Jak a v čem píšete CV?

jpu

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #15 kdy: 04. 10. 2017, 14:05:14 »
v Microsoft Office Word. zatial sa vzdy moje CV pacilo. mam ho strukturovane, ziadne dlhe texty. Pridavam aj foto.
skor by ma zaujimalo, ako uvadzate, na kolko hodnotite dane skusenosti? ja mam vypisane technologie a pri nich hviezdicky od 1 do 10.


anonym

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #16 kdy: 04. 10. 2017, 14:11:44 »
Mám dvě verze. Jednu zcela univerzální, stydím se, ale na 4 stránky, kterou používám na odmítání nabídek, zároveň si ale nechci zcela zabouchnout dveře, jeden nikdy neví. A pak druhou verzi, ve které zdůrazňuji to, co je žádáno v popisu místa.

linuxak

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #17 kdy: 04. 10. 2017, 14:12:55 »
Latex.
Uvedu spolecnosti kde jsem pracoval.
Uvedu konkretni priklady nekolika technologii a co jsem v nich udelal. napriklad v jave se jsem delal gui pro desktopovou aplikaci, v c++11 s knihovnou boost jsem delal to a to.

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #18 kdy: 04. 10. 2017, 14:38:43 »
Latex.
Uvedu spolecnosti kde jsem pracoval.
Uvedu konkretni priklady nekolika technologii a co jsem v nich udelal. napriklad v jave se jsem delal gui pro desktopovou aplikaci, v c++11 s knihovnou boost jsem delal to a to.

Pokud LaTeX, tak doporučuji změnit písmo z Computer Modern na nějaké jiné. Za jedno se Knuthovi nepovedlo, za druhé to mi o uchazeči napoví, že je to geek a možná bude mít potíž s kancelářskou částí práce a produktivitou. Daleko víc na mě zapůsobí jednoduché CV ve wordu, kde přečtu vše důležité, a ještě nabudu dojmu, že uchazeč to vytvořil během pár minut.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 086
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #19 kdy: 04. 10. 2017, 14:42:36 »
CV se liší od adresáta. Tam, kde je vícekolové VŘ, tam je potřeba mít bodovitě důležité technologie a skilly, protože HR provádějí síto a nepřemýšlejí moc nad tím.
Ve chvíli, kdy CV má mít v ruce někdo už v oboru erudovaný, je naopak zbytečné ho zahlcovat každou blbinou, každou malou technologií, kterou kdy potkáte; stejně jako historické technologie jsou užitečné spíš pro dokreslení Vašeho minulého vývoje.
Víc, než samotné CV, zapůsobí motivační list, ve kterém lidsky popíšete odkud a kam kráčíte, proč měníte, co hledáte.
Nemá smysl uvádět vzdělání až do střední školy, to nepřináší žádnou informační hodnotu.
Zajímavé může být to, od kolika let pracujete, jak často střídáte zaměstnavatele a na jakých pozicích (jestli postupujete dál, nebo jestli hledáte sám sebe).
Jestli je to word, latex, online generátor, to je úplně jedno.
presne tak
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


linuxak

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #20 kdy: 04. 10. 2017, 15:12:18 »
Latex.
Uvedu spolecnosti kde jsem pracoval.
Uvedu konkretni priklady nekolika technologii a co jsem v nich udelal. napriklad v jave se jsem delal gui pro desktopovou aplikaci, v c++11 s knihovnou boost jsem delal to a to.

Pokud LaTeX, tak doporučuji změnit písmo z Computer Modern na nějaké jiné. Za jedno se Knuthovi nepovedlo, za druhé to mi o uchazeči napoví, že je to geek a možná bude mít potíž s kancelářskou částí práce a produktivitou. Daleko víc na mě zapůsobí jednoduché CV ve wordu, kde přečtu vše důležité, a ještě nabudu dojmu, že uchazeč to vytvořil během pár minut.

A jaky patkovy font se vam libi? Az se k vam budu nekdy hlasit.

gll

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #21 kdy: 04. 10. 2017, 15:48:28 »
Pokud LaTeX, tak doporučuji změnit písmo z Computer Modern na nějaké jiné. Za jedno se Knuthovi nepovedlo, za druhé to mi o uchazeči napoví, že je to geek a možná bude mít potíž s kancelářskou částí práce a produktivitou. Daleko víc na mě zapůsobí jednoduché CV ve wordu, kde přečtu vše důležité, a ještě nabudu dojmu, že uchazeč to vytvořil během pár minut.

Proč by to nešlo napsat za 5 minut v tom texu? Určitě bych nechtěl pracovat pro někoho, kdo vybírá zaměstnance podle fontu v CV.

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #22 kdy: 04. 10. 2017, 16:11:10 »
Proč by to nešlo napsat za 5 minut v tom texu? Určitě bych nechtěl pracovat pro někoho, kdo vybírá zaměstnance podle fontu v CV.

Lidi si otypováváte podle různých kritérií. Jak přijde oblečený, jestli se v tom oblečení cítí dobře nebo jestli na sebe vzal kalhoty poprvé od maturitního plesu, jak stiskne ruku, jestli se dívá do očí. Tak proč by nemělo utvářet dojem i to, jak přistupuje k produktivitě na takovém úkolu, jako je vytvoření CV?

jpu

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #23 kdy: 04. 10. 2017, 16:15:45 »
A podla dlzky vtaka daneho uchadzaca sa nerozhoduje? Ak ma niekto uchylky pri vybere kandidatov ako vy, tak to ma poser a osral by som taku firmu.

v

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #24 kdy: 04. 10. 2017, 16:26:52 »
Proč by to nešlo napsat za 5 minut v tom texu? Určitě bych nechtěl pracovat pro někoho, kdo vybírá zaměstnance podle fontu v CV.

Lidi si otypováváte podle různých kritérií. Jak přijde oblečený, jestli se v tom oblečení cítí dobře nebo jestli na sebe vzal kalhoty poprvé od maturitního plesu, jak stiskne ruku, jestli se dívá do očí. Tak proč by nemělo utvářet dojem i to, jak přistupuje k produktivitě na takovém úkolu, jako je vytvoření CV?
jak víte s kterým nástrojem je uchazeč produktivnější?

gll

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #25 kdy: 04. 10. 2017, 16:29:53 »
Proč by to nešlo napsat za 5 minut v tom texu? Určitě bych nechtěl pracovat pro někoho, kdo vybírá zaměstnance podle fontu v CV.

Lidi si otypováváte podle různých kritérií. Jak přijde oblečený, jestli se v tom oblečení cítí dobře nebo jestli na sebe vzal kalhoty poprvé od maturitního plesu, jak stiskne ruku, jestli se dívá do očí. Tak proč by nemělo utvářet dojem i to, jak přistupuje k produktivitě na takovém úkolu, jako je vytvoření CV?

Vyplnění CV šablony v latexu není produktivní přístup? Že se chodí na pohovory v obleku, slyším poprvé v životě. Naštěstí v dnešní době není problém ignorovat nabídky práce od lidí jako jste vy.

megatron

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #26 kdy: 04. 10. 2017, 18:02:42 »
Chlapi este pred tym ako sa tu pohadate sa spytam na poslednu vec ... a to co ak som pracoval ako freelancer? Mam napisat len to, ze od roku XXXX - 2017 Freelancer? Alebo rozpisat vsetkych 8 projektov na ktorych som pracoval? Lenze potom to CV urcite presiahne jednu stranu.

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #27 kdy: 04. 10. 2017, 18:33:18 »
Chlapi este pred tym ako sa tu pohadate sa spytam na poslednu vec ... a to co ak som pracoval ako freelancer? Mam napisat len to, ze od roku XXXX - 2017 Freelancer? Alebo rozpisat vsetkych 8 projektov na ktorych som pracoval? Lenze potom to CV urcite presiahne jednu stranu.

Asi bych napsal jen stroze, že práce jako freelancer na osmi větších projektech, a hlavně, v jaké roli na těch projektech.

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #28 kdy: 04. 10. 2017, 18:44:30 »
Citace
...

Vydím, že jsem vyvolal velkou diskusi, ale už jsme trochu mimo téma. Odpovím v jednom postu.

Osobně mám raději na pohovorech uchazeče v civilním oblečení, ve kterém se cítí dobře, než v obleku, ve kterém nejsou ve své kůži. Ale určitě je lepší oblek, ve kterém se necítí, než nevhodně zvolený civil.

V LaTeXu může být člověk produktivní, ale např. mně, a pro moje účely to napovídá, že možná bude těžší s uchazečem pracovat v MS technologiích, které často potřebujeme např. kvůli standardním funkcím revizí, sdílení atd. Určitě LaTeX a znalost jeho může někomu imponovat, většině to bude asi úplně jedno, a někoho to může naopak trochu varovat.

Patkové písmo je věc vkusu, ale CTMD je prostě nepovedený řez, vzniklý v sedmdesátých letech, který vycházel z potřeb knihtisku / ofsetového tisku, kde se počítá s nárůstem tiskového bodu (https://en.wikipedia.org/wiki/Dot_gain). Zakončení patek jsou staromilecky zatočená až o 180 st., a kvůli tiskovým technologiím děsně tenká. V knize to vypadá přijatelně, ale na laserovkách úděsně.

Můžete se tu vztekat jak chcete, ale každý zaměstnavatel si vybírá podle různých kritérií, a rozhodně to není jen o znalostech uchazeče. Když tyto zákonitosti pochopíte, možná Vám to při pohovoru pomůže.

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #29 kdy: 04. 10. 2017, 19:00:34 »
Vydím,

Vidím, že vydím podle vzoru vy zíráte, my zíráme. Sorry, stydím se.