reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - veskotskujehnusne

Stran: [1]
1
Server / Bind a sekundární search domain
« kdy: 30. 01. 2020, 17:43:53 »
Ahoj,

mám dvě sítě, každá má z dhcp přidělenou nějakou search domain a vlatní Bind. Obě sítě jsou propojeny vpn. Nastavil jsem, že pokud jsem v síti jedna a potřebuji přeložit hosta z druhé sítě, prostě se doptávám na tld druhé sítě. Search domain dle mého nepodporuje dvě položky, abych se zbavil nutnosti tam to tld zadávat. Dá se nějak řešit na Bindu, aby při nenalezení záznamu zkusil ještě druhou dns z druhé sítě, ale zároveň aby nebral ten druhý dns server jako forward server pro veškeré dotazy? V té druhé lokalitě není ideální připojení.

Asi to zní trochu zmateně, ale jde mi o to, aby se doptával v druhé síti jen u záznamů, které například nemají tld, tedy je to jen jedno slovo.

Děkuji.

2
Sítě / Doporučte 4G modem
« kdy: 21. 01. 2020, 17:29:01 »
Ahoj,

může mi někdo prosím poradit osvědčený modem 4G? Router mám Ubiquiti i MK, jde mi tedy o to, aby podporoval nějakou funkci bridge a dostal jsem z něj tak veřejnou až na router.

Moc děkuji.

3
Hardware / Poweredge r620 10-bay
« kdy: 11. 01. 2020, 19:46:32 »
Ahoj,

může mi prosím někdo prozradit, jak se říká komponentě v PowerEdge serverech, kam se strkají HDD? Mám tam 6xbay a potřeboval bych to vyměnit za 10x, ale nějak nejsem schopen vygooglit, že by se to dalo samotné koupit a vyměnit.

Díky!

4
Software / Boj s grepem
« kdy: 02. 01. 2020, 15:47:16 »
Ahoj, asi jsem si zvolil špatnou utilitu, ale když už to mám rozdělané, dodělal bych to v grepu.

Mám dlouhý seznam vygrepnutých výsledků, ale jde mi o to, že tam mám například pomocí -A více řádků pro záznam. Potřeboval bych to proparsovat dále jak potřebuji, někam přidat data, sloučit výsledky a podobně.

Pokud bych použil grep whole read line, zase se mi to rozpadne na víc řádků i pro jeden výsledek. Dá se nějak vstoupit do toho cyklu, kterým grep prochází a po každém matchnutí provést vlastní kód?

Děkuji.

5
Server / Centrální ověřování pro Let's Encrypt
« kdy: 04. 12. 2019, 12:39:07 »
Ahoj,

potřeboval bych poradit. Potřebuji centralizovat získávání certifikátů na jeden server, při rozsáhlé infrastruktuře je to jinak neudržitelné. Pro správu DNS používáme Ignum, takže jediná možnost, jak měnit záznamy dynamicky je použít jejich APi, což je sice možnost, ale nechci to řešit zbytečně.

Pokud se snažím získat certifikát na nějakém serveru, kde bych to řešil přes webroot, on se dotazuje na A záznam, což je k ničemu, protože bych tuto opičárnu musel řešit na všech serverech, vždy tam, kam směřuje A. Dá se u Let's encrypt nastavit nějaký trvalý pomocný záznam na doméně, kde se bude ověřovat, že je doména pod mou správou a potom to vynutit u certbotu?

Děkuji.

6
Server / Server se neptá na heslo neexistujícího uživatele
« kdy: 09. 09. 2019, 17:19:14 »
Ahoj, všiml jsem si, že mi server začal zavírat spojení pro uživatele, kteří neexistují. To je hoodně špatně a nelíbí se mi to. Nějaká idea, co jsem rozbil? V sshd jsem myslím neměnil nic, co by mělo tohle způsobit.

Děkuji.

7
O serveru Root.cz / Diskuse na Rootu
« kdy: 01. 08. 2019, 16:48:05 »
Jak je možné, že se do diskuse dostanou příspěvky jako "Рейтинг обменных пунктов топ 10", když redakce tvrdí, že musí každý příspěvek nejdřív ručně schválit? Je to po několikáté co to vidím a nedává mi to smysl.

8
Sítě / Veřejná, neveřejná IP adresa
« kdy: 21. 06. 2019, 14:30:43 »
Ahoj,

mám nového ISP. Pevná veřejná adresa stojí pár drobných, tak jsem si ji připlatil a vím, že jich budu výhledově potřebovat víc. Byl jsem ale trochu zaražen, když jsem zjistil, že si u nich koupíte veřejnou adresu, kterou nedostanete, ale udělají vám NAT a pouze vám forwardují traffic. Když jsem se ozval, že bych si představoval, že mi to odroutují, tak to prý není klasický požadavek a prý mi to nacení. Přijde vám v pořádku, že zaplatíte za IP, kterou technicky nedostanete? Zatím nevím ani co si za to řeknou, ale zdá se mi to podivné. :)

Díky.

9
Ahoj, potřebuji požádat o radu.

Pomocí Kuberspraye jsme si nainstalovali ve firmě na jeden server Kubernetes. Nějak nám to nyní funguje, ale máme problém se síťováním.  Pod nemůže komunikovat se service. Rád dodám jakékoli logy, pokud by mi to někdo pomohl vyřešit, budu neskonale vděšný. :)

Jakub

Stran: [1]

reklama