Proč se o programátorech říká, že jsou to moděrní dělníci?

Ivan Nový

Re:Proč se o programátorech říká, že jsou to moděrní dělníci?
« Odpověď #120 kdy: 27. 07. 2017, 21:59:08 »
...

Zní to hezky, ale doporučoval bych méně fantazírovat. Vyvodit z toho, že stejné vstupy mohou mít různé výstupy, automatické generování aplikací, mi připadá kapku přitažené za vlasy. Jako já jsem AI pozitivista, ale myslim si, že dokud někdo nepřijde s revolučním hardwarem, tak skutečnou AI, která bude schopná řešit zcela obecné generické problémy jen tak nevyvinou. Myslím si totiž, že se současným HW to dost dobře není možné.

Ze současného algoritmického paradigmatu vyplývá, že ten hw je používán špatně, totiž algoritmicky. Místo aby se používal k vytvoření pole (ve smyslu prostoru) pro optimalizační hru stavů. Ono je jedno, zda k nastavení sítě dojdete pracným postupem trénování a nebo ho nastřelíte napoprvé správně. Máme složité algoritmy běžící na složitém hw, místo mít jednoduché algoritmy běžící na jednoduchém paralelním hw, se vzájemnými interakcemi, což by mohlo změnit výkonové potřeby pro vytvoření AI a dodat potřebnou plasticitu. Samotný "výpočet" by pak probíhal v procesním prostředí hry stavů, která by neměla přímý vztah k algoritmickému prostředí, tak jak k hw disku nemají přímý vztah data na něm uložená a mohou být v jeho rámci libovolně přemísťována, aniž by to změnilo jejich význam.