Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - anonym14

Stran: [1]
1
Odkladiště / Odpočet DPH z auta
« kdy: 03. 08. 2021, 21:09:30 »
Jaké máte zkušenosti s pořízením/op. leasingem auta na firmu jako OSVČ (tedy s odečtením DPH)?
Vím, že se musí udělat odhad, z kolika % bude auto používáno na firemní účely a pak se tolik procent z toho DPH dá skutečně odečíst. Pak se musí vést kniha jízd a pokud skutečnost nesedí s odhadem, musí se to upravit a pak se doplácí/odčítá podle odchylky od odhadu.

Tak je to napsané v zákoně, ale jaké máte zkušenosti z reálného života? Kontroluje se ta kniha jízd, nebo na to kamarádi z finančáku serou? Jaký je ideální odhad, abych nevzbudil nějakou nežádanou pozornost (100% bude asi moc overkill), ale abych se zároveň neokrádal?

Reálně předpokládám, že to auto bych pro pracovní účely používal maximálně z 10-20%

2
Studium a uplatnění / OSVČ vs SRO
« kdy: 29. 07. 2021, 20:15:41 »
Řeknu to na plnou hubu. Daně (a sociální a zdravotní) jsou krádež a chci toho platit co nejméně. Ještě když je to tomuto debilnímu státu, kde ty daně jdou jedině do kapes zkorumpovaných politiků nebo nepracujících spoluobčanů jisté menšiny.

Moje otázka tedy zní, jakému programátorovi se vyplatí fungovat jako one man s.r.o? Resp. od jakého obratu to má nějaký smysl, když do toho započítáme i čas ztracený sraním se se založením a údržbou firmy, účetnictvím apod.

Jak by to pak fungovalo s vyplácením? Vyplatí se vyplacet se klasicky každý měsíc, nebo třeba jednou ročně naráz?
Jak to máte vy tady, kteří takhle podnikáte? Cílem je zminimalizovat rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou.

Má tenhle typ podnikání nějaké háčky, na které třeba většina lidí nemyslí? S čím je třeba počítat?

Stran: [1]