Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - veskotskujehnusne

Stran: [1] 2 3
1
Sítě / Monitoring sítě
« kdy: 17. 02. 2023, 12:55:17 »
Ahoj,

neustále někde čtu o nějakých komplexních monitoringách sítě, mohl by mě prosím někdo uvést do obrazu, jak moc je to k něčemu, co používáte, případně co to stojí a jak to funguje? U většiny mi přijde, že jde hlavně o marketing, ale nejsem si úplně jist tou přidanou hodnotou. Máme trochu větší síť v malé firmě, spousta VPN, dva racky, asi pět MT switchů a router také MikroTik.

2
Vývoj / Python Flet table
« kdy: 30. 12. 2022, 19:52:06 »
Ahoj, poradí prosím někdo? Snažím se podle dokumentace trochu pochopit Flet, ale nefunguje mi to.

https://flet.dev/docs/controls/datatable/#examples

Cokoli v té "A styled DataTable" provedu, nemá žádný efekt. Nemohu změnit označení sloupce, nemohu změnit sortování.

Díky moc.

3
Vývoj / Tkinter a subwindow obnovení
« kdy: 03. 10. 2022, 14:17:19 »
Ahoj, poradí prosím někdo, jak refreshnout okno, které je otevřené jako sub pod root? Já ho otevřu kompletně v nové metodě po kliknutí na tlačítko a v novém okně chci řešit config. Problém ovšem je, že se mi správně nevyplní z načteného configu hodnoty, ty se objeví vyplněné až po zavolání nějaké nesmyslné funkce, takže Checkbuttony jsou prázdné, ale kupříkladu po zavolání fd() sice dostanu, že fd neexistuje, ale okno se obnoví a checkboxy jsou vyplněné.

Nějaký nápad, prosím? :)

4
Hardware / reMarkable s podporou PlantUML nebo Mermaid
« kdy: 29. 09. 2022, 17:55:37 »
Ahoj, možná jen neumím hledat, ale nemohu nikde najít nic, co by splňovalo mé poměrně nenáročné požadavky. Chci prakticky Remarkable nebo ten scribe, co teď vydal Amazon, ale aby to mělo podporu pro PlantUML, Mermaid nebo podobně s diagramy. Neví někdo o něčem, co by to splňovalo?

Díky.

5
Vývoj / Zaškrtávací políčka v Tkinteru
« kdy: 13. 09. 2022, 15:30:22 »
Ahoj, potřebuji požádat o radu. Asi to nějak špatně chápu z dokumentace, ale chová se mi to divně.

Kód: [Vybrat]
from tkinter import ttk

test1 = True
test2 = True

button1 = ttk.Checkbutton(window, text="first", variable=test1, onvalue=True, offvalue=False)
button1.place(x=10, y=10)

button2 = ttk.Checkbutton(window, text="second", variable=test2, onvalue=True, offvalue=False)
button2.place(x=10, y=30)

Potíž tohoto kódu je, že mi nedá dva Checkbuttony, které budou oba zaškrtnuté, místo toho nejsou vyplněné a navíc se chovají jako group, tedy když jeden zaškrtnu, zaškrtne se i druhý. Poradí prosím někdo?

6
Sítě / Pokrytí WiFi na chalupě
« kdy: 05. 07. 2022, 14:06:47 »
Ahoj, poradíte prosím nějakého výrobce wifi na chalupu? Tlusté kamenné stěny (i půl metru), takže všude, kde má být signál je potřeba hotspoty. Začínám MikroTikem s LTE, který je namířen kvůli špatnému signálu na vysílač, z toho to přijde do switche a od toho už rozvody provrtanými kabely. Už teď jsem tam za 6 a ještě jsem vlastně nezačal, tak kdyby to bylo finančně trochu rozumné, byl bych raději.

7
Vývoj / Tkinter a získání hodnoty
« kdy: 23. 05. 2022, 16:25:37 »
Ahoj, mám problém s tkinterem:

Kód: [Vybrat]
def convertor():
  toconvert = T.get("1.0","end")
  for x in toconvert:
    print("converting: ",x)
    print(type(x))
    print(T.get("1.0","end"))

problém tohohle je, že mi to nevrátí jako jeden dlouhý string oddělený mezerami nebo řádky, ale vrací mi to po jednotlivých písmenech. Jak prosím získat v tkinteru ideálně list() položek co mám v textovém poli?

Díky!

8
Sítě / Cisco LACP na domácím switchi
« kdy: 14. 05. 2022, 19:04:06 »
Ahoj,

snažím se marně nastavit LACP na domácím Cisco switchi, mohl by sem někdo prosím hodit odkaz na manuál, který by fungovatl? Snažil jsem se kupříkladu podle tohoto:

https://www.samuraj-cz.com/clanek/cisco-ios-21-etherchannel-link-agregation-pagp-lacp-nic-teaming/

a on začíná hned na konfiguraci:
SWITCH(config-if)
což je nějaký konfigurační mód Cisca, což jaksi zapomene zmínit. Díky moc!

9
Server / Odeslání přes /dev/udp/ip/port nefunguje v Cronu
« kdy: 10. 01. 2022, 11:21:33 »
Ahoj, trochu jsem se sekl, snad někoho něco napadne.

Mám container, v něm funguje:

Kód: [Vybrat]
/bin/echo -n "text" > /dev/udp/ip/port
Ve chvíli, kdy to dám do cronu, nic to neodešle.

Mám otestované, že
Kód: [Vybrat]
/bin/echo -n "text" > /path/filefunguje dle očekávání.

Děkuji

11
Server / Zabezpečení výrobních zařízení v továrně
« kdy: 06. 10. 2021, 18:15:53 »
Ahoj, řešíme takový zapeklitý problém, který mám dojem, že nemá nijak jednoduché řešení.

Máme v továrnách zařízení na oživování našich produktů. Obvykle je to Raspberry PI. Jsou tam nějaké interní nástroje, které generují hesla a podobně. Přišel požadavek, abychom to celé zabezpečili, aby z toho nebyl nikdo schopen vytahat takto citlivá data. Ale co s tím, když se tato zařízení běžně vypínají a musí fungovat po naběhnutí? Zašifrování čehokoli musí být obsluze známým heslem rozšifrovatelné, když to ráno najede. Nějak mě tedy napadá, co s tím, ale možná mi jen něco uniká. Nějaké nápady, prosím? :)

12
Sítě / Wi-fi pojítko na 50m
« kdy: 08. 08. 2021, 00:58:57 »
Ahoj,

má zde někdo zkušenost s wi-fi pojítkem asi na 50 metrů? Čím byste to realizovali? Nechci dávat na střechu 5Ghz, je to tady šíleně zarušené a je to hrozný overkill, na druhou stranu se mi také nechce vyřizovat registraci pro 10Ghz. Jak byste to řešili? Díky.

13
Hardware / Domovní alarm
« kdy: 04. 08. 2021, 20:10:10 »
Ahoj,

mohl by mi někdo prosím doporučit domovní bezpečnostní alarm? Asi nějaká zónová pohybová čidla, pokud něco s magnety na dveře, tak spíš bezdrátové, neumím si představit, že bych k tomu tahal kabely přes půl domu.

Zásadní požadavek je, aby to mělo nějaké rozumné API, chtěl bych to když už, také připojt k celkové domácí automatizaci.

GSM moduly má už asi každá krabička, že?

Moc děkuji.

14
Server / Ubuntu 21.04: nelze smazat zanořené položky
« kdy: 07. 05. 2021, 20:22:33 »
Ahoj,

udivuje mě, jak málo se zřejmě používají nové verze Ubuntu. Našel jsem už několikátou chybu, přitom jsou ale ve věcech, které musí používat každý druhý.

Pokud na nové instalaci nainstalujete sambu a vytvoříte mountpoint například /data/neco, můžete v této adresářové struktuře vytvářet soubory a složky. Jde to ok cca do druhé úrovně, pokud ve druhé podsložce vytvoříte soubor, už ho přes sambu nesmažete. Práva filesystemu za to nemohou, problém je skutečně pouze v sambě. Mám i force user=root. Stejně jednoduchou konfiguraci provozuji u x serverů. Jakákoli starší verze Ubuntu je ok…

15
O serveru Root.cz / DoS na Iinfo
« kdy: 28. 04. 2021, 18:54:28 »
Ahoj,

dnes byl větší DoS na Iinfo, nejely asi všechny jejich weby. To bude určitě trochu větší kauza, nemohl by někdo od fochu třeba z Rootu zhruba popsat, jak to probíhalo a jak se situace řešila? Zajímal by mě i ten background, jestli proběhnou nějaké právní kroky a podobně.

Díky. :)

Stran: [1] 2 3