Doporučte myš

alex6bbc

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte myš
« Odpověď #30 kdy: 23. 11. 2023, 08:08:32 »
V kanclu u dokiny jsem už dávno přešel na trackbally od Kensingtonu https://www.kensington.com/c/products/electronic-control-solutions/trackball-products/?srt=newest

jj trackball je super, taky mam ten s tou bocni kulickou.


Re:Doporučte myš
« Odpověď #31 kdy: 23. 11. 2023, 11:16:05 »
A já si vždy myslel, že myš je spotřební materiál.…
Spotřební materiál je třeba toner nebo inkoust v tiskárně, protože se používáním spotřebovává (ubývá ho). Myš je hardware, nespotřebovává se, má fungovat. Pokud spotřební materiál přestane fungovat, znamená to, že došel, byl vypotřebován. Pokud přestane funogovat hardware, jakým je třeba myš, tak je to závada.
Nevím, jak vy, ale já nemám rád věci, co se pokazí akorát na hranici povinné záruky. Řeším to obvykle tak, že se je pokusím opravit (nelze-li je reklamovat). A často dojdu k závěru, že bylo implementováno kurvítko a produktu takové firmy se do budoucna snažím vyhýbat. U Canonu se mi to daří už asi deset let (jakkoli produkt této firmy byla ta nejlepší tiskárna, co jsem kdy měl, až do inkriminované doby, kdy zaúřadovalo předprogramované kurvítko).

Od jisté doby (abych se držel tématu) mám celkem výhrady k myším Logitech, byť to byla moje nejoblíbenější značka, a s myší značky Microsoft mi stačila jedna zkušenost (první bezdrátová myš Intellimouse Wireless Explorer, která měla nepoužitelný lag a byla schopná sežrat dvě alkalické tužkovky za týden). Já vím, že už to je dneska dál a ty současné myši jsou relativně v pořádku, ale to není můj problém :).


To nemusi byt spinaci.

Problem je v tom, ze zpusob pouziti spinacu neodpovida tomu, pro co jsou navrzene.

Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

Nemám rád takhle dlouhá videa o problematice, která by se (odhadem) dala smrsknout do kratší doby, ale udělám výjimku a mrknu na to, tedy díky za odkaz.
No a co to vše nahradit novou myší s optickými snímači (klikači)? Někdo tam v diskuzi psal, že mají 10x větší výdrž papírově.

Re:Doporučte myš
« Odpověď #32 kdy: 23. 11. 2023, 15:24:17 »
No a co to vše nahradit novou myší s optickými snímači (klikači)? Někdo tam v diskuzi psal, že mají 10x větší výdrž papírově.
Která myš něco takového má? Předpokládám, že takový snímač bez nutnosti fyzického propojení dvou vodičů bude asi opravdu řádově trvanlivější, pokud bude vyřešeno, že bude mít haptickou odezvu a ta se nepodělá a bude správně synchronizovaná s okamžikem sepnutí takového spínače (přinejmenším by se tam neměly vyskytovat problémy s nestabilním drag&dropem nebo nechtěnými multiclicky).

Co jsem koukal, našel jsem jen tohle - https://www.razer.com/eu-en/razer-optical-switch - a to se týká zjevně jen klávesnic.


Re:Doporučte myš
« Odpověď #34 kdy: 23. 11. 2023, 17:50:42 »
Ano
Třeba lOGITECH g502x má opticko mechanické  spínače.Na klávesnicích je zatím Logitech nemá,ale jiné firmy v nabídce je mají a kupodivu nejsou ani dražší než čistě mechanické spínače.Třeba Strix Scope RX...
...


Re:Doporučte myš
« Odpověď #35 kdy: 23. 11. 2023, 17:59:46 »
Logitech obecně používá v myších velmi slušné spínače Omron.Nějakou dobu byla asi vadná řada a byly vadné.Týkalo se celé plejády myš,ale jinak jsou ale skoro věčné...

To nemusi byt spinaci.

Problem je v tom, ze zpusob pouziti spinacu neodpovida tomu, pro co jsou navrzene.

Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

Citace
TL;DR:
-the change from 5v to lower (3.3v) logic voltage and use of the MCUs' higher resistance internal pull-ups (~40k) necessitates a change in hardware design, which manufacturers have not caught up to yet

-the change to faster MCUs and higher polling rates necessitates more advanced firmware logic, which manufacturers have not caught up to yet

-the 'general purpose' switches we have been using don't work well at new voltages/currents/rates, and the ruggedized 50M versions are even more incompatible, and may 'fail' even faster than the lower cycle-life versions

-Micro-load rated switches like D2F-01F or similar may offer better performance and longer electrical life (but possibly shorter mechanical life)

No nevím.Teorie hezká ale co se řešilo na Redditu.Tak....Spínače měly výrazné problémy u několika modelů myší v určité období a hlavně v USA.Týkalo se to několika modelů G,ale zdaleka ne všech se stejným spínačem.Stejně tak se to netýkalo ani zdaleka všech myší stejného typu.Někomu jedou dodnes bez problému,někdo dostal od Logitechu novou a problém se opakoval.Spíše to vypadá opravdu na nějakou vadnou serii spínaču.Možná prošly střeva myší nějakou revizí,ale to je opět pouze možná...

Re:Doporučte myš
« Odpověď #36 kdy: 24. 11. 2023, 11:24:09 »
Tu je pár odkazů co gůgl vydal.... prohrabte se v tom sami...
Děkuji převelice … už ani to Google-Fu u mě není, co bývalo. Senilním rychleji, než jsem si myslel.
Každopádně moje příští myš bude optické klikaču :).