Seznam.cz jak přijít o data

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #15 kdy: 05. 11. 2014, 14:41:37 »
RE. rooobertek:
V té době to samozřejmě nikdo ani neřešil. Nepředpokládalo se, že když si někdo zřizuje účet, že se k němu nebude přihlašovat a bude si maily jen přeposílat jinam.
Ale míříš do nesprávných vod. Mě nevadí, že existuje povinnost uživatele se alespoň jednou za 6 měsíců přihlásit. Mě trochu vadí, že mi nedoručili upozorňující mail, protože zavedli úžasnou funkci, kdy tato upozornění neprochází filtrama a tudíž mi nebyly přeposlány. Že o téhle fičůře neinformovali. A hlavně mi vadí, že smažou data a nemají zálohu aby je mohli dva dny potom obnovit. To mi fakt vadí.

Pokud se setkali s problémy, kdy si lidé udělali přes filtry whitelist a tyhle zprávy jim to mazalo, tak to přeci mohou řešit tak, že těch zpráv pošlou víc. Jedna může obejít pravidla a další půjde podle pravidel, třetí můžou poslat třeba na ten kontaktní email. Prostě tohle řešení považuji za chybné a může potrápit hodně lidí.

Re. Mirek Prýmek:
Naprosto nesouhlasím s názorem, že pokud je něco zadarmo, že se mám spokojit s tím, že si můžou dělat cokoliv.
Když to přeženu např: Budu v obchodním domě nabízet, že zdarma pohlídam děti. Rodiče se vrátí, "Kde je dítě?", "Bylo to zdarma, co byste chtěli...."

Nikde nezmiňuji, že mám právo na xxxx, zde jde pouze o hluboké znepokojení a upozorňuji na špatné fungování nečeho, pro nezanedbatelné množství lidí relativně podstatného. Pokud si to přečte někdo, kdo se podle toho zařísí a pomůže mu to vyhnout e stejné situaci, pak fajn, můj příspěvek účel splnil.
Pokud si to přečte někdo ze seznamu, chytí se za nos a zasadí se o nápravu, tím lépe.


Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #16 kdy: 05. 11. 2014, 14:59:35 »
Chceš snad říct, že ti u freemailu, který nic negarantuje a kde jsi jen host, který tam přichází s prosítkem, smazali všechna data a teď nic negarantují, ani obnovu ze zálohy? Skandál!
To mi pripomenulo reportaz spred par rokov na nove, ked seznamu padli disky, tak tam nejaky podnikatel vypocitaval ake ma straty, lebo tam mal emaily s objednavkami za niekolko rokov dozadu a tiez faktury. Ja som sa vtedy smial, ako niekto moze nieco cakat od free sluzby, a ako si podnikatel si nikde nezalohuje dolezite data.

Cek

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #17 kdy: 05. 11. 2014, 15:01:47 »
Citace
RE. OMG:
Mě je jasné, že přeposílání pomocí filtrů a přihlášení do účtu je něco jiného. Hned jak by mi jejich zpráva o plánovaném smazání přišla, tak byh se přihlásil, ale ona nepřišla. A což o to, stane se, ale že nemají zálohu něčeho smazaného před 2 dny, to mi hlava nebere.
Nemyslel jsem si, že support mi obnoví zálohu, ale že zaúkoluje někoho, kdo to udělá.


oni na 99,99% zalohu samozrejme mají, ale jsou to třeba 2 hodiny práce pro nekoho, kdo jim uz nejaky ten rok neprinesl ani halir (protože neleze k nim do schránky). Vazne myslis, ze jsi v tu chvili někdo, kvůli komu se podpora pretrhne? Pravdepodobne mají pokyny jak se v takových pripadech chovat = zalohy obnovovat jen v pripade problemu na jejich strane.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #18 kdy: 05. 11. 2014, 15:12:22 »
Mě nevadí, že existuje povinnost uživatele se alespoň jednou za 6 měsíců přihlásit.

Na druhou stranu, jak maji vedet, ze uzivatele prejel bagr a mail uz nepouziva? Maji konto drzet az do zaniku vesmiru? Nejake omezeni u freemailu existuje vzdy, muze to byt take treba 3 mesice, pricemz mate jeste treba 6 mesicu na reaktivaci konta (tusim Yahoo). Kdyz vam to nesedi, jsou placene sluzby a tam vam to prevalcuji, az prestanete platit.

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #19 kdy: 05. 11. 2014, 15:19:51 »
Další věc je, že v e-mailu seznamu nelze vypnout antispam, a oni po měsíci spam smažou.
Takže pokud chcete mít jistotu, že jste o nic nepřišli, stejně se musíte 1x za měsíc přihlásit přes web.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #20 kdy: 05. 11. 2014, 15:24:36 »
oni na 99,99% zalohu samozrejme mají, ale jsou to třeba 2 hodiny práce pro nekoho, kdo jim uz nejaky ten rok neprinesl ani halir (protože neleze k nim do schránky).

Já tu otázku chápal tak, proč schránku nelze obnovit na jedno kliknutí, a proč to znamená 12 hodiny práce.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #21 kdy: 05. 11. 2014, 15:29:28 »
Citace
Nemyslel jsem si, že support mi obnoví zálohu, ale že zaúkoluje někoho, kdo to udělá.
oni na 99,99% zalohu samozrejme mají, ale jsou to třeba 2 hodiny práce pro nekoho, kdo jim uz nejaky ten rok neprinesl ani halir (protože neleze k nim do schránky). Vazne myslis, ze jsi v tu chvili někdo, kvůli komu se podpora pretrhne? Pravdepodobne mají pokyny jak se v takových pripadech chovat = zalohy obnovovat jen v pripade problemu na jejich strane.
Covece a ja si na 99,99% myslim, ze zalohu u takovych sluzeb nemaji. Proste by to bylo nerentabilni. Navic neco odhalili zde:
http://www.root.cz/clanky/seznam-cz-pohani-sedm-tisic-serveru-s-debianem - deduplikace, jasna duvera v RAID a hotovo dvacet - nemaji tam zadna dulezita data ani takova ktera by si pripadne crawler nedokazal poridit znovu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #22 kdy: 05. 11. 2014, 15:46:44 »
Jen tak mimochodem jeste pred relativne nedavnym casem* meli tuhle funkcionalitu s neprihlasenim vysperkovanou tim, ze se dalo  prihlasit jen z ceske(a mozna slovenske) IP. Radost pro cloveka co jel na rok do ciziny :-)

* jak je to ted nevim
Děkuji za možnost editace příspěvku.

OMG

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #23 kdy: 05. 11. 2014, 16:04:12 »
Jen tak mimochodem jeste pred relativne nedavnym casem* meli tuhle funkcionalitu s neprihlasenim vysperkovanou tim, ze se dalo  prihlasit jen z ceske(a mozna slovenske) IP. Radost pro cloveka co jel na rok do ciziny :-)

* jak je to ted nevim

seznam toho mel/ma vice... treba kdyz je clovek v cizine, neodesle smtp seznamu zadny e-mail i kdyz se overi username/password, protoze seznam proste treba nemeckou IP povazuje za neduveryhodnou... odpoved supportu byla ze odesilani funguje jenom kdyz je clovek v CR a nic nebudou resit...

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #24 kdy: 05. 11. 2014, 17:57:24 »
Naprosto nesouhlasím s názorem, že pokud je něco zadarmo, že se mám spokojit s tím, že si můžou dělat cokoliv.
Když to přeženu např: Budu v obchodním domě nabízet, že zdarma pohlídam děti. Rodiče se vrátí, "Kde je dítě?", "Bylo to zdarma, co byste chtěli...."
To jsem rád, že vím, že nesouhlasíš s názorem který tady nikdo nevyjádřil.

Jinak jestli se chceš bavit na téhle úrovni, tak ok: předlož nám prosím k nahlídnutí podmínky, který jsi při zakládání mailu podepsal a sděl nám prosím, který přesně bod Seznam porušil. Moc rád se na to kouknu.

Pravdepodobne mají pokyny jak se v takových pripadech chovat = zalohy obnovovat jen v pripade problemu na jejich strane.
Obvyklý řešení ja takovýhle:

A: Jaktože kurnikšopa nemáte zazálohovaný moje data?!
B: Standardně tuto službu neposkytujeme, je to napsáno v podmínkách užití služby.
A: Ale já jsem tam měl děsně důležitý maily tchýni!
B: Tyto případy řešíme individuálně. Pokud chcete, předám váš požadavek obchodnímu oddělení, kteří Vám připraví kalkulaci.
A: No to bych teda prosil!

[...]

A: Dobrý den, předávám Vám tímto kalkulaci na ...
B: Cože?! Aha... Mno... No já jsem tam vlastně nic důležitýho neměl...
A: Jestli tomu správně rozumím, o obnovu ze zálohy tedy zájem nemáte. Můžu tedy požadavek označit jako vyřešený?
B: Ano.
A: Děkuji, hezký den.

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #25 kdy: 05. 11. 2014, 17:59:12 »
Obvyklý řešení ja takovýhle:
...tím nemyslím přímo Seznam. Jenom, že tohle je obecně nejefektivnější řešení problémů uživatelů, kteří si myslí, že za pětikorunu dostanou Ferrari i s osobním asistentem.

qk

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #26 kdy: 05. 11. 2014, 18:03:50 »
Ja si na seznamu zmenil heslo za nove a asi jsem se nejak upsal, takze uz jsem se neprihlasil - nepovedlo se mi ani odpovedet na kontrolni otazku apod, tak jsem nechal ucet expirovat s tim, ze si ho po 3 mesicich znova zaregistruju - jenze ani po roce jeste neni volny...

j

Re:SEZNAM.CZ jak přijít o data
« Odpověď #27 kdy: 05. 11. 2014, 18:08:49 »
Sakra, tedy doufam, ze za prihlaseni k uctu" povazuji stazeni mailu pres POP.

Se prihlasuju kazdych 15 minut ;D. Teda ne ze bych nemel i jiny maily, ale proste i na ten seznamackej obcas neco prijde.

Jinak dtto, pred tema 20ti rokama sem dostal "ucet na cely zivot". Coz by mohlo byt zajimavy u soudu.

Mám taky několik historických mailů u seznamu a taky mě štve, že se musím z tohohle důvodu pravidelně přihlašovat, protože si zprávy přeposílám na jiný účet.

Z toho důvodu se postupně snažím schránek u seznamu zbavit. Stejně na ně chodí jenom spam.

K čertu s celým seznamem. Slouží stejně akorát k odesílání a přijímání spamu.

Blby je, ze si nejspis stejne jako 100% ostatni howno pamatujes, kde vsude si ten acc pouzil. A je pak fajn, kdyz si nekdo regne stejny jmeno, a zacnou mu chodit trebas tvoje vypisy z banky.


Nějak nechápu to rozhořčení. Je to propánajána služba ZDARMA, která se řídí nějakými všeobecnými podmínkami, které nepochybně před těmi dvaceti lety obsahovaly klauzuli o tom, že se můžou změnit.

Jakým přesně způsobem jsi došel na to, že někde budeš mít hromadu dat ZDARMA uloženou, nikdy o ni nepřijdeš a není potřeba si ji zálohovat (imapsyncem otázka 5ti minut + stahování)? A jenom tak na okraj: z čeho myslíš, že by Seznam to přeposílání tvých mailů platil, když ani nevlezeš na jejich web, takže ani ten blbej banner ti pod nos nestrčí?

od IT jedničky v této zemi
V čem je jako Seznam "IT jednička"? V tom, že kdysi byli jedni z málo, kdo měl freemail v češtině a nachytali tak spoustu BFU?

Tak to je prave ten omyl, pred temi 20ti lety seznam svoje maily propagoval s tim, ze je clovek muze uzivat cely (svuj) zivot a nikdy o nej nepijde. Coz je (  kdyby to nebylo nikde jinde napsano, jako ze bylo) verejny prislib, vymahatelny i soudne. A je uplne lautr jedno, ze je to sluzba zadarmo, protoze ona zadarmo neni, clovek za ni plati reklamou/smirovanim obsahu/...


Mě nevadí, že existuje povinnost uživatele se alespoň jednou za 6 měsíců přihlásit.

Na druhou stranu, jak maji vedet, ze uzivatele prejel bagr a mail uz nepouziva? Maji konto drzet az do zaniku vesmiru? Nejake omezeni u freemailu existuje vzdy, muze to byt take treba 3 mesice, pricemz mate jeste treba 6 mesicu na reaktivaci konta (tusim Yahoo). Kdyz vam to nesedi, jsou placene sluzby a tam vam to prevalcuji, az prestanete platit.

Pricipielne, ano, maji ho drzet az do zaniku vesmiru. Daleko vetsi pruser nez smazany maily totiz popisuju vejs.

Re:Seznam.cz jak přijít o data
« Odpověď #28 kdy: 05. 11. 2014, 18:12:52 »
Covece a ja si na 99,99% myslim, ze zalohu u takovych sluzeb nemaji. Proste by to bylo nerentabilni. Navic neco odhalili zde:
http://www.root.cz/clanky/seznam-cz-pohani-sedm-tisic-serveru-s-debianem - deduplikace, jasna duvera v RAID a hotovo dvacet - nemaji tam zadna dulezita data ani takova ktera by si pripadne crawler nedokazal poridit znovu.
Nevidím tam nic o zálohování, jenom obecně o architektuře a nějaký perličky. Takže  z toho těžko můžeš cokoli vyvozovat.

Spíš mě tam zaujalo tohle:
Citace
E-mail.cz zabere zhruba 6 PB dat.
Čili všechny maily email.cz by se ti vešly na dvě menší páskový knihovny...

Re:SEZNAM.CZ jak přijít o data
« Odpověď #29 kdy: 05. 11. 2014, 18:15:51 »
Coz je (  kdyby to nebylo nikde jinde napsano, jako ze bylo) verejny prislib, vymahatelny i soudne.
Ježkovanoho, to si vážně myslíš, že Seznam nemá právní oddělení? Tyhlencty broukpytlíkovský "cha! to jsem na vás vyzrál!" fakt miluju...

Stačí jediná dobře formulovaná větička v podmínkách a můžeš si jít soudně vymáhat tak suchý z nosu...