Podivné diskuse na Zdroják.cz

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #15 kdy: 24. 01. 2014, 14:31:32 »
Jen vás upozorním, že pláčete na špatném hrobě. Zdroják už nemá redakčně s Rootem nic společného, provozuje ho úplně jiná společnost. Internet Info (náš provozovatel) má ve Zdrojáku nějaký podíl, ale nemá žádný vliv na obsah.


Hmmm

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #16 kdy: 24. 01. 2014, 14:40:37 »
Jen vás upozorním, že pláčete na špatném hrobě. Zdroják už nemá redakčně s Rootem nic společného, provozuje ho úplně jiná společnost. Internet Info (náš provozovatel) má ve Zdrojáku nějaký podíl, ale nemá žádný vliv na obsah.
Ja som toto vlakno zalozil za tym ucelom, ze som potreboval vyventilovat svoje prekvapenie a rozhorcenie nad tymto pristupom. Neocavakam ziadnu napravu, ani ospravedlnenie ziadnej zo stran.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #17 kdy: 24. 01. 2014, 14:44:30 »
V pořádku. Já jsem tím nemyslel nic víc, než jsem napsal: diskutujte, téma je v pořádku. Jen jsem považoval za nutné upozornit na to, že se Zdrojákem nemáme nic společného.

Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #18 kdy: 24. 01. 2014, 14:47:47 »
Podobne je na tom web elektrika.cz. Par revizaku a projektantu rozhoduje o tom, ktery prispevek pusti do fora a pak si na nem honi ego a z tazatele udelaji totalniho ...

Jenže diskuse.elektrika.cz není volné diskusní fórum, ale aktivně moderované. Mě osobně se moc líbí a chodím si tam číst, když jsem otráven z IT diskusí, kde si každý mele to své, aniž by měl o problematice elementární znalost. Tam mají tu výhodu, že existují normy, a když někdo plácá kraviny, tak ho srovnají (mají čím). Ono nakonec, jde o život.

Franta <xkucf03/>

Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #19 kdy: 24. 01. 2014, 15:11:57 »
Jenže diskuse.elektrika.cz není volné diskusní fórum, ale aktivně moderované. Mě osobně se moc líbí a chodím si tam číst, když jsem otráven z IT diskusí, kde si každý mele to své, aniž by měl o problematice elementární znalost. Tam mají tu výhodu, že existují normy, a když někdo plácá kraviny, tak ho srovnají (mají čím). Ono nakonec, jde o život.

No, hlavně tam mají vyvěšená nějaká celkem podrobná pravidla diskusí a účastníci asi vědí, do čeho jdou. Problém Zdrojáku je v tom, že tam strašně dlouho visela pravidla diskusí, která se porušovala (tzn. provozovatel slíbí, že nebude cenzurovat, a pak vlastní pravidla nerespektuje).

A teď tam nejsou pro jistotu žádná pravidla. Nevím, jak ostatní, ale já za výchozí stav považuji to, že se maže jen spam – pokud to má být jinak, mělo by to tam být napsané, aby se každý mohl rozmyslet, zda za takových podmínek bude přispívat nebo ne.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #20 kdy: 24. 01. 2014, 15:31:37 »
Jenže diskuse.elektrika.cz není volné diskusní fórum, ale aktivně moderované. Mě osobně se moc líbí a chodím si tam číst, když jsem otráven z IT diskusí, kde si každý mele to své, aniž by měl o problematice elementární znalost. Tam mají tu výhodu, že existují normy, a když někdo plácá kraviny, tak ho srovnají (mají čím). Ono nakonec, jde o život.

Ja bych je poslal na montaz do Ciny. To by koukali! Priklad: Potrebuji provrtat diru, tak si pritahny fazi a druhy drat si pricvaknu na nejakou kovovou konstrukci. Jo, toho usetreneho dratu...

omelkes

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #21 kdy: 24. 01. 2014, 16:18:35 »
Jeden zo zastancov Nette kritizoval iny framework kvoli tomu, ze pouziva staticke volania. Ja som sa ozval, ze na statickych volaniach nie je nic zle, pretoze nemam tu skusenosti alebo vedomost, ze by bolo a ta je podlozena praxou a nazormi inych ludi. Vykonnostne tam rozdiel nie je. K tomu som pridal aj jeden odkaz zo stackflow, kde sa to rozobera.

Pan Hassman ma nazval trollom, ktory vraj pouziva argumentacny klam, pretoze som prilozil prvy odkaz z googlu a bez toho aby vysvetlil preco sa udajne pletiem alebo akokolvek prispel k diskusii, tak moju naslednu reakciu zmazal a neskor mi aj zablokoval moznost prispievat.
Ano, Martin Hassman v té diskuzi nadržuje lidem na straně Nette, možná z důvodů osobních sympatií, ale nadržuje (nechává bez povšimnutí agersivní příspěvky nettistů ale reaguje na opačné). Na druhé straně reaguje pouze na příspěvky, které jsou nesprávné.

Co se toho týče ta, tvůj příspěvek obsahuje argumentační klam - konkrétně Irelevantní závěr http://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam#Irelevantn.C3.AD_z.C3.A1v.C4.9Br.
Proč? V diskuzi mezi laravelem a nette ohledně statických a nestatických metod jde o jejich porovnání z hlediska návrhu aplikace.
Inversion of Control (IOC) je návrhový vzor, který je použit v Laravelu, používá statické metody. Dependenci injection contrainer je způsob použitý v nette a je dynamícký. Důvod proč IOC je "bad practice" je horší testovatelnost kódu a nemožnost změny na jednom místě aplikace (nemůžeš jednomu objektu předat jiné připojení k databázi, atp.)
Tvůj odkaz na stackoverflow porovnává statické a dynamické metody z hlediska výkonu, což je v té diskuzi úplně irelevantní.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #22 kdy: 24. 01. 2014, 16:35:17 »
omelkes: I když se diskutuje mimo mísu, dá se to říct přesně tak, jak jsi to udělal Ty - věcně, jasně a hlavně bez banu. Osobně nevidím důvod dávat ban jen za příspěvek ne zcela k tématu. I kdyby takových bylo víc.

Diskuze má být diskuzí a ne monologem a ještě navíc stylem "nesouhlasím s Tebou, tak sem psát nebudeš". Ale ať si dělaj co chtěj, zabíjí tim sami sebe... Stačí se podívat na mě, mám sice jednostranný, ale za to jasný názor. Na jejich web nemá pro mě smysl lézt, natož se tam snažit diskutovat (nebo nedejbože navážet do něčeho o čem píšou).

Jo, negativní reklama se šíří sama... Zatímco tu pozitivní si musí každej tvrdě vypracovat.

Hmmm

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #23 kdy: 24. 01. 2014, 16:41:43 »
Tak to by sa mal Mr. Hassman ozvat a vysvetlit na co vlastne ten zdrojak.cz vedie, ked namiesto osvety a poucenia ludi umlci a zablokuje... A to som ho dvakrat vyzval aby mi vysvetlil v com som sa pomylil.

Neviem na co tam ma clovek chodit, ked sam samotny sefredaktor nechce aby si ludia na jeho webe rozsirili obzory a posuvali sa dalej.

pepak

Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #24 kdy: 24. 01. 2014, 16:53:24 »
A teď tam nejsou pro jistotu žádná pravidla. Nevím, jak ostatní, ale já za výchozí stav považuji to, že se maže jen spam
Hmm. A proč? Nenapadá mě žádná analogie z reálného (mimointernetového) světa, která by vedla k tomuto závěru. Proč bychom se měli pozastavovat nad tím, že majitel serveru nechává v diskusích jen to, co se mu líbí, když v reálném světě respektujeme jeho právo likvidovat jakákoliv nechtěná sdělení, která někdo přilepil nebo načmáral na jeho zeď?

Franta <xkucf03/>

Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #25 kdy: 24. 01. 2014, 17:12:34 »
A teď tam nejsou pro jistotu žádná pravidla. Nevím, jak ostatní, ale já za výchozí stav považuji to, že se maže jen spam

Hmm. A proč? Nenapadá mě žádná analogie z reálného (mimointernetového) světa, která by vedla k tomuto závěru. Proč bychom se měli pozastavovat nad tím, že majitel serveru nechává v diskusích jen to, co se mu líbí, když v reálném světě respektujeme jeho právo likvidovat jakákoliv nechtěná sdělení, která někdo přilepil nebo načmáral na jeho zeď?

U zdi nemáš typicky přiloženou plechovku s barvou (formulář pro komentování) a majitel tě typicky nevyzývá, abys mu tam zanechal nějaký vzkaz.

Je správné předpokládat, že když už autor vytvořil formulář a nechá do něj lidi psát (nebo je k tomu dokonce vybízí), že to dělá proto, aby tam ty vzkazy zůstaly – ne proto, aby si s nimi lidi dávali zbytečně práci a komentáře mizely v černé díře.

Navíc pokud tam nemá dostatečně dobře definovaná pravidla, dopouští se trestného činu – porušuje autorské právo, protože kopíruje/šíří cizí autorské dílo, aniž by k tomu měl licenci.

pepak

Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #26 kdy: 24. 01. 2014, 17:29:08 »
U zdi nemáš typicky přiloženou plechovku s barvou (formulář pro komentování) a majitel tě typicky nevyzývá, abys mu tam zanechal nějaký vzkaz.
Ale kdyby to u té zdi udělal, tak bych si tam mohl napsat cokoliv a on by to musel strpět, protože nevylepil hned vedle seznam pravidel, co se na tu zeď psát smí?

Asi se neshodneme, ale já to v takovéhle situaci vidím tak, že majitel si se svou zdí (svým fórem) může dělat, co chce. Klidně může smazat můj nápis, pokud se mu nelíbí, dokonce by ho mohl i pozměnit, pokud zachová zase moje osobnostní práva (např. se postará, aby bylo zřejmé, že ten upravený nápis už není mojí tvorbou). Neměl bych problém ani s tím, kdyby ten můj nápis smazal i přesto, že v pravidlech napsal, že nikdy nic mazat nebude - asi bych si pomyslel něco ošklivého o jeho integritě a možná přidal nějaký ten zoologický výraz, ale respektoval bych to jako jeho právo dělat si se svým majetkem v rámci zákonů, co chce.

Citace
Je správné předpokládat, že když už autor vytvořil formulář a nechá do něj lidi psát (nebo je k tomu dokonce vybízí), že to dělá proto, aby tam ty vzkazy zůstaly – ne proto, aby si s nimi lidi dávali zbytečně práci a komentáře mizely v černé díře.

Opět, vidím to jinak. Klidně to mohl dělat proto, že si ty názory chce přečíst a zamyslet se nad nimi, ale nemá zájem nechávat je na webu. Tzn. bere to jako určitou obdobu e-mailu s tím, že některé příspěvky případně mohou být zveřejněny.

Citace
Navíc pokud tam nemá dostatečně dobře definovaná pravidla, dopouští se trestného činu – porušuje autorské právo, protože kopíruje/šíří cizí autorské dílo, aniž by k tomu měl licenci.
Podle mě nemáte pravdu. Už proto, že drtivá většina příspěvků nesplňuje znaky autorského díla a tudíž se na ně autorské právo neuplatňuje.

I kdyby se uplatňovalo, připusťme to v rámci diskuse, tak tím, že jste ten příspěvek poslal do místa, které se obvykle k šíření informací používá, tak jste dal implicitně majiteli svolení to dílo šířit - aspoň v rámci té jedné stránky, kam jste to napsal.

pepak

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #27 kdy: 24. 01. 2014, 17:32:40 »
Ještě doplním k tomu trestnému činu - trestný čin musí splňovat určité znaky, například zavinění nebo míru společenské nebezpečnosti. Asi by pro vás bylo krajně obtížné (nebo aspoň poměrně drahé) přesvědčit soudce, že sebedokonalejší nápis, který byl zlým majitelem bezohledně smazán, tyto znaky naplňuje.

Franta <xkucf03/>

Re:Podivne diskusie na Zdrojak.cz
« Odpověď #28 kdy: 24. 01. 2014, 17:33:24 »
A teď tam nejsou pro jistotu žádná pravidla. Nevím, jak ostatní, ale já za výchozí stav považuji to, že se maže jen spam
Hmm. A proč? Nenapadá mě žádná analogie z reálného (mimointernetového) světa, která by vedla k tomuto závěru. Proč bychom se měli pozastavovat nad tím, že majitel serveru nechává v diskusích jen to, co se mu líbí, když v reálném světě respektujeme jeho právo likvidovat jakákoliv nechtěná sdělení, která někdo přilepil nebo načmáral na jeho zeď?

P.S. Hodně dlouho se na Zdrojáku zobrazovala při vkládání komentáře pravidla diskusí (kopie těch, co jsou na Rootu) a redakce mazala komentáře v rozporu se svými vlastními pravidly – to jsou ty případy z roku 2012. Pravidla později s přechodem na nový redakční systém zmizela, nicméně praxe mazání komentářů je zjevně pořád stejná.

Diskuse o tom, co by měl být výchozí stav, když pravidla explicitně definovaná nejsou, je sice zajímavá, ale zcela mimo téma – tady je problém v tom, že tamní admin rád maže příspěvky, které se mu nelíbí, a dělá to dlouhodobě bez ohledu na to, jestli tam nějaká pravidla vyvěšená jsou nebo nejsou, to je mu jedno (stačí si pročíst ty odkazované diskuse).

Jak už jsem tu psal, na svém serveru, ať si každý dělá, co chce, ale bylo by fér to ostatním říct předem. Když to nejsou schopni jasně říct oni (formou pravidel pod formulářem), tak je dobře, že existuje alespoň tahle diskuse – třeba někomu ušetří čas, který by zbytečně trávil psaním komentáře pro Zdroják.cz, kde by mu ho smazali.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #29 kdy: 24. 01. 2014, 17:52:45 »
Mne tiež z ničoho mr. Hassman vymazal príspevky. Po pár osobných Tweetoch som dospel k tomu, že je to obyčajný KLAMÁR, ktorý klame a zavádza ľudí. Najviac som sa pobavil na tom, že tvrdil:

Citace
Smazal jsem to já po několika dnech čekání o vysvětlení. Když už někam napíšeš blbej komment, sleduj reakce. 8-)

a od pridania komentára ubehlo LEN 24 hodín (nie niekoľko dní) ... Škoda, že tam už nepôsobí Martin Malý  :-\

ZDROJAK R.I.P.