Pořádné IT školení

Rootlama

Pořádné IT školení
« kdy: 05. 10. 2010, 14:24:42 »
Ahoj experti
Nevíte někdo o nějakém školení? Chtěl bych něco co trvá dýl než 3 dny a stojí míň jak 50000 Kč  8). Nejlíp něco na 4 a víc měsíců a několik dní v týdnu... Neříkejte, že zacálujete 70000 s DPH a jdete na 2 dny na kurz do BBCentra :-).
Chtěl bych se něco naučit víc než Excel a základy C#, který mám teďkom... Nebo kdyby mě někdo vzal třeba na brigádu. Tak 15 hrubýho by mi úplně stačilo  :D.
Jde mi o to, že všude chtěj seniory, managery a nikde není školení pro obyčejný lidi nebo nějaká zajímavá práce pro ně.


j.

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #1 kdy: 05. 10. 2010, 14:37:09 »
Tvemu popisu by tak odpovidala vysoka skola - nejaky jednodussi bakalarsky program, ne?



Rootlama

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #2 kdy: 05. 10. 2010, 14:59:25 »
Nějaký typ? Škola by asi šla. Jen aby tam na mě zase nevykulilli matiku nebo Fourierovu transformaci  8). A nejlíp aby to šlo dělat při brigádách...

j.

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #3 kdy: 05. 10. 2010, 18:13:52 »
Tak to dost zalezi od toho odkud jsi, jakou chut mas nekam dojizdet, a kolik mas casu.

Panáček

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #4 kdy: 05. 10. 2010, 19:19:38 »
Škola? Pokud ti jde jen o znalosti, tak nedoporučuji. VŠ totiž spíš prověří tvé odhodlání a vůli. Na nějaké znalosti tě navede, ale to je tak vše. Studuješ sám.

Ale stejně:
Praha - Já bych šel do ČVUT FEL
Hradec Králové - UHK FIM, z lidí co znám si nikdo nestěžoval :-)

Matematika je asi všude. Derivace a integrály jsou jasný. Fourier a Laplace tě také těžko mine.


Já doporučuji knihy. Dobře vybírej. Kupuj si je po jedné, každou dobře prostuduj. Je to běh na dlouhou trať.. Ono to také prověří, co tě vlastně baví.
S prací je to nicmoc, ale podle toho co píšeš bych se zaměřil spíš na web úřadu práce a vlastní stránky firem z okolí. Velké inzertní servery -> jsou dobré pro porovnání platu, tedy "O kolik si říct.".


Test

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #5 kdy: 05. 10. 2010, 20:27:17 »
To mas tezko... Produkce informatiku Tvych kvalit je enormni. Nejaky frajirek vleze na IT SS a pak si hned mysli, ze je velky IT odbornik a samozrejme bude v tomto oboru delat ... a ne za malo. Hold, iluze je svinstvo :).
Tve znalosti jsou na urovni sekretarky, co takle zkusit urad prace a misto sekretare? Nebo treba nejakeho pracovnika na urade?

Skola? Predpokladam, ze Ti nejde o to drit a makat do skoly celych 5 let jako mezek... co takle treba VSE a obor informatika? Tam to bude flakacka ... titul zadara. Kazdopadne nesrovnatelne treba s FIT CVUT a podobne.

Pokud by jsi nahodou chtel v IT delat, tak se tomu zacni poradne venovat - nainstaluj si Linux (gentoo), nauc se pracovat s shellem, streamovymi filtry, perl, python, C, C++ ... Zkus si vytvorit aplikaci v Qt, wxWidgets, nauc se pracovat s make, cmake ... zkus si vytvorit MySQL server, nakonfigurovat NFS, LDAP, Apache, Mail server, ... at ziskas vseobecny prehled a pak se zamer na neco konkretniho. Toto bude trvat cca 2 roky pokud se tomu budes venovat kazdy den, nekolik hodin denne.

Pokud to s IT nemyslis vazne, rovnou na ni zapomen, protoze konkurence je velka ... a vetsina lidi je daleko schopnejsi nez ty.

Test

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #6 kdy: 05. 10. 2010, 20:30:02 »
Jeste bych dodal... Skoleni na par dnu Te rozhodne nezachrani. Pro to aby jsi ziskal vseobecny prehled a zaklady v IT potrebujes par let... (Ja jen proto aby jsi nezil v iluzich)

j.

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #7 kdy: 05. 10. 2010, 23:18:57 »
Nesouhlasim, VS poskytne nejaky uceleny vzdelavaci system, motivaci a prostredi. Tyhle ty tri faktory pri samostudiu strasne chybi. Bc studium pro ziskani prehladu bohate postacuje, a jestli kluk v sobe neco ma, muze se rozhodnout pokracovat. A jestli nem minimalne skonci jako prvolajnista, takovych je potreba porad...

Jinak za svou karieru jsem spoznal hodne lidi co se odhodlali na karierni zmenu (od barmana pres MUDr po astrofyzika), a sli do IT, a nekterym se celkem darilo. Urcite bych se toho nebal. 


Rootlama

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #8 kdy: 05. 10. 2010, 23:50:31 »
To jsou dobrý rady. Mít ty znalosti tak si řeknu 80 000+  ;D. A co říkáte vývoj pro Linuxu versus Windows? Přecejenom se mi ten Windows zdá lehčí a taky to víc hledají třeba na jobsu...
Ale pokud mě budou chtít na testera, to teď dělám měsíc jako brigádu, tak se kouknu aspoň na ten bash a něco k tomu. Protože ten dost chtějí.

mat

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #9 kdy: 06. 10. 2010, 01:50:49 »
Říct si o to  můžeš. Otázka je jestli je dostaneš.

rugged

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #10 kdy: 06. 10. 2010, 12:28:56 »
To jsou dobrý rady. Mít ty znalosti tak si řeknu 80 000+  ;D. A co říkáte vývoj pro Linuxu versus Windows? Přecejenom se mi ten Windows zdá lehčí a taky to víc hledají třeba na jobsu...
Ale pokud mě budou chtít na testera, to teď dělám měsíc jako brigádu, tak se kouknu aspoň na ten bash a něco k tomu. Protože ten dost chtějí.

80 000+ za běžnou pracovní náplň Linux admina?

hoved

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #11 kdy: 06. 10. 2010, 15:05:43 »
To jsou dobrý rady. Mít ty znalosti tak si řeknu 80 000+  ;D. A co říkáte vývoj pro Linuxu versus Windows? Přecejenom se mi ten Windows zdá lehčí a taky to víc hledají třeba na jobsu...
Ale pokud mě budou chtít na testera, to teď dělám měsíc jako brigádu, tak se kouknu aspoň na ten bash a něco k tomu. Protože ten dost chtějí.

80 000+ za běžnou pracovní náplň Linux admina?

podotykam linux admin juniora

taky se bavim a ocekavam dalsi slint

Rootlama

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #12 kdy: 06. 10. 2010, 18:35:52 »
Můj názor na to je prostě ten, že tu jste hodně přísný. Dělat grafické aplikace v C++ s QT, to by byl jenom junior admin?
Vidím, že slušné školení asi nebude a že je nutné se učit doma  :(.

karlos

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #13 kdy: 06. 10. 2010, 22:05:15 »
Za sebe muzu rict, ze ac jsem skolu nedodelal tak ty 3 roky Bc na VUT mi daly strasne moc - celkovy rozhled, spoustu kontaktu a znalosti - nikde te nenauci treba programovat PHP, cilem jsou obecne postupy/metodiky - napr zapouzdreni a dedicnost pochopit a je jedno v cem pak programujes konkretne.

Doporucuju zacit s jednim jazykem/technologií a tomu se venovat intenzivne + cist si zajimavy knihy, za sebe z posledni doby famozni: Programator pragmatik a Z kodera vyvojarem

Panáček

Re: Pořádné IT školení
« Odpověď #14 kdy: 07. 10. 2010, 00:34:24 »
Můj názor na to je prostě ten, že tu jste hodně přísný.
...je nutné se učit doma  :(.

To je slovo chlapa. Děláš mi radost :-)
Hlavně to nenarvi moc ze začátku, aby tě to po týdnu nepřestalo bavit. Pak už jenom lehký úvod do reality, párkrát se zazubit na slečnu z personálního a hlemýždí závod o 80 000+ měsíčně může začít :-D