledy pred x-rokmi v skole. Dostal som papier, kde boli teoreticke otazky z programovacieho jazyka, a potom som mal na papier napisat zopar programov. Bublinkove triedenie som si este ako tak pamatal, ale robit selecty na papier, kde boli joiny a sialene podmienky, tak to bolo trocha divne. ja ked programujem, tak si postupne upravujem select a sledujem vysledky a nie z hlavy napisem vysledny.
To iste programovanie, teoreticky viem ako postupovat, ale googlim, ci niekto uz nieco podobne neriesil a inspirujem sa postupmi (nekopirujem slepo cely kod) a prisposobujem tomu, co potrebujem ja.

Kit

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #27 kdy: 25. 07. 2016, 17:34:29 »
proc je potom pro firmu dulezite, kdyz se pta v testu, ve kterym namespaceu je ukryte to nebo ono?

Jednoduše proto, že taková odpověď se snadno ověřuje :)

Samozřejmě je to pitomost, protože i v jednom projektu mohu mít x tříd se stejným názvem, ale v různých namespacech.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #28 kdy: 25. 07. 2016, 17:45:33 »
To co píše Boo mi přijde asi jako nejracionálnější postup, ale u nedeveloperských profesí by tohle šlo asi hůř... i když možná - tady je ssh přístup k našemu serveru, je tam nějakej problém, zkuste s tím něco udělat...by taky nebylo marný. V případě pochybností o autorství by pak mohl následovat pohovor, kde by uchazeč vysvětlil jak uvažoval a proč co dělal...

A kdo asi bude dělat tvoje testíky po práci? Zaplatíš to snad? Ne? Tak nazdar!
Mlč lopato, tebe se úkoly netýkají, protože bys je stejně nezvládl. Ty by jsi měl naopak platit čas HR, že s tebou ztrácí svůj drahocenný čas.

javaman

Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« Odpověď #29 kdy: 25. 07. 2016, 17:52:53 »
Vaše hloupé testy bych určitě nezvládl. Hlavně bych je ani nedělal! HR jsou většinou normální lopaty, takže jejich čas je téměř bezcenný. Naopak oni můžou být rádi, že se s nimi vůbec bavím a třeba bych zašel na pohovor. Je to ode mě sice dotování, ale jsem prostě dobrák.