Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Longin

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
@rzc Podle čeho poznáš flákače nebo blba?  :D

2
Software / Re:Domácí wiki - zkušenosti
« kdy: 03. 02. 2023, 17:09:55 »
Mně vyhovuje Joplin

3
Bazar / Re:Prodám vývojové kity a SBC
« kdy: 19. 01. 2023, 09:14:30 »
sz...

4
Sítě / Re:MikroTik jako klient: nefunguje DNS
« kdy: 10. 11. 2022, 10:48:30 »
Asi nechápu... :D
Co je potom to nastavení v IP-DNS-Static? Když to googluju, tak mě to odkazuje pořád do této sekce.

5
Sítě / MikroTik jako klient: nefunguje DNS
« kdy: 09. 11. 2022, 20:44:34 »
Ahoj

Mám ve druhé místnosti od providera internetu router, z kterého nechci tahat kabel, a na pracovním stole Mikrotik wifi router (RouterBOARD RB962UiGS-5HacT2HnT hAP), z kterého bych chtěl tahat LANku k jednotlivým zařízením. Potřebuju tedy Mikrotik přes wifi připojit jako klienta k ISP APčku.

Po nějaké době studia a googlení jsem našel funkční návod, který i tak nějak popisuje moji situaci.
https://sanisimov.com/2019/02/connect-mikrotik-router-to-a-wifi-access-point-and-serve-internet-via-ethernet-and-wifi/

Problém je, že mi toto řešení plně funguje jenom pro Mikrotik připojený na hotspot z mobilu.
Když se mikrotik připojí na ISP AP, tak DHCP klient dostane adresu, ale lze se jen dopingovat na konkrétní adresy.

Kód: [Vybrat]
[admin@MikroTik] > ping 77.75.79.222
  SEQ HOST                                     SIZE TTL TIME       STATUS                                                                                                                                                                                                           
    0 77.75.79.222                               56  55 19ms84us 
    1 77.75.79.222                               56  55 16ms698us
    2 77.75.79.222                               56  55 19ms802us
...
[admin@MikroTik] > ping www.seznam.cz
invalid value for argument address:
    invalid value of mac-address, mac address required
    invalid value for argument ipv6-address
    while resolving ip-address: could not get answer from dns server

Zkusil jsem do DNS (IP->DNS->Static) přidat google servery 8.8.8.8/8.8.4.4, ale nepomohlo to.

Mohl byste prosím někdo poradit, co bych měl ještě vyzkoušet?

6
Tak jako zažil jsem několikrát, typicky že senior chtěl přidat, nic, pohrozil odchodem, nic, tak dal výpověď, oni že mu teda přidaj a dorovnaj skoro nabídku, on stejně nasraně odešel a pak pár měsíců na to nabíraj tak maximálně mediora, za tu cenu, kam senior odcházel.
Takže ano...věřím tomu, že je to často věc toho managementu, co takhle honí bonusy za nízké náklady a případné průsery a projekty po deadlinech si zkušeně zamete pod koberec před vedením.

EDIT: Podle mě je to kombinace lidského faktoru (chráním si své teplé místečko) a firma musí vydělávat.

7
To jsem celkem ziral, u nas tolik berou seniori kteri maji opravdu top zkusenosti a schopnosti.
Tipuju že to budou senioři co byli nabráni buď dávno a od té doby se jim přidávaly drobné, nebo přímo po škole jako junioři za málo a opět jim byly přídávany jen drobné? Takové věci se běžně dějí, existují bubliny kde lidi dělají za překvapivě málo, a dokonce informace o výši mezd zvenku takovými zvláštními způsoby vyignorují - někdy se vysmějí, ale někdy to je jako kdyby jim na těch pár sekund co k nim ta informace míří jakoby vypadl signál reality, je to něco jako Denial v "Kübler-Ross model".

Nikdy jsem nepochopil tohle uvažování zaměstnavatelů, kdy zkušený senior, který maká a vyzná v "systému" (v produktech firmy a jeho vývoji), má výrazně méně než nově nastupující junioři, kteří třeba první rok jsou k ničemu a jsou spíš zátěží.
Chápu tuhle strategii u takových těch zašívačů, co zamrzli ve 20 let starých technologiích nebo vyznajíc se v nějakém splácaném nezdokumentovaném projektu, kteří většinou udělali oni sami a udržují ho. Tam bych chápal snahu vyvíjet na ně tlak, ať odejdou.
Je tu něco mezi řádky? Třeba že firmám vyhovuje, když se u nich po čase protočí osazenstvo a přinesou zkušenosti z jiných firem?

8
Hardware / Re:Čtečka nebo tablet na čtení knih a PDF
« kdy: 31. 10. 2022, 07:39:54 »
Já řešil pár let zpátky obdobný problém a nakonec jsem šel do PocketBook 740 Inkpad 3.
Jako jde to, ale dneska bych do toho nešel a zkusil nějaký tablet, i když tam mi bude chybět ta simulace papíru...Na inkpadu je zas problém, že je to černobílý, takže pak na nějaké barevné obrázky a grafy se kouká blbě, na druhou stranu je to multifunkční věc i na ty e-knihy, která narozdíl od tabletu vydrží týden bez nabití při průměrném používání.

9
Bazar / Re:Hledám knížku - Pro Git (Scott Chacon)
« kdy: 28. 10. 2022, 11:33:52 »
O elektronické vím, mám to ve čtečce, ale chtěl bych ještě papírovou verzi...  :D

10
Bazar / Hledám knížku - Pro Git (Scott Chacon)
« kdy: 28. 10. 2022, 00:15:33 »
Hledám knížku - Pro Git autor Scott Chacon
Koupím v papírové podobě české vydání.

11
Hardware / Re:Menší telefon
« kdy: 04. 08. 2022, 23:27:36 »
Já teda strávil čas hledáním a přes všelijaké Google Pixely 4a, Samsung Galaxy S10e, Iphone SE/7/Mini verze jsem nakonec si vytipoval Sony Xperia XA2 z roku 2018, která se dá ještě sehnat.
Má to slušnou baterii, JACK, notifikační diodu, je to malé (výška 145mm) a podporované LineageOS

12
Hardware / Re:Menší telefon
« kdy: 01. 08. 2022, 18:35:07 »
Tak chápu, že městský člověk co pendluje mezi prací a posteli a ven z města vytáhne zádel 2x do roka, víc než jeden den na mobilu nepotřebuje.
Ale mě to nevyhovuje, mám jiné potřeby a proto si Samsung nebo jakýkoliv jiný mobil co vydrží jen tři dny nikdy nekoupím.  Prostě nebudu otrokem hledání zásuvek a nejistoty jestli mi mobil zrovna v nejnevhodnější moment klekne. Klidně zůstanu u toho Redmi, je relativně malý, umí vše co potřebuju a určitě ještě pár let vydrží.
škoda, že to Redmi4x už nějaký rok nemá u LineageOS podporu, dá se ještě sehnat... :(

13
Hardware / Re:Menší telefon
« kdy: 27. 07. 2022, 16:58:36 »
Taky mám pocit, že dneska sehnat kompaktní telefon (velikosti Iphone SE), co by měl 3,5mm jack, notifikační diodu a slušnou výdrž baterie je docela utopie...kde je doba Nexusu 5...

14
Jenomže veskrze když člověk je v IT kariéře 10+ let pochopí, že to není o kódu ani technologiích. Tohle je prostě otázka kodér vs programátor, a to embedded je spíše kodér, ten neřeší byznys problémy jak zoptimalizovat proces distribuce léků, při kterém firma ušetří 100 mio USD a je potřeba vymyslet architekturu, vykomunikovat business case, přesvědčit vedení a odtáhnout vývoj, který ve výsledku činí 10-20% času.

Embeded je z většiny prostě čistě to programování nějakého jednočipu v kameře nebo v letadle. Prostě psaní kódu, a to neplatí dobře nikdo.

Čím jsem starší, tím víc se držím dál od firem, které hledají nějakého technologického experta, a to proto:

ad1) být expert na nějakou technologii je extrémně rizikové, technologie procházejí vlnami popularity a ztráty popularity
ad2) toho experta stejně nikdo nezaplatí
ad3) vývoj v čase, nechci jít s nějakou technologií do šrotu.

Osobně neumím nic pořádně, ale mám velký rozhled a mé znalosti technologií nejsou špatné. Osobně se mi spíše stává to, že zaměstnavatel za mnou přijde s tím, že chce abych se něco naučil, nebo vyřešil nějaký jeho problém a já jsem pro něj dobrý proto:

ad1) znám prostředí a byznys zaměstnavatele
ad2) znám jeho tooly
ad3) důvěřuje mi

Zaměstnavatel mě pak nebere jen jako nějakého dělníka, ale jako člověka, kterému může svěřit svůj problém. A to pro něj má větší hodnotu než ťukání nejlepšího kódu na světě.

Tohle je hrozně pěkné číst (hlavně od člověka co má průmku, 10 let smrděl jako linux admin a pak se přeučil na javamana, co má rootovskej plat +100k :D), ale ne vždy můžete narazit na zaměsnavatele jako máte vy, protože je tu vždy nějaké mezidobí, kdy se navzájem poznáváte. Pak se klidně může stát, že vás nenasadí na nové věci, ale na nějaký shit s technologickým dluhem, který nikdo nechce řešit, protože kromě vás ani neví jak.

Embedded není jenom baremetal do jednočipu...může to být komplikovanější křemík (Zynq, Sitara...) s nějakým OS a jako vývojář můžete zasahovat do toho vašeho business casu. Bohužel neznám osobně seniora v embedded vývoji, co by na HPP měl něco nad 100k...

Zkrátka závěr...na embedded C++ se v ČR asi dá žít, ale bude tě štvát, že s obdobnou duševní náročností a někdy bohužel i lehčí tu budou javamani/síšarpisti dělat za víc.

15
Potrefená husa v čem? S těmi platy embedded C++ vs klasik C++ vs Java/C# to tu tak je a pochybuju, že se to v bližších letech změní.

To ty se tu snažíš působit dojmem, že si nad věcí a bavíš se, ale akorát tě tu mají všichni za zakomplexovaného idiota. Kam vůbec zmizel javaman? :D

Stran: [1] 2 3 ... 6