Webový bug tracking systém

Smokie

Webový bug tracking systém
« kdy: 22. 07. 2011, 16:31:39 »
Ktorý webový bug tracking systém je podľa vás najlepší? S ktorým máte najlepšie skúsenosti?
« Poslední změna: 01. 08. 2011, 13:03:56 od Petr Krčmář »


return


Smokie

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2011, 03:17:53 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_issue-tracking_systems
Nemyslim, ze toto je prave odpoved na moju otazku, urcite nie tu druhu, ale aj tak vdaka.

ondro

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2011, 13:00:57 »
na tvoju otazku sa tazko odpoveda. Bez blizsieho popisu, co vsetko ocakavas od toho systemu je ti tazko poradit.
To je podobne ako ked sa spytam ktore auto je podla vas najlepsie. Budes mat tu kopu roznych odpovedi lebo kazdy ma ine poziadavky a potreby.

Nauc sa davat otazky, na ktore mozes dostat relevantne odpovede.

Ak nemas predstavu, co chces, tak si skus vyskusat niektore a uvidis, najlepsie nieco jednoduche. Na uvod by som vyskusal napriklad Mantis.

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #4 kdy: 23. 07. 2011, 13:25:53 »
Já sám žádný bugtracker neadministruju a jako reportér mám relativně častou zkušenost jen s MantisBT. Zdá se mi to přehledné a rozumně udělané, takže kdybych pro svůj projekt něco potřeboval, zvolil bych právě tohle (zvyk je železná košile). Když něco nahlásíš, vidíš hned, kdo se toho ujal a je to dobře navržené na zpětnou vazbu s reportérem.
Naopak když jsem reportoval problém s bluetooth na Ubuntu bugtracker, tak se mi jejich systém nelíbil. Není vidět kdo to jak řeší, pokud vůbec. Zdálo se mi to míň přehledné.


Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #5 kdy: 23. 07. 2011, 13:53:01 »
Já mám celkem pozitivní zkušenost s Atlassian JIRA, ovšem naprosto zásadní je jak dobře se nadefinují uživatelské role a jejich oprávnění a hlavně workflow, když se to udělá špatně, dokáže to docela dost zkazit jinak dobrý systém.

Pak mám zprostředkovanou negativní zkušenost s HPQC, kolegy co to musí používat často slýchám sprostě nadávat. Je to sice webová záležitost, ale postavená tuším na ActiveX a občas to padá i s browserem.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #6 kdy: 23. 07. 2011, 16:36:53 »
Nejvic se mi libi RTC, ma to hezkyho Eclipse klienta. zadara pro tvorbu OSS softu nebo pro 10 useru.

http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Rational_Team_Concert

Cenik (nekompletni) zde
https://www-112.ibm.com/software/howtobuy/buyingtools/paexpress/Express?P0=E1&part_number=D0GHYLL,D0GI6LL,D0GKJLL,D0GPCLL,D0GKHLL,D0GNDLL,D0GKQLL,D0GMULL,D0GHULL,D0GHMLL,D0GI5LL,D0GMDLL,D0GIDLL,D0GN4LL,D0GL4LL,D0GNWLL,D0GL8LL,D0GLKLL&catalogLocale=en_US&locale=en_US&country=USA&PT=html

Je to hodne dobry pro velky teamy. Zvlaste je dobre ze muzete lizt ostatnim lidem do jejich vycheckoutovanych kopii a divat se na cem delaji a primo jim posilat patche. Vyborna podpora workflow a ma to i planovani projektu a wiki. Hezky to vypada.

JIRA je hruza, to uzivatelsky rozhrani a html snad delali programatori. Je to desne neergonomicky a spatne to vypada. To uz je lepsi Trac, je jednoduchej a prehlednej. Nejhorsi dojem na mne udelal mantisBT. Ja jich zase tak moc nezkousel, jeste znam bugzillu ale jen jako reporter. Pro OSS soft bych si vzal RTC nebo Trac.

korCZis

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #7 kdy: 26. 07. 2011, 11:14:45 »
U nas v praci pouzivame pro rizeni vyvoje AAA hry Redmine. Dobre je, ze to neni jen bug tracker, ale taky issue tracker s moznosti definice workflow. Navic je to rozsiritelne pomoci spousty pluginu.

On-line demo: http://demo.redmine.org/

Mno a na zaver bych si dovolil, dle meho nejlepsiho vedomi a svedomi, seradit open-source bug-trackery od nejlepsiho po nejhorsi:
  • Redmine
  • Trac
  • Mantis
  • Bugzilla

Smokie

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #8 kdy: 26. 07. 2011, 11:18:57 »
Dakujem vsetkym za produktivne vlakno :) Dakujem za pomoc

andrej

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #9 kdy: 26. 07. 2011, 11:39:33 »
Pak mám zprostředkovanou negativní zkušenost s HPQC, kolegy co to musí používat často slýchám sprostě nadávat. Je to sice webová záležitost, ale postavená tuším na ActiveX a občas to padá i s browserem.
HPQC je activex aplikacia ktora ma s webom spolocne len to ze sa spusta cez MSIE. Je to celkovo dost divne, napr. mam master/detail, v detaile v editacnej casti okna (nieco ako textarea), stlacim ctrl+a oznaci mi to zoznam vsetkych dokumentov v master casti.  :o

Martin Ladecky

Re: Webovy bug tracking system
« Odpověď #10 kdy: 26. 07. 2011, 12:32:02 »
Osobne mám skúsenosti s používaním Bugzilla, Mantis, Jira, Youtrack, MQC.
Ako už bolo napísané, MQC, resp. dnes už HPQC nestojí za veľa, veľmi komplikované, padá, ...
Jira - musí sa nastaviť korektne, inak vie byť dosť dobrá.
Bugzilla - už trochu stará, chcelo by to upgrade.
Youtrack - pre mňa asi najlepšie, aj keď to je platené, resp. pre Opensource projekty je zadarmo. Používa tagy, ktoré umožňujú vertikálne aj horizontálne triedenie, čo považujem za veľké plus. Takisto ovládanie perfektné, dajú sa používať klávesové skratky, ...