Aniž bych vám chtěl nějak zvlášť lichotit, takto položený dotaz je úplně k ničemu.
Tu větu, kde to jde z něčeho do něčeho něčeho něčeho jsem nedočetl, to je info úplně k ničemu. Vy píšete, že vám to v zásadě funguje, protože některá zařízení fungují, ale jiná ne. Teď je potřeba se zamyslet, nejlépe popsat, co je tedy jinak pro ta ostatní zařízení, která nefungují. Pokud je vše stejně, je to buď problém těch zařízení, nebo něco kupříkladu nestíhá? Kolik je celkem zařízení v tom subnetu, nevyhazují se vzájemně?
Zdravím, mám otázečku ohledně sítí a DHCP serveru. Snažíme se teď oddělit čtečky, co používají ve skladu, na VLAN 16 s rozsahem 192.168.16.0. Na každém switchy co je po cestě jsem přidal vlany a trunky tam, kde jsou třeba. Na routeru jsem udělal routování, aby se to dostalo na DHCP server, který je na 10.x.x.x síti. Čtečky se na síť normálně připojí, i dostanou správnou IP adresu, ale funguje třeba 7 čteček ze 40, ostatní se pořád připojují a odpojují, leases jsou v DHCP vidět.
APčka máme Ubiquiti nějaký long range, 3 jdou do cisco PoE Switche, z toho Cisco PoE Switche to jde ještě do unmanaged PoE Switche od Dahua, kde jsou další 4 AP. Z Cisca do serverovny to jde pak ještě přes jeden Planet switch, z toho to Ubiquiti switche, z toho do fortigatu, kde se to routuje, takže zpátky na Ubiquiti switche, z toho do Cisco switche v racku se serverama a z toho do HPE serveru, kde běží to DHCPko. Je to teda brutální směska všech zařízení a časem určitě chceme L3 switch, aby si router dáchnul, ale teďka to musíme zprovoznit takhle 😃
Nějaká rada, čím by to, prosím, mohlo být?
Díky