Kniha Objektové programování od Čady

JSFun

Re:Kniha Objektové programování od Čady
« Odpověď #330 kdy: 12. 06. 2017, 12:57:25 »
To je "specifikace" jak poď na mě zboku.

Ale vzdyt to psali vedatori © Space Telescope Science Institute, to uz se trolite i mezi sebou ? Pro inzenyra je popis tak akorat.


Re:Kniha Objektové programování od Čady
« Odpověď #331 kdy: 12. 06. 2017, 14:01:06 »
IMHO JSON a JSON Schema jsou odlišné věci (každá s vlastní specifikací)
Ano, ale tohle je ten problém, o kterém se bavíme - je zavlečený z JSONu potažmo z JS.

v

Re:Kniha Objektové programování od Čady
« Odpověď #332 kdy: 12. 06. 2017, 14:08:46 »
IMHO JSON a JSON Schema jsou odlišné věci (každá s vlastní specifikací)
Ano, ale tohle je ten problém, o kterém se bavíme - je zavlečený z JSONu potažmo z JS.
osobně v ECMA-404 žádný problém nevidím (ale poprvé jsem to četl dneska...), konkrétně ECMA-404/number má míň problémů než javascript number (ale nejsem expert na js)

j

Re:Kniha Objektové programování od Čady
« Odpověď #333 kdy: 12. 06. 2017, 20:34:56 »
BTW,

Citace
Warning
The precise treatment of the “integer” type may depend on the implementation of your JSON Schema validator. JavaScript (and thus also JSON) does not have distinct types for integers and floating-point values. Therefore, JSON Schema can not use type alone to distinguish between integers and non-integers. The JSON Schema specification recommends, but does not require, that validators use the mathematical value to determine whether a number is an integer, and not the type alone. Therefore, there is some disagreement between validators on this point. For example, a JavaScript-based may accept 1.0 as an integer, whereas the Python-based jsonschema does not.
https://spacetelescope.github.io/understanding-json-schema/reference/numeric.html

To je "specifikace" jak poď na mě zboku.

Nehanej nahodou frikulini soap (a XML obecne) proto, ze prej je zbytecne slozitej, a ze jim json staci? lol ... neni nad to porad dokola vymejslet kolo.

BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Kniha Objektové programování od Čady
« Odpověď #334 kdy: 13. 06. 2017, 00:48:45 »
decode "9007199254741091" -> error "příliš velké číslo" -- páč rozsah je IMHO definicí určen
Ne, ani ten rozsah není specifikací určen. Takže si opět můžeš zvolit čistě libovolně. Třeba 3 :)
tak specifikace předepisuje notaci, ale neomezuje rozsah, neřekl bych, že to je špatně

Tak já tam vidím něco o devíti cifrách. http://www.json.org. (Ale nějak zvláštně jsem to nezkoumal.)

Eh, sorry, špatně jsem to pochopil, ty cifry.
« Poslední změna: 13. 06. 2017, 00:51:12 od BoneFlute »