Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Homeatcloud

Stran: [1] 2
1
Proti komentáři RDa bych se rád ohradil. Ano, mezi našimi službami je i jednoduché VPS. Ta, která byla ve srovnání z bakalářské práce, vypadá asi takto:
https://blog.homeatcloud.cz/navody/prvni-kroky-ve-verejnem-cloudu-home-at-cloud/
Plus od doby těch screenshotů přibyly služby Orchestrace/Heat, Big Data/Sahara, sdílené filesýstémy/Manila a Load Balancer/Octavia.

2
Na Fakultě Informatiky a statistiky VŠE byla obhájena bakalářská práce Bc. Martina Kondra, která prováděla průzkum mezi českými službami typu IaaS (Infrastructure as a Service). Výsledkem je, že ze 14 respondentů pouze 3 poskytují služby, které odpovídají normě ISO/IEC 17788:2014, tj. mají vlastnosti Samoobsluha na vyžádání, Široká síťová dostupnost, Sdílení zdrojů, Rychlá pružnost, Měřená služba a Víceuživatelský model. Jedním z nich je https://www.homeatcloud.cz Text práce v knihovně: https://vskp.vse.cz/76891_sluzby_iaas_ceskych_poskytovatelu

3
Server / Re:čím nahradit Google disk?
« kdy: 23. 04. 2019, 09:12:44 »
@k3dAR: Nextcloud (a dalsi open-source cloudy) skutecne maji API ke zpristupneni dokumentu dalsim aplikacim. Rikaji tomu WOPI a funguje to s LibreOffice Online a OnlyOffice. Obe jsou k videni u nas na HomeatCloud Drive.

Zjednodusene to funguje tak, ze ...Cloud preda uzivatelovu prohlizeci odkaz na ...Office, kde v parametru je adresa dokumentu a token. ...Office se nacte a sahne si do ...Cloudu pro dokument. Pak ho drzi v pameti serveru, coz dovoluje kolaborativni upravy, a periodicky uklada, dokud ho uz nikdo nema otevreny.

4
Server / Re:Čo znamená Committed memory ?
« kdy: 15. 04. 2019, 18:11:52 »
Zdravím!
To nevypadá jako úplně zdravý server. Když tam je zároveň dost stránek ve swapu a volná paměť, tak to může znamenat, že a) nedávno tam nějaký proces vyžral všechnu paměť a pak skončil nebo b) nedávno proběhla intenzivní disková operace, která přiměla Linux použít RAM jako cache/buffer. V každém případě by to chtělo přidat RAM, aby se zabránilo přílišnému swapování. Osobně tipuju situaci a), protože:
Kód: [Vybrat]
Committed_AS: An estimate of how much RAM you would need to make a
              99.99% guarantee that there never is OOM (out of memory)
              for this workload. Normally the kernel will overcommit
              memory. That means, say you do a 1GB malloc, nothing
              happens, really. Only when you start USING that malloc
              memory you will get real memory on demand, and just as
              much as you use. So you sort of take a mortgage and hope
              the bank doesn't go bust. Other cases might include when
              you mmap a file that's shared only when you write to it
              and you get a private copy of that data. While it normally
              is shared between processes. The Committed_AS is a
              guesstimate of how much RAM/swap you would need
              worst-case.

5
Server / Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« kdy: 15. 04. 2019, 16:42:43 »
Groupware? A zkoušel jste NextCloud? Je plně Open Source a má tunu pluginů a možnosti synchronizace s Outlook a Androidem. Nabízíme ho u nás profesionálně hostovaný a spravovaný pod značkou Home at Cloud Drive, včetně LibreOffice Online, který není úplně legrace nasadit.

Jako e-mail server a webhosting dáváme zákazníkům ISPConfig, který je rovněž open-source. Filtrace spamů je tam základní, takže pokud někdo dostává velkou dávku, tak externí firma není vůbec špatný nápad.

6
Server / Re:Stovky TB až jednotky PB diskové pole
« kdy: 08. 04. 2019, 12:03:48 »
Ano, Ceph automaticky dela scrubbing a tudiz podle checksumu objevi vadnou repliku driv, nez... bude vadna dalsi replika. Disky s velkymi sektory urcite nejsou problem.

Jinak pro Vase ucely bych doporucit take pouzit vetsi sasi a s radosti i velkokapacitni disky. Na tech 6 ks muzete udelat erasure code 4+2 a budete mit toleranci vypadku 2 serveru pri redundanci jen 150%. My stavime na mensich sasi, protoze to umoznuje vetsi propustnost (nebude bottleneck ve sbernicich disku, procesorech a sitovkach). Hodi se to na provoz virtualu a nahodne pristupy k deduplikovanym zaloham z naseho reseni pro Disaster recovery.

Dovolil bych si navrhnout, abyste hostoval Vase uloziste u nas. S Ceph mame nejake zkusenosti a muzeme napr. zainvestovat hardware pro Vasi druhou lokalitu a ladovat k nam zalohy pomoci asynchronni Ceph replikace. Ceny by mely byt pod 500 Kc/TB/mesic.
Home at Cloud

7
Osobně si myslím, že nejdůležitějším bodem je volba účetního programu. Na tom se zlomí, zdali budete potřebovat:

Verze 1: 2 laptopy s licencí MS Office, Home at Cloud Drive, který řeší sdílení dat, prezetace materiálů zákazníkům, spolupráce nad dokumenty on-line (když zrovna nemáte přístup ke svému MS Office), zálohování a ochranu proti virům a nevyžaduje žádou administraci. Účetnictví v cloudu u jeho výrobce.

2 malé účty Drive by vyšly na 98 Kč. Privátní verze na vlastním serveru s neomezeným počtem uživatelů a 50 GB prostoru 650 Kč.

Verze 2: 2 úplně hloupé počítače sloužící jako klienty vzdálené plochy, Virtuální server s Windows na účetnictví (řešíme tak pro klienty např. Pohodu a Money S3), licence vzdálené plochy a MS Office na tento server umíme také dodat a to v režimu měsíčního předplatného. Správu virtuálního serveru a zálohování vyřešíme jako doplňkovou službu též.

Takový server by třeba u nás vyšel na cca. 2200 Kč měsíčně vč. správy, mimo licencí MS Office, na ty bych se musel podívat. Parametry jsou 2 CPU, 4 GB RAM, 40 GB HDD, denní zálohování, licence Windows a 3x Remote Desktop, správa bezpečnostních updatů a účetního softwaru.

8
Server / Re:Pokročilejší automatizovaná záloha
« kdy: 02. 04. 2019, 15:25:52 »
Kdysi jsem pouzival bzip2 prave proto, ze se archiv nezmeni, kdyz se nezmeni vstupni data. Od te doby pridali do gzipu argument --rsyncable :-).

9
Server / Re:Pokročilejší automatizovaná záloha
« kdy: 01. 04. 2019, 10:47:59 »
Nevim, jak dulezite veci mate na domacim serveru, ale za predpokladu, ze jsou to veci, ktere musi bezet nepretrzite, tak bych doporucil misto zalohovani reseni pro Disaster Recovery, ktere umozni server kdykoli (v radu desitek minut) spustit v cloudu a prevest na nej provoz.
Principielne je to podobne jako ZFS send/recv v tom, ze to posila jen zmeny, ale je to podstatne univerzalnejsi, protoze to pracuje na blokove urovni (precijen na ZFS mnoho provideru nejede). Na cilove strane se udrzuje aktualni obraz VM, ktery lze kdykoli spustit.
Mame pripravenou sirokou skalu softwarovych provideru, ze kterych se vybere reseni pro VMware, OpenStack, fyzicke stroje, Linux i Windows.
Z open-source to podle popisu umi asi jenom UrBackup pro Windows, ale nezkousel jsem ho.

10
Hoďte mi image v libovolném formátu a můžete mít VPS dokonce na týden zdarma na vyzkoušení.
Home at Cloud

11
Server / Re:Výběr stabilní VPS
« kdy: 25. 03. 2019, 10:03:56 »
VPSCheap vypada docela podezrele. Na strankach jsem nenasel informace, kde ze jejich VPS vlastne hostuji. Je tam jen jedna mapka, ze ktere soudim, ze v Evrope nic nemaji.
Pokud chcete provozovat OpenVPN a je-li Vase uzavrena skupina z Evropy, tak a americkym VPS budete trpet vysokou latenci.
Doporucuji pouzit mensi ceske providery, kde mate zaruku, ze vite, kde Vase data jsou, kdyz uz se je rozhodnete pustit z domu.
Home at Cloud

12
Server / Re:Alternativa za Forpsi Cloud ?
« kdy: 12. 03. 2019, 10:24:44 »
Zdravím!
Říkáte, že u nich máte Server Pro? A proč nepřejít na Server Smart? Je dost levný, ale je mi podezřelé, že se mi na stránkách nikde nepodařilo dohledat, jaký je mezi těmi službami rozdíl.

Jinak s přechodem není problém. Požádejte Forpsi o export image virtuálky a klidně můžete jít i k providerovi typu Homeatcloud, který Plesk běžně v nabídce nemá, a nic se pro Vás nezmění. Každý Vám určitě pomůže s importem image k němu.

13
Server / Re:VPS hosting pro Mikrotik CHR
« kdy: 06. 02. 2019, 10:07:48 »
Pojďte k nám. Na cloudu si můžete přidávat adresy po jedné dle potřeby a neplatit celý blok, ze kterého 3 adresy jsou odpad. Image Mikrotiku v nabídce nemáme jen proto, že má defaultní heslo při spuštění musíte být rychlejší než brute force roboti. Jinak ale funguje dobře.

14
Server / Re:Kolik stojí 1PB úložiště?
« kdy: 31. 01. 2019, 13:20:48 »
Pekne. Ale pocitate s tim, ze to bude mit na konci min nez 1 PB? Kdyz zapocitate prevodni pomer mezi GB a GiB a redundanci RAIDu, tak budete tak na... 775 TB, kdyz RAID bude 4+1.

15
Server / Re:Optimální server load
« kdy: 30. 01. 2019, 10:47:38 »
Nejlépe stravitelná kniha, co mám v knihovničce k teorii:
Daniel A. Menascé, Virgilio A.F. Almeida, Lawrence W. Dowdy: Performance by Design: Computer Capacity Planning by Example.

Co se týče praxe, tak doporučuju nasadit nějaký monitoring, co sleduje v intervalech kratších než 5 min, např. collectd s intervalem 30s. Pustit si pluginy na sledování CPU, load, disk utilization, Apache stats a MySQL, či co používáte za serverový software, a korelovat grafy se stížnostmi uživatelů a pak si občas dosadit hodnoty do vzorečků z teorie. Tak jsem se vyučil na experta na performance engineering já.

K tomu load average a vlivu na latenci je kapitola a vzoreček v mé druhé nejoblíbenější knize (sorry za ošklivý odkaz):
https://books.google.cz/books?id=VkLy93Mu8_oC&pg=PA16&lpg=PA16&dq=stretch+factor+performance&source=bl&ots=1rXlymNVZC&sig=ACfU3U0wgCxhlHX0vTfXz1n4tSpzMobHXw&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwibp6uonJXgAhVKzoUKHX_CBPkQ6AEwBnoECAMQAQ#v=onepage&q=stretch%20factor%20performance&f=false

Vyplývá z toho, že load, který jsi ochoten tolerovat, záleží na tvém SLO (service level objective) na latenci aplikace.

Stran: [1] 2