Junior Unix/Linux administrator

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Junior Unix/Linux administrator
« Odpověď #30 kdy: 05. 04. 2011, 22:20:45 »
nestezuju si

je to sice docela dost OT, ale presto:
http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/hledat?typ_hledani=prefix&cizi_slovo=mzda
http://www.synonyma-online.cz/synonymum.php?synonymum=plat

Cekal jsem, ze se tady bude pohybovat diskuze na trosku jine urovni.
« Poslední změna: 06. 04. 2011, 09:02:19 od smoofy »


martin

Re: Junior Unix/Linux administrator
« Odpověď #31 kdy: 06. 04. 2011, 10:52:40 »
Ano, pan Kučera i pánové Rychlý a Smrž to mají špatně. Nesmíte věřit všemu, co se píše na Internetu.

Jestliže z definice lze o mzdě vyjednávat a o platu ne, lze tato slova těžko považovat za synonyma obzvlášť v kontektu výše ohodnocení za práci.

Jinak doporučuji nežonglovat s konkrétní mzdou a obecným rozsahem představy podle toho, jak se vám hodí. Dost to degraduje diskusi.

Mimochodem vy ve svém životopise píšete požadovanou výši mzdy?

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Junior Unix/Linux administrator
« Odpověď #32 kdy: 06. 04. 2011, 11:41:13 »
Citace
Ano, pan Kučera i pánové Rychlý a Smrž to mají špatně. Nesmíte věřit všemu, co se píše na Internetu.
Pardon, ale tohle tvrzení my velice připomíná frázi: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo." Z jakého titulu vlstně určujete, co má pravdu a co je správné a jaké pro to máte podklady?

Citace
Jestliže z definice lze o mzdě vyjednávat a o platu ne, lze tato slova těžko považovat za synonyma obzvlášť v kontektu výše ohodnocení za práci.
Otazkou je, jakou definici máte na mysli. Nesmíte věřit všemu co najdete na internetu.

Citace
Jinak doporučuji nežonglovat s konkrétní mzdou a obecným rozsahem představy podle toho, jak se vám hodí.
Nějaký konkrétní příklad?

Citace
Dost to degraduje diskusi.
Vzhledem k faktu, že téměř celá diskuze je vlastně o tomto, tak to těžko může degradovat samo sebe. A není to OT tak v tom nevidím problém.

Citace
Mimochodem vy ve svém životopise píšete požadovanou výši mzdy?
Ne, jakožto zaměstnanec jsem konzumentem inzerátů a reaguji vetsinou na pozice kde je platovy rozsah uvedeny, tudiz to neni potreba. Pri vsech naslednych pohovorech bylo nedilnou soucasti take diskutovat o financni predstave, upresneni polohy vyse meho platu v umoznenem rozsahu. Pokud uvedeny neni, tak se ho pokusim zjistit (na to konto vlastne zacala tato cela diskuze). Ale ano, az budu inzerovat sve sluzby jakozto zamestnance tak tam sve ocekavane platove ohodnoceni prirozene uvedu. Tenhle praktivovaný systém je asi stejně účinný, jako nakupovat v supermarketu bez cenovek a potom na kase podle ceny pri markovani se rozhodovat jestli zbozi vezmu ci nikoliv.
« Poslední změna: 06. 04. 2011, 12:04:35 od smoofy »

martin

Re: Junior Unix/Linux administrator
« Odpověď #33 kdy: 06. 04. 2011, 12:07:38 »
Pardon, ale tohle tvrzení my velice připomíná frázi: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo." Z jakého titulu vlstně určujete, co má pravdu a co je správné a jaké pro to máte podklady?

Otazkou je, jakou definici máte na mysli. Nesmíte věřit všemu co najdete na internetu.

Kde by asi mohla být definice mzdy a platu? V zákoníku práce pochopitelně (a souvisejících předpisech)

Citace
Citace
Jinak doporučuji nežonglovat s konkrétní mzdou a obecným rozsahem představy podle toho, jak se vám hodí.
Nějaký konkrétní příklad?

Ano. Vaše reakce na obecný rozsah mzdy vs. konkrétní mzda zaměstnance.

Citace
Tenhle praktivovaný systém je asi stejně účinný, jako nakupovat v supermarketu bez cenovek a potom na kase podle ceny pri markovani se rozhodovat jestli zbozi vezmu ci nikoliv.

V tom případě asi nechápete rozdíl mezi smluvní cenou a pevně danou cenou. Což by dávalo i smysl, když nechápete rozdíl mezi platem a mzdou.

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Junior Unix/Linux administrator
« Odpověď #34 kdy: 06. 04. 2011, 12:59:37 »
Citace
Kde by asi mohla být definice mzdy a platu? V zákoníku práce pochopitelně (a souvisejících předpisech).
To nejdůležitější mi stále zůstává utajeno. Kde to odporuje definici synonyma? Synonymum je jazykovým prvkem a nikoliv právním.

Citace
Ano. Vaše reakce na obecný rozsah mzdy vs. konkrétní mzda zaměstnance.
Co jste jako myslel tím žonglováním? Vaše odpověď je velice nejasná a neúplná.

Citace
V tom případě asi nechápete rozdíl mezi smluvní cenou a pevně danou cenou. Což by dávalo i smysl, když nechápete rozdíl mezi platem a mzdou.
Očividně jste vůbec nepochopil to přirovnání. To jestli je cena smluvní či pevně stanovená není vůbec důležité. Důležité je, že jablko si nekoupím za padesát korun, když ho všude jinde mají za koruny tři. Když budu vědět, že jablko v tom a tom krámě stojí 50 tak tam nepůjdu ať je cena smluvní či nikoliv, protože je nepravděpodobné, že někdo kdo prodává nějaký produkt za tolika násobnou cenu, bude ochoten přistoupit na cenu mnou přijatelnou.