Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - anonym14

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Kariéra 30+
« kdy: 08. 08. 2021, 15:48:35 »
Osobně nevím, jestli bych do smlouvy na dobu určitou jen tak šel, asi jen v tom případě, že se ve firmě něco naučím, jinak bych radši zvolil IČO.

A ty normálně nemíváš s firmami nějakou smlouvu o spolupráci/kontrakt (ať už na dobu určitou nebo neurčitou)? To pracuješ jen na "gentlemanskou dohodu"? Já bych se třeba bál, protože by ti taky mohli kdykoliv přestat platit. Samozřejmě řešit to jde, ale se smlouvou je to vždycky jistější

2
Odkladiště / Re:Odpočet DPH z auta
« kdy: 03. 08. 2021, 23:32:15 »
No jo, ale co když ten poměr soukromého vs podnikatelského využití nebude reálný a zamlčím to? 100% na podnikání to zcela určitě nebude.

Jaké tam jsou případně pokuty?

Chapu dobre, ze chces podvadet a tady na foru cekas co, ze to nekdo posveti? Nebo dokonce "poradi". To se mi snad zda..

Na tomto světě jsou dva typy lidí. Ti, co podvádějí a ti, co se nechají podvést. :) Radši být to první než to druhé. A myslím si, že tento prašivý stát bohužel podvádí a ojebává každého jednoho občana. Záleží pak na každém, jestli si to nechá líbit nebo si pokusí najít cestu jak z toho vyjít co nejmíň ojebaný.

Postuju to sem na fórum abych zjistil, jaké mají s touto problematikou zkušenosti lidi, kteří jsou na tom podobně jako já. Jestli je velká šance, že někdo přijde a bude chtít vidět knihu jízd, nebo je to jen nějaký strašák, kterého nikdo nekontroluje.

3
Odkladiště / Re:Odpočet DPH z auta
« kdy: 03. 08. 2021, 21:56:06 »
No jo, ale co když ten poměr soukromého vs podnikatelského využití nebude reálný a zamlčím to? 100% na podnikání to zcela určitě nebude.

Jaké tam jsou případně pokuty?

4
Odkladiště / Odpočet DPH z auta
« kdy: 03. 08. 2021, 21:09:30 »
Jaké máte zkušenosti s pořízením/op. leasingem auta na firmu jako OSVČ (tedy s odečtením DPH)?
Vím, že se musí udělat odhad, z kolika % bude auto používáno na firemní účely a pak se tolik procent z toho DPH dá skutečně odečíst. Pak se musí vést kniha jízd a pokud skutečnost nesedí s odhadem, musí se to upravit a pak se doplácí/odčítá podle odchylky od odhadu.

Tak je to napsané v zákoně, ale jaké máte zkušenosti z reálného života? Kontroluje se ta kniha jízd, nebo na to kamarádi z finančáku serou? Jaký je ideální odhad, abych nevzbudil nějakou nežádanou pozornost (100% bude asi moc overkill), ale abych se zároveň neokrádal?

Reálně předpokládám, že to auto bych pro pracovní účely používal maximálně z 10-20%

5
Studium a uplatnění / Re:OSVČ vs SRO
« kdy: 30. 07. 2021, 00:05:28 »
Já na ty daně a právní záležitosti asi nemám mozkové buňky :-\

Mohl by mi někdo vysvětlit jako pětiletému dítěti, proč, jak a jak moc by se vyplatilo zakládat sro a jaké jsou toho implikace? Mohl by někdo prosím uvést konkrétní případ s konkrétními čísly?

Zatím to chápu takhle - jsem majitel firmy a nezaměstnávám se, jsem bez příjmu ale dostávám podíl ze zisku (100%?), takže když "firma" vydělá 1.2M za rok, tak to na konci roku (nebo každé čtvrtletí společně s DPH?) zdaním to 19% a zbytek si vyplatím jako podíl, ten dál zdaním jen 15% a je to. Mezitím platím minimální výši zdravotního a sociálního, protože na papíře nemám příjem. Z těch peněz, které mi přijdou jako podíl ze zisku zdravotní a sociální neplatím

Banka mi hypotéku/půjčku asi nedá, když jsem bez příjmu. Ale možná by ji dala "firmě"?

Taky mě napadá... Když jako firma zainvestuju třeba 30% mých vydělaných peněz třeba do akcií, počítá se tohle jako výdaje?

6
Studium a uplatnění / Re:OSVČ vs SRO
« kdy: 29. 07. 2021, 21:55:34 »
@acerimmer

díky moc za odkaz, přesně něco takového jsem potřeboval :)

@adolf shitler

Jasné no, musely by se použít reálné výdaje. Což je vzhledem k podstatě naší práce celkem problém. Jednou za pár let nový počítač, jinak vlastně skoro nula. Alespoň tak je to u mě.

Teď přemýšlím - hypotetická situace - vydělám např 1.5 mil ročně, koupím si na úvěr např. "firemní" auto v hodnotě třeba 2 miliony. Tím bych měl za rok výdaje vyšší než příjmy, čili neplatím nic. Funguje to takhle? Nebo se jako výdaje dají započítat pouze splátky v daný rok? Nebo vůbec nic? Popř. jaký je nějaký jiný způsob, jak vytáhnout výdaje nad těch 60%?

Dále u vyplácení, jak to funguje, že bych pak nemusel platit sociální a zdravotní, jen dalších 15% daň?

7
Studium a uplatnění / OSVČ vs SRO
« kdy: 29. 07. 2021, 20:15:41 »
Řeknu to na plnou hubu. Daně (a sociální a zdravotní) jsou krádež a chci toho platit co nejméně. Ještě když je to tomuto debilnímu státu, kde ty daně jdou jedině do kapes zkorumpovaných politiků nebo nepracujících spoluobčanů jisté menšiny.

Moje otázka tedy zní, jakému programátorovi se vyplatí fungovat jako one man s.r.o? Resp. od jakého obratu to má nějaký smysl, když do toho započítáme i čas ztracený sraním se se založením a údržbou firmy, účetnictvím apod.

Jak by to pak fungovalo s vyplácením? Vyplatí se vyplacet se klasicky každý měsíc, nebo třeba jednou ročně naráz?
Jak to máte vy tady, kteří takhle podnikáte? Cílem je zminimalizovat rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou.

Má tenhle typ podnikání nějaké háčky, na které třeba většina lidí nemyslí? S čím je třeba počítat?

Stran: [1]