Doporučte myš

Re:Doporučte myš
« Odpověď #15 kdy: 20. 11. 2023, 14:57:37 »
Co se týká oživení zlobících tlačítek nebo snímače kolečka (toho neoptického), je tu ještě jedna možnost, když není k dispozici jiný díl na výměnu - stříknout tam trochu Kontaktolu nebo podobného oleje, nechat vsáknout, přebytky otřít a pak pořádně proklikat nebo protočit. Je celkem slušná šance, že myš bude v pohodě zase fungovat k plné spokojenosti.
Provedl bych to asi podobně, zní mi to, jako že to má velkou šanci na úspěch. Jen to moc nezaflemchat, s citem ;).


Re:Doporučte myš
« Odpověď #16 kdy: 21. 11. 2023, 11:13:38 »
Na pracu mam Logitech M590, splna vsetky poziadavky okrem kabelu ale to nemas ako must have.
Jej specialnou vlastnostou je, ze je ticha - kliky skoro vobec nepocut, su take tlmene. Nekupoval som ju kvoli tejto vlastnosti ale fakt som si na to "ticho" zvykol a dalsiu mys by som chcel podobnu.
Okrem wifi ma aj BT pripojenie co je fajn ze na NTB kde nieje moc portov nezabera miesto wireless reciever.
Ma aj koliecko s middle klikom (to je OK) a pohybom do stran ale ten pohyb nepouzivam, pride mi to docela tuhe, musim poriadne zapriet ruku aby som si zaroven nepohol mysou - myslim, ze na inych mysiaich to islo lahsie...
Je mala a nema ziadne chujoviny, iba 2 dalsie tlacitka na boku, tie su fajn, pouzivam ich na back/forward akciu.
Baterky tuzkove (1ks).

JurajP

  • ****
  • 332
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte myš
« Odpověď #17 kdy: 21. 11. 2023, 11:19:05 »
tiez rozmyslam nad novou myskou, momentalne mam od Microsoftu ergonomic mouse. Nejake skusenosti s Logitech MX Vertical Ergonomic Mouse ?

Re:Doporučte myš
« Odpověď #18 kdy: 22. 11. 2023, 09:29:46 »
tiez rozmyslam nad novou myskou, momentalne mam od Microsoftu ergonomic mouse. Nejake skusenosti s Logitech MX Vertical Ergonomic Mouse ?

Je dobrá, člověk si rychle zvykne, ale kvalita logitechu šla poslední dobou hodně do kelu, hlavně pokud jde o ty spínače. Už u tří celkem nových, z toho jedna mx vertical, jsem je musel vyměnit.

Re:Doporučte myš
« Odpověď #19 kdy: 22. 11. 2023, 09:58:00 »
Logitech obecně používá v myších velmi slušné spínače Omron.Nějakou dobu byla asi vadná řada a byly vadné.Týkalo se celé plejády myš,ale jinak jsou ale skoro věčné...

To nemusi byt spinaci.

Problem je v tom, ze zpusob pouziti spinacu neodpovida tomu, pro co jsou navrzene.

Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

Citace
TL;DR:
-the change from 5v to lower (3.3v) logic voltage and use of the MCUs' higher resistance internal pull-ups (~40k) necessitates a change in hardware design, which manufacturers have not caught up to yet

-the change to faster MCUs and higher polling rates necessitates more advanced firmware logic, which manufacturers have not caught up to yet

-the 'general purpose' switches we have been using don't work well at new voltages/currents/rates, and the ruggedized 50M versions are even more incompatible, and may 'fail' even faster than the lower cycle-life versions

-Micro-load rated switches like D2F-01F or similar may offer better performance and longer electrical life (but possibly shorter mechanical life)


Re:Doporučte myš
« Odpověď #20 kdy: 22. 11. 2023, 11:02:05 »
A já si vždy myslel, že myš je spotřební materiál.
A tady se vedou řeči o výrobcích mikrospínačů apod.
Já ale tedy vidím že spíše myš někomu spadne, že na ní pokládají knížky a různě těžké šanony, a nebo že mají mastné a upocené ruce, a občas se do ní vyleje kafe.

99% lidí bere myš pouze jako nutný nástroj ke splnění nějaké činnosti.
A spíše bude preferovat aby fungovala, a když nefunguje aby byla rychle vyměněna.

Re:Doporučte myš
« Odpověď #21 kdy: 22. 11. 2023, 11:26:33 »
bezdrátovky MX Vertical i MX Master 3 - fungují rok a půl/rok bez zaváhání, s tlačítky jsem na problém nenarazil

Re:Doporučte myš
« Odpověď #22 kdy: 22. 11. 2023, 12:21:36 »
Logitech obecně používá v myších velmi slušné spínače Omron.Nějakou dobu byla asi vadná řada a byly vadné.Týkalo se celé plejády myš,ale jinak jsou ale skoro věčné...

To nemusi byt spinaci.

Problem je v tom, ze zpusob pouziti spinacu neodpovida tomu, pro co jsou navrzene.

Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

Citace
TL;DR:
-the change from 5v to lower (3.3v) logic voltage and use of the MCUs' higher resistance internal pull-ups (~40k) necessitates a change in hardware design, which manufacturers have not caught up to yet

-the change to faster MCUs and higher polling rates necessitates more advanced firmware logic, which manufacturers have not caught up to yet

-the 'general purpose' switches we have been using don't work well at new voltages/currents/rates, and the ruggedized 50M versions are even more incompatible, and may 'fail' even faster than the lower cycle-life versions

-Micro-load rated switches like D2F-01F or similar may offer better performance and longer electrical life (but possibly shorter mechanical life)
Díky za ten odkaz! Tam jsem našel vše, co jsem potřeboval.

Re:Doporučte myš
« Odpověď #23 kdy: 22. 11. 2023, 15:59:38 »
A já si vždy myslel, že myš je spotřební materiál.…
Spotřební materiál je třeba toner nebo inkoust v tiskárně, protože se používáním spotřebovává (ubývá ho). Myš je hardware, nespotřebovává se, má fungovat. Pokud spotřební materiál přestane fungovat, znamená to, že došel, byl vypotřebován. Pokud přestane funogovat hardware, jakým je třeba myš, tak je to závada.
Nevím, jak vy, ale já nemám rád věci, co se pokazí akorát na hranici povinné záruky. Řeším to obvykle tak, že se je pokusím opravit (nelze-li je reklamovat). A často dojdu k závěru, že bylo implementováno kurvítko a produktu takové firmy se do budoucna snažím vyhýbat. U Canonu se mi to daří už asi deset let (jakkoli produkt této firmy byla ta nejlepší tiskárna, co jsem kdy měl, až do inkriminované doby, kdy zaúřadovalo předprogramované kurvítko).

Od jisté doby (abych se držel tématu) mám celkem výhrady k myším Logitech, byť to byla moje nejoblíbenější značka, a s myší značky Microsoft mi stačila jedna zkušenost (první bezdrátová myš Intellimouse Wireless Explorer, která měla nepoužitelný lag a byla schopná sežrat dvě alkalické tužkovky za týden). Já vím, že už to je dneska dál a ty současné myši jsou relativně v pořádku, ale to není můj problém :).


To nemusi byt spinaci.

Problem je v tom, ze zpusob pouziti spinacu neodpovida tomu, pro co jsou navrzene.

Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

Nemám rád takhle dlouhá videa o problematice, která by se (odhadem) dala smrsknout do kratší doby, ale udělám výjimku a mrknu na to, tedy díky za odkaz.

Re:Doporučte myš
« Odpověď #24 kdy: 22. 11. 2023, 17:14:12 »
To nemusi byt spinaci.

Problem je v tom, ze zpusob pouziti spinacu neodpovida tomu, pro co jsou navrzene.

Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

Nemám rád takhle dlouhá videa o problematice, která by se (odhadem) dala smrsknout do kratší doby, ale udělám výjimku a mrknu na to, tedy díky za odkaz.
OK, tak jsem to skouknul. Úplně jsem z toho nepochopil, proč je menší voltáž a menší proud problém, ale pochopil jsem, proč myši, co něco vydrží, nikdo nechce dělat. No protože prachy - je výhodnější z toho dělat ten po*****ej spotřebák, aby se to kupovalo jak housky na krámě (a jak je vidět i v téhle diskuzi, jsou tací, co to ochotně akceptovali), protože z toho bude větší vejvar než dělat to trvanlivý, protože pak by nikdo nekupoval nový.

Ale OK, „obdélníkový“ spínače se daj v krajním případě nahradit těma „japonskýma“ pozlacenýma, otázkou je, čím nahradit ty čtvercový malý mršky. A samozřejmě je tu ten problém, že když kupuju novou myš, tak mi výrobce neřekne, co v tom je, abych věděl, jak se to bude do budoucna chovat a čím ty spínače případně (půjde) nahradit.

V konečným důsledku je fakt nejefektivnější stříknout do toho ten zprofanovanej kontaktol :).

jjrsk

  • ****
  • 417
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte myš
« Odpověď #25 kdy: 22. 11. 2023, 17:28:43 »
Musis to delat tak, ze si tech krys/klavesnic/... koupis vic, postupne je "spotrebujes" a z tech zbytku to jeste nekolikrat zrecyklujes.

Zam osobne cloveka, ktery mival doma 30ks do foroty, protoze byl letory ponekud prudke ;D a kdyz dostal nap... v nejake gamese, dost casto tu klavesnici nebo mys proste rozmlatil (a pak z ni mel nahradni kousky do ostatnich ... )

Aktuelne sem ve fazi hledani nahrady za MX510 ... a jak sem zjistil 518tku uz taky neni kde koupit ...

Re:Doporučte myš
« Odpověď #26 kdy: 22. 11. 2023, 22:29:29 »
Mám otázku: na co je naklápění kolečka do stran?
Spousta věcí - skrolování do stran třeba v tabulkách, Zpět/Vpřed u editací dokumentů, procházení webu,... když si na to člověk zvykne, tak mu to ušetří spoustu ježdění myší. :)

Že já jsem Vás potkal. Že já jsem to četl.  :( Mohl jsem žít ve sladké nevědomosti, že něco takového existuje. Tohle prostě chci. Ach jo, buď budu utrácet za myši několikanásobek než jsem zvyklý nebo zakoušet duševní muka, že by to šlo prostě lépe.

buldr

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte myš
« Odpověď #27 kdy: 22. 11. 2023, 23:34:45 »
Za sebe řeknu 3DConnexion CadMouse Pro. Jakkoliv zní název "strašně důležitě", tak v principu jde o maximálně jednoduchou myš, která nemá vůbec nic zbytečného, funguje naprosto dokonale a vydrží dlouhou dobu, včetně povrchového materiálu. Ergonomie (tvar, velikost, rozmístění...) si musí každý zhodnotit sám. V Solidworks se bez SpaceMouse Pro a CadMouse Pro prakticky fungovat nedá, tedy ano, jde o myš pro navrženou pro CAD, ale je univerzální a stejně dobře funguje v celém spektru potřeb. Myslím že jsou i bezdrátové, ale drát je zkrátka jistota a spolehlivost.

S názorem na současný Logitech souhlasím. Z jistoty kvality se stal předražený světélkující šmejd, který provětrá peněženku a chcípne třetí měsíc po záruce (prokliky) např.: G502 Hero byla tvarem dokonalá, měla potřebný počet tlačítek (World of Warcraft) a nebyla levná. G600 prakticky ten samý případ, jen o pár let starší. Současný Razer nevím, po zkušenostech s křivou Mambou, která mi vybrousila podložku a Nagou (3 reklamace).
Carpe diem

Re:Doporučte myš
« Odpověď #28 kdy: 23. 11. 2023, 00:19:57 »
Mám otázku: na co je naklápění kolečka do stran?
Spousta věcí - skrolování do stran třeba v tabulkách, Zpět/Vpřed u editací dokumentů, procházení webu,... když si na to člověk zvykne, tak mu to ušetří spoustu ježdění myší. :)

Že já jsem Vás potkal. Že já jsem to četl.  :( Mohl jsem žít ve sladké nevědomosti, že něco takového existuje. Tohle prostě chci. Ach jo, buď budu utrácet za myši několikanásobek než jsem zvyklý nebo zakoušet duševní muka, že by to šlo prostě lépe.
Já tohle obvykle neřeším kolečkem, protože mi to přijde takové varchrlaté a občas člověku sjede prst a uklikne se na levé nebo pravé tlačítko. Mám radši, když na to má myš jiná vyhrazená tlačítka (mám takovou - vertikální M168 Plus - starší Single Color verzi, ale dole to má přepínač, kterým se ten cirkus vypíná, úplně primitivně, jen to od těch vnitřních LEDek odpojí šťávu).
U Logitechu jsem ale s oblibou přeprogramovával nahnutí kolečka vpravo na Double-click, to byla taky hodně návyková věc :).

Re:Doporučte myš
« Odpověď #29 kdy: 23. 11. 2023, 08:00:05 »
V kanclu u dokiny jsem už dávno přešel na trackbally od Kensingtonu https://www.kensington.com/c/products/electronic-control-solutions/trackball-products/?srt=newest
Ve firmě drátový Orbit w/scroll ring, doma ExpertMouse Wireless Trackball (má usb přijímač a BT).

Na cesty mám od HPčka jakousi nabíjecí bezdrátovou, má USB přijímač a BT pro 3 počítače. Mívá ji občas InComputer, podle várky od 500 do 1000.