1
Vývoj / Re:Arduino a knihovny
« kdy: 08. 03. 2021, 08:10:15 »
Také to vysvětluje, proč se vyrojilo tolik "odborníků", co si myslí, že jsou embeďáci.

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.
Lidem, co na tomhle uvízli, doporučuju většinou Zephyr (RTOS a ekosystém okolo od Linux Foundation), případně PlatformIO a tam si už něco naklikat (mbed).Hmmm a co když nejsem čistej softwérář, co právě nikdy neprogramoval pod Linuxem, ale jako "embeďák" chtěl bych se posunout z RTOS na něco takového? Co bys doporučil? Jak s tím začít?
Naopak kdo si mysli, ze to zdani, az z toho jednou bude mit nejake hrozne miliony, tak pak bude mozna brecet, az zjisti, jakou pokutu mu financni sprava vymeri... Respektive se muze pak jednat i o trestny cin a hrozi i par let vezeni.Cože???
Longin: Nu, měl bys mít v dokumentaci podchyceno co ten projekt potřebuje za externí knihovny, jejich seznam, licence, odkazy na autorství a nějaký vedoucí projektu by to měl schválit. U většího ti do toho bude rejpat tým právníků a případně i oddělení kybernetické bezpečnosti. Pokud jsi sám jediný na to celé, tak je to ošemetnější, ale ten seznam a odkýváno od šéfstva by byl žádoucí s upozorněnímna konfliktní stav. U toho by ti mohlo i vyplynout dohoda o tom, jak s těma knihovnama dále bude nakládáno, řešeny chyby, doplňování funkcionality v nich (u komerčních postup reportace autorům/ověření po nápravě, u volných třeba i to, že v rámci práce chyby opravíme a pusnem zpět ke sloučení, pokud autor sám nezareaguje).
Používám Vim, spouštím z něho i kompilace a testy.
a má cenu se to učit nebo je to pozéřina, protože to vypadá cool?
Pokud jsi to doted nepotreboval, tak bych se tim nezatezoval. Jo oplati se tomu venovat jedno odpoledne, na nauceni se zakladnich zkratek. Pro editaci konfiguraku a tak. Jinak dnes uz jsi o dost produktivnejsi v ruznych IDE.
Vim ma sice perfektni editacni moznosti, ale psani kodu rozhodne dneska neni o ciste editaci zdrojaku. Mozna nejakych primitivnich utilitek, ktere mas v hlave.
Samozrejme, ze pro vim existuje nepreberne mnozstvi pluginu. Nicmene, pak stravis pul zivota jejich konfiguraci, ucenim se ruzne filozofie a resenim konfliktu. Vim jsem pouzival 15 let a mel jsem ho docela rad (az na naprosto otresny vimscript a vylozene hloupou filozofii vimich windowu). Dneska ho uz ale pouzivam jen na editaci konfiguraku, pripadne na rychloeditaci zdrojaku, kdy vim, kam presne sahnout, nebo kam kouknout.
Používám Vim, spouštím z něho i kompilace a testy.