reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - veskotskujehnusne

Stran: [1]
1
O serveru Root.cz / Diskuse na Rootu
« kdy: 01. 08. 2019, 16:48:05 »
Jak je možné, že se do diskuse dostanou příspěvky jako "Рейтинг обменных пунктов топ 10", když redakce tvrdí, že musí každý příspěvek nejdřív ručně schválit? Je to po několikáté co to vidím a nedává mi to smysl.

2
Server / Re:Seznam & spf
« kdy: 30. 07. 2019, 19:31:09 »
Přijde mi, že v tom SPF tu adresu nemáš...  v=spf1 mx -all není definice toho, že to půjde odevšud. To je definice toho, že to půjde jen z té tebou definované IP.


Ahoj, stalo sa vam uz ze by seznam odmietal maily koli SPF zaznamu, ktory nevadi inym postovym serverom a kazdy tool cez ktory overujem prejde?

ked tak moje nastavenia, miesto example.org tam mam konkretnu domenu:

MX zaznam:
domena: example.org, ciel: example.org

A zaznam:

domena: example.org, ciel: ipv4 adresa

AAAA zaznam:

domena: example.org, ciel: ipv6 adresa

TXT zaznam:

domena: example.org, ciel: v=spf1 mx -all

3
Software / Re:Skript pro vypnutí PC: v Conky nebo jinak?
« kdy: 13. 07. 2019, 14:12:30 »
sudo visudo

a přidej si tam:
%sudo ALL = NOPASSWD: /sbin/shutdown, /sbin/poweroff, /sbin/halt, /sbin/reboot

Dej si toho uživatele do sudo skupiny a potom to jen spouštěj se sudem.

Důvod, proč se to chová tak jak se to chová si můžeš přečíst zde:
https://askubuntu.com/questions/361988/why-do-we-need-to-be-root-in-terminal-for-shutdown-and-restart

4
Sítě / Re:Veřejná, neveřejná
« kdy: 23. 06. 2019, 18:17:16 »
Tak mi komunikace na všechny porty prochází, ale jsem za firewallem? Jak to jde dohromady?

A komunikace z venku na všechny porty chodí? Pokud ano tak bych to neřešil.  Dokonce můžeš být "happy" , že jsi schovaný za jejich firewallem. Já mám public a každé 2-3 minuty mám scan či útok na router.

5
Sítě / Re:Veřejná, neveřejná
« kdy: 23. 06. 2019, 18:15:52 »
Jak zmiňoval pan Šilhavý, je problém například s tím IPSecem. Pokud je vrcholem toho, co jsi kdy řešil forwarding ssh portu, můžeš si s natem vystačit, ale někdo chce víc. Já jsem osobně toho názoru, že pokud za tu veřejnou zaplatím, měl bych ji dostat, neznám snad nikoho, komu by NAT alespoň někdy nezpůsobil potíže.

A komunikace z venku na všechny porty chodí? Pokud ano tak bych to neřešil.  Dokonce můžeš být "happy" , že jsi schovaný za jejich firewallem. Já mám public a každé 2-3 minuty mám scan či útok na router.

6
Sítě / Veřejná, neveřejná IP adresa
« kdy: 21. 06. 2019, 14:30:43 »
Ahoj,

mám nového ISP. Pevná veřejná adresa stojí pár drobných, tak jsem si ji připlatil a vím, že jich budu výhledově potřebovat víc. Byl jsem ale trochu zaražen, když jsem zjistil, že si u nich koupíte veřejnou adresu, kterou nedostanete, ale udělají vám NAT a pouze vám forwardují traffic. Když jsem se ozval, že bych si představoval, že mi to odroutují, tak to prý není klasický požadavek a prý mi to nacení. Přijde vám v pořádku, že zaplatíte za IP, kterou technicky nedostanete? Zatím nevím ani co si za to řeknou, ale zdá se mi to podivné. :)

Díky.

7
Ahoj, potřebuji požádat o radu.

Pomocí Kuberspraye jsme si nainstalovali ve firmě na jeden server Kubernetes. Nějak nám to nyní funguje, ale máme problém se síťováním.  Pod nemůže komunikovat se service. Rád dodám jakékoli logy, pokud by mi to někdo pomohl vyřešit, budu neskonale vděšný. :)

Jakub

Stran: [1]

reklama