Instalace Foxit Readeru nefunguje

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Instalace Foxit Readeru nefunguje
« kdy: 05. 11. 2014, 14:57:27 »
Chtěl jsem zobrazit pdfko. Jako na Win rád užívám Foxit reader, tak jsem ho chtěl na Ubuntu 14.04 LTS nainstalovat. Stáhl jsem debian distro dle tohoto návodu:
http://youtube.com/watch?v=HWpNSoIGci0
...instalace se sputila a pak zase začala něco mlet o nějakých balících: "Balík má špatnou kvalitu" ... a hromada dalších informací v podrobnostech.

Když dám přesto instalovat, tak se "nainstaluje", ale nainstalovaný NENÍ.

Pokud to z toho videa dobře chápu, tak se ten balík má ROZBALIT pak dát:
sudo cp FoxitReader /usr/bin
...a tak jsem se dal do práce, ale rychle jsem narazil:



Proč to proboha živého jiným rozbalit jde a mně ne?! HELP!

A proč u všech všudy je ten Foxit Reader z roku 2009 pro Linux a má nefunkční instalaci?!  >:(
« Poslední změna: 05. 11. 2014, 15:24:33 od Petr Krčmář »
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Foxit readeru nefunguje :(
« Odpověď #1 kdy: 05. 11. 2014, 15:15:58 »
Co takle si stahnout .deb ze stranky vydavatele a nainstalovat to pres gdebi a s nejakym rozbalovanim se nematlat?

Jinak kdyz vam to nejde rozbalit, tak mozna chybi nejaky archiver. Zjistete si pomoci file, co je to za archiv a pak overte, ze mate nainstalovano.

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 05. 11. 2014, 15:52:42 »
Chtěl jsem zobrazit pdfko. Jako na Win rád užívám Foxit reader, tak jsem ho chtěl na Ubuntu 14.04 LTS nainstalovat.
...
Proč to proboha živého jiným rozbalit jde a mně ne?! HELP!

A proč u všech všudy je ten Foxit Reader z roku 2009 pro Linux a má nefunkční instalaci?!  >:(


http://forum.root.cz/index.php?topic=9710.0
http://forum.root.cz/index.php?topic=9772.0

Můj osobní názor je ten, že už dlooooooouhoou dobu si tady spousta ochotných lidi hryzala nervozitou nehty a říkala si "Pro Bůh, kde je ten trodas, už jsme mu dlouho nemohli pomoct." ...

nobody

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 05. 11. 2014, 16:10:31 »
nevim proc by z DEB soubor po jeho instalaci se melo cokoliv rucne nekam rozbalovat, to je blbost...

navic autor videa ma distribuci ZorinOS zalozenou na Ubuntu 12.04 a pouziva prostredi Xfce kde je archivator "Archive Manager"(obdoba WinRar ve Win), ty mas Ubuntu 14.04 s prostredim Unity kde je archivator oklestenej v ramci "pruzkumnika", tolik k tomu ze jemu to jde a tobe ne

ale kdyz uz delat takovou KRAVINU, navic podle Video navodu v madarstine (nic proti madarum :)....
tak on kopiruje z bin/FoxitReader kdezto ty kopirujes ze share/fpdfckj.bin :D

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 05. 11. 2014, 16:16:03 »
...
ale kdyz uz delat takovou KRAVINU, navic podle Video navodu v madarstine (nic proti madarum :)....
...

Xenophobia Alert!                                       Xenophobia Alert!                                                       Xenophobia Alert!                                     Xenophobia Alert!                                                         Xenophobia Alert!


Lol Phirae

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 05. 11. 2014, 16:38:17 »
...
ale kdyz uz delat takovou KRAVINU, navic podle Video navodu v madarstine (nic proti madarum :)....
...

Xenophobia Alert!                                       Xenophobia Alert!                                                       Xenophobia Alert!                                     Xenophobia Alert!                                                         Xenophobia Alert!

To není xenofobie, to je pud sebezáchovy. Po zkušenosti, kdy jsme z jednoho z největších maďarských ISP (mimo to provozujou ještě IPTV, VoIP a další věci) 14 dní mámili základní údaje pro nastavení statických veřejných IP na routeru s tím, že prostě jejich DHCP není schopno po výpadku konektivity přidělit IP adresu a GW, pokud je router připojen přes VLAN, tak tam 5x poslali technika, ten píchnul notebook přímo do kabelové modemu a zase odešel s tím, že to funguje. Divím se, že jsem jim tam tehdy tu jejich pobočku nevypálil.

 >:( >:( >:(

nobody

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 05. 11. 2014, 16:39:30 »
... archivator oklestenej v ramci "pruzkumnika"...

tohle beru z5, ted sem si vsiml ze na obrazku mas videt totozny archivator

to havran: vzdyt pisu nic proti :)

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 05. 11. 2014, 16:46:04 »
...
To není xenofobie, to je pud sebezáchovy. ...

Ale no tak,  ;)
 ;D

nobody

Re:Instalace Foxit Readeru nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 05. 11. 2014, 17:18:19 »
jinak zkusil sem rozbalit a jak bin/FoxitReader tak share/fpdfckj.bin rozbaleno uspesne...

zkusil sem i instalaci a to ze rve ze je balik spatne kvality je opravdu spatna kvalita, ale neni to problem linuxu ci ubuntu, ale autora foxitreaderu (resp. balickovace)... protoze v detailech je videt co je za problem, on to balil nejakej uzivatel duan, skupina duan s uid/gid 1000/1000, misto aby to vlastnil root/root, takze je to zprasenej balicek o tom zadna :)

Centrum Software balicek nenainstaluje (mozny problem u me, ja ho nepouzivam), zkontroluj jestli se tlacitko "Instalovat" zmenilo na "Odstranit" nebo "zdarma" na "nainstalovano" :)

Nainstalovat mi jde pres gdebi (jedinej rozumnej zpusob instalace deb stazenejch z netu ktere si resi sam zavislosti, gdebi bylo pritomno drive nez se autori ubuntu rozhodli ze Centrum zvladne vse(coz nezvladne))

Nicmene FoxitReader to skutecne do /usr/bin neda, takze je potreba ho tam nakopirpovat rucne(btw: pri odinstalaci to FoxitReader rucne pridanej maze jiz automaticky), proste ZPRASENEJ balicek kterej nabizi FoxitReader nic jineho :)

Pokud chces vyzkouset normalnim zpusobem bez potreby rucne rozbalovat binarku:

# pridani uzivatelskeho repositare s foxit-reader
# info: https://launchpad.net/~ferramroberto/+archive/ubuntu/lffl
sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/lffl

# aktualizovani informaci o vsech baliccich ve vsech repositarich
sudo apt-get update

# instalace foxit readeru normalni cistou cestou
sudo apt-get install foxit-reader

Nebudu ti delat ani screenshoty toho jak to udelat v grafice, ani natacet video, jestli ti vadi zkopirovat 3 radky do terminalu, tak si pockej na nejake funkcni video-howto :)