Holka pro všechno?

neviem

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #15 kdy: 22. 02. 2018, 17:23:49 »
Tiez si pripadam podobne, sucasne 3 mensie/vacsie projekty, ktore so sebou suvisia (2x python, sql, ciastocne ELK mongo redis, 1x php (nette) a JS (jquery - na react uz akosi nemam sil)). Na dvoch z nich robime 2-3 ludia. Ked k niecomu na vyskusanie potrebujem linux server, tak si ho zinstalovat, nastavit musim ja, lebo IT oddelenie nestiha a nema ani vedomosti okolo linuxu. K tomu priblizne den v tyzdni robim "technicko graficko analyticku" podporu pre marketing + moje sukromne programatorske/neprogramatorske aktivity mimo prace. Takze mam to velmi pestre.
Som aj rad, lebo monotonna praca ma ubija, no je uz toho tolko ze sa v tom vsetkom nevyznam, tym padom robim chyby. Myslim ze aj moj sef to vidi ako nie najlepsi stav. Ceresnicka je open space, kde su prevazne predajcovia, telefonisti... Lenze v stredne velkej nie IT firme by sa samostatny clovek na kazdu oblast neuzivil (moj pripad). Plat je nadpriemerny (cca hornych 10-20% podla platy.sk), ale rozhodne nepatri medzi "IT elitny plat" (vsetko v ramci regionu).

Najviac sa obavam perspektivy do buducnosti, kariery, seniority..., kedze viem vsetko ale asi nic poriadne, Ci cesta k elitnemu platu nieje iba byt expertom v nejakej oblasti. Zmena firmy (do vacsieho korporatu) by pre mna tiez vyhra nebola (ak vezmem do uvahy ine suvisiace okolonosti)


TomasJK

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #16 kdy: 22. 02. 2018, 18:47:28 »
Ja neco podobneho delam, zakladni navrh architektury, programovani, testovani, deployment do cloudu, releasy, psani dokumentace. Kolegu k ruce mam malo, jeden se stara o produkcni server, druhy umi dobre backend a jsou roztrouseni po cele Evrope. Tahle prace by se dala delat 16 hodin denne, z pohledu zamestnavatele velmi vyhodne, kdyz plati jen za 8. Nicmene osvedcilo se mi

1. tvrde dodrzovat pracovni dobu, bez pardonu 8:00 -16:00, proste kdyz padla, tak dodelam neco rozepsaneho do 5 minut a jdu. Momentalne musim vyzvedavat kluka ze skoly, takze bez pardonu jdu.

2. pokud se nestiha, musi ro resit muj line manager nebo PM

3. pokud primy nadrizeny pouziva ruzne natlakove praktiky jak mi znesnadnit 1. nebo prehazuje odpovednost i za 2. je to bud na to aspirovat na roli managera :-) nebo dat vypoved a jit jinam, pripadne si dohodnout ve vypovedni lhute pravidla.

V soucasne praci mam managera ktery mi sedne, takze plati body 1. i 2. Kdyz se blizi termin a nestiha se, sam mi pomuze, prip. zorganizuje pomocnou silu. Kdysi jsem pracoval v jine firme s podobnou naplni holky pro vsechno s mene zkusenym managerem, ktery pouzival cukr a bic na vsechny, zaobalene jen do asertivnim pripadne jemne agresivnich metod, takze jsem si nasel lepsi praci a nelituju.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #17 kdy: 22. 02. 2018, 19:06:12 »
1. tvrde dodrzovat pracovni dobu, bez pardonu 8:00 -16:00, proste kdyz padla, tak dodelam neco rozepsaneho do 5 minut a jdu.

To delate blbe, dodelano mate mit 5 minut pred padla a pak se 5 minut divat na hodinky, abyste padla nezmeskal. :-)

pepicekk

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #18 kdy: 22. 02. 2018, 19:31:04 »
... zda je normální aby programátor měl na starosti kromě své práce taky veškerou dokumentaci (žádny technical writer ve firmě není), když se posere infrastruktura tak to taky musí udělat sám, aby dále dělal testy (ne unit, ale veškeré regresní), taky aby byl ješte administrátorem
Normální to je, ale pak záleží čem říkáš normální.

Ja On

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #19 kdy: 23. 02. 2018, 08:32:33 »
Vždy záleží na jednotlivci, co mu vyhovuje a jaké má schopnosti. Mnohoaktivita je samozřejmě náročná, ale "zoceluje" :-) a fyzicky mladí lidé ji obvykle dokáží zvládat a vytěžit.
Jako nováček jsem byl rád, když jsem přišel do kontaktu se spoustou různých technologií a postupů. Dalo mi to přehled, PŘÍLEŽITOST zjistit co mě baví a čemu se chci věnovat.
Dnes už >80% času kóduju backend a našel jsem si práci, kde se mě PM nesnaží tlačit (pokud to není nutné) do aktivit, které nejsou BE. A je to k oboustranné spokojenosti.
V ČR je situace, kdy je málo schopných lidí a zaměstanci tedy mají dobrou pozici na jednání s manažery, kteří jsou schopni dobře vést.


admin lopata

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #20 kdy: 23. 02. 2018, 18:15:48 »
1. tvrde dodrzovat pracovni dobu, bez pardonu 8:00 -16:00, proste kdyz padla, tak dodelam neco rozepsaneho do 5 minut a jdu.

To delate blbe, dodelano mate mit 5 minut pred padla a pak se 5 minut divat na hodinky, abyste padla nezmeskal. :-)

Jo! Přesně toto dělám já.

j

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #21 kdy: 23. 02. 2018, 20:42:34 »
Pozadejte zamestnavatele, aby vam k soucasnemu platu pridal jeste minimalne plat admina.
Je ti snad jasný jaký bude výsledek. ...
Mno je ... da ti ho ... teda pokud neni sebevrah, protoze jinak sem vazne zvedavej, kde sezene dalsiho...

Pokud neda, tak jestli zvladnes aspon drzet koste v ruce, sezenes praci jinde ...

Miky

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #22 kdy: 25. 02. 2018, 10:31:23 »
Ahojte,

chci se zeptat, zda je normální aby programátor měl na starosti kromě své práce taky veškerou dokumentaci (žádny technical writer ve firmě není), když se posere infrastruktura tak to taky musí udělat sám, aby dále dělal testy (ne unit, ale veškeré regresní), taky aby byl ješte administrátorem Jiry a tak dále, když je release tak aby taky všechno připravil. Mně to nepříjde úplne v pohodě tak se chci zeptat jak to mají ostatní. Dělám ve SCRUMu tak nevím, zda to není tím nebo co, ale už mě to začína kurevsky srát a co slyším od ostatních, tak všude je to to stejný. Jo a ideálne každý SPRINT něco naprosto jiného, takže ve finále neví o ničem nic pořádne protože sprinty mají délku dva týdny.

Dík
[Jo je, když s Vámi napíše pracovní smlouvu která to byť v obalu určuje.Pokud to nemáte v pracovní smlouvě jako pracovní náplň musíte se proti němu ohradit, ale pak vám nezaručím jak v takovém uaměstnání karierně zapůsobíte. Vidím to, že hodně blbě./quote]

Jonas

Robili by ste "dievca pre vsetko"?
« Odpověď #23 kdy: 26. 02. 2018, 20:00:37 »
Ahoj, prave som dostal ponuku, ktora by zahrnala programatorsku pracu vseho druhu. To znamena ak by prisiel projekt kde by bol backend v pythone, robil by som python, ak java tak javu, ak C tak C. Zamyslel som sa nad tym a tato praca ma podla mna nulovy potencial do buducnosti. Dosiahnut senioritu vo vsetkych oblastiach naraz je podla mna nemozne, takze by som vedel zo vsetkeho nieco, ale nic poriadne. Som relativne mlady (28) a tak by som sa radsej specializoval na jednu  - dve technologie, a v nich sa dokazal predat. Konkretne JS a .NET.

A teraz dovod kvoli ktoremu nad tou pracou vobec uvazujem, a to je 2500 eur mesacne na HPP. Na to, ze mam nieco cez 2 roky praxe mi to pride hodne slusne. Myslite ze je to primerany plat? Miesto -> Bratislava. Dikes.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Robili by ste "dievca pre vsetko"?
« Odpověď #24 kdy: 26. 02. 2018, 21:52:06 »
Dosiahnut senioritu vo vsetkych oblastiach naraz je podla mna nemozne, takze by som vedel zo vsetkeho nieco, ale nic poriadne.

To zalezi na tobe. Prinejmensim se dopracujes aspon senility, na to staci akorat vydrzet dost dlouho.

Lama

Re:Robili by ste "dievca pre vsetko"?
« Odpověď #25 kdy: 27. 02. 2018, 01:15:32 »
Ahoj, prave som dostal ponuku, ktora by zahrnala programatorsku pracu vseho druhu. To znamena ak by prisiel projekt kde by bol backend v pythone, robil by som python, ak java tak javu, ak C tak C.
.........................

A teraz dovod kvoli ktoremu nad tou pracou vobec uvazujem, a to je 2500 eur mesacne na HPP. Na to, ze mam nieco cez 2 roky praxe mi to pride hodne slusne. Myslite ze je to primerany plat? Miesto -> Bratislava. Dikes.

Takže cca 60-65K Kč brutto za to, že budeš muset umět úplně všechno? To mi nepřijde jako moc výhodná nabídka.

Labrat

Re:Holka pro všechno?
« Odpověď #26 kdy: 27. 02. 2018, 02:08:45 »
V ČR je situace, kdy je málo schopných lidí a zaměstanci tedy mají dobrou pozici na jednání s manažery, kteří jsou schopni dobře vést.
Takových manažerů je taky málo.

Kkt1

Re:Robili by ste "dievca pre vsetko"?
« Odpověď #27 kdy: 27. 02. 2018, 09:23:11 »
Ahoj, prave som dostal ponuku, ktora by zahrnala programatorsku pracu vseho druhu. To znamena ak by prisiel projekt kde by bol backend v pythone, robil by som python, ak java tak javu, ak C tak C. Zamyslel som sa nad tym a tato praca ma podla mna nulovy potencial do buducnosti. Dosiahnut senioritu vo vsetkych oblastiach naraz je podla mna nemozne, takze by som vedel zo vsetkeho nieco, ale nic poriadne. Som relativne mlady (28) a tak by som sa radsej specializoval na jednu  - dve technologie, a v nich sa dokazal predat. Konkretne JS a .NET.

A teraz dovod kvoli ktoremu nad tou pracou vobec uvazujem, a to je 2500 eur mesacne na HPP. Na to, ze mam nieco cez 2 roky praxe mi to pride hodne slusne. Myslite ze je to primerany plat? Miesto -> Bratislava. Dikes.
Umis alespon trochu nemecky? Hodina dojizdeni do Vidne a mas 2x vice. Na BA je tan plat na tve zkusenosti vyssi nez bych cekal, zjisti si jestli to neni s odmenama nebo neco kde v realu vydelas 1700 mesicne a do tech 2500 jenom u pruletu komety kolem mesice...