Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Homeatcloud

Stran: 1 [2]
16
Server / Re:Kolik stojí 1PB úložiště?
« kdy: 30. 01. 2019, 10:26:43 »
Aha, to byla kalkulace navěky. Ta moje byla měsíčně. Ale zase bychom neúčtovali prázdné místo ale jen to skutečně využité a starali se o celé to řešení.

Navěky ale není moc realistické počítat. Spíš tak na 3 roky životnosti. Když se to natahuje, tak ty enterprise storage boxy začnou mít další náklady an support od výrobce, který není levný. Vlastní zkušenost. Ta naše kalkulace pronájmu je dělaná tak, že by neměla být víc než 2x dražší než vlastní hardware.

Obecně u toho Cephu je výhoda, že se do něj dají kupovat podstatně levnější SATA disky. Není potřeba mít 2-portový SAS až k disku, protože redundance je řešená na vyšší úrovni. Podle toho, kolik disků na jeden server dáte, takovou máte dostupnost a propustnost. My ho stavíme právě na serverech na 8 disků a přidáváme ještě NVMe SSD kartu. Výhledově na to chceme převést náš cloud, který momentálně běží na těch 3PARech.

17
Server / Re:Jaký provozovatel pro VPS
« kdy: 30. 01. 2019, 10:01:40 »
Hmm, koukám na AminServe a musím konstatovat, že je to divná firma. Na hlavní stránce je napsáno VPS from $13, ale všechny lokality začínají na $19,95. Tomu nepomůže ani 50% sleva, aby to v českých poměrech bylo konkurenceschopné.

A koukám, že nabízejí i Remote Desktop s platbou v Bitcoinech. Kdybyste viděli, co třeba na Homeatcloud chodí za individua ptát se na platbu Bitcoinem - e-mailová adresa na mail.ru, IP adresa z Nigérie, jméno George S. Smith. Děláme všechno pro to, abychom je nepustili dovnitř a udrželi v našem cloudu bezpečné prostředí pro produkční aplikace skutečných lidí.

Měřit traffic při dnešních cenách za 10 Gb/s linky není vůbec nutné.

18
Server / Re:Kolik stojí 1PB úložiště?
« kdy: 29. 01. 2019, 10:51:50 »
Ty ceny za TB mate nejake vysoke. Na softwarove definovanem ulozisti Ceph jsem pocital, ze jsem schopen pro klienta postavit 1 PB uloziste a pronajmout ho za 300 Kc za 1 TB. Bylo by postavene z 15 ks serveru na 8 disku s toleranci ztraty 3 serveru. Kdybychom sli do hustsich serveru (mysleno v poctu disku na server), tak bychom mozna obetovali propustnost, ale mohli snizit cenu. Oproti RAIDu stejne urovne ma Ceph lepsi durabilitu dat diky rychlejsim rebuildum.

Udelat z Cephu Fibre Channel target je proveditelne, ale bylo by to dosti experimentalni. Linuxovy framework LIO obecne umi delat target nejen pro iSCSI, ale i pro dalsi technologie vcetne FC. Ono uz pri staveni Ceph over iSCSI ma clovek trochu pocit vyletu do dzungle co se tyce softwarovych verzi. Jeste to neni zabalickovane ve stabilnich distribucich.

Taky tu mam k pronajmu nejake HPE 3PARy s Fibre Channel. Myslim, ze bychom se dostali na nejakych 500 Kc za 1 TB. Musel bych si nechat udelat nabidku na znackove disky.

Stran: 1 [2]