Spuštění virtuálu na monitoru serveru

Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #15 kdy: 29. 10. 2014, 12:52:35 »
Co to vymýšlíš za kravinu? Si tam zprovozni nějaký DLNA server nebo něco, co bude filmy streamovat.

presne,
taky provozuji virtualbox nad debianem (ciste jen zaklad) a vse mi pak bezi ve virtualech, FS (samba, sshfs, ftp) , widle s ucetnicvim, dale mysql server , apache a v neposledni rade torrent a dlna streamer (mediatomb) , muzu pak koukat kdekoliv na filmy , sva videa  , na tv, na booku , na druhy strane sveta .
Vse (mimo filmu)  s dennim zalohovanim pres rdiff

Pro vytvareni novych virtualboxu si udelej  skriptik, ktery ti vzdy pripravi novou instanci  .
Je to vice mene vzdy stejne , jen zmenis jmeno, typ , pripadne ramku a pocet cpu a  dale jen pripojeny iso instalaci novehy systemu .

len cisto stream mi to neriesi obcas si chce clovek neico aj na dialku pozriet naj by mi tam bol pristup na ten windows 7.....
ale pre zaujimavost
ten stream urobim na nejakej virtualke alebo najlepsie na tom jadre debiane??? a ako ten stream bude fungovat ked to budem chciet premietat povedzme ze na ten televizor??? Ten televizor pripojim na server cez hdmi alebo sa to pak napaja cez siet na ten stream tie telky maju nejaky softik nato???


Re:spustenie virtualnej masiny na lokalnom monitore servera.. (linux)
« Odpověď #16 kdy: 29. 10. 2014, 13:09:27 »
tak to se ti bude libit i vmbuilder
Tyhlety picicmundy typu Vagrant aspol. me nechavaji zcela chladnym, jelikoz si virtualy vytvarim klonovanim v ZFS mrknutim oka misto abych cekal na nejaky kopirovani, nastavovani a jiny pulhodinovy blbnuti :)

Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #17 kdy: 29. 10. 2014, 13:11:29 »
...
len cisto stream mi to neriesi obcas si chce clovek neico aj na dialku pozriet naj by mi tam bol pristup na ten windows 7.....
ale pre zaujimavost
ten stream urobim na nejakej virtualke alebo najlepsie na tom jadre debiane??? a ako ten stream bude fungovat ked to budem chciet premietat povedzme ze na ten televizor??? Ten televizor pripojim na server cez hdmi alebo sa to pak napaja cez siet na ten stream tie telky maju nejaky softik nato???

 :o
1. To píšeš při jízdě na kole?
2. Nebylo by lepší v tej spální radši spát? (při nejhorším)

Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #18 kdy: 29. 10. 2014, 13:13:55 »
na mobile cestujem takze za moje preklepy sa ospravedlnujem...:)
a no to mas pravdu ale obcas si clovek co to chce pozriet a pri tom zaspat a ked uz tam ten server s tym monitorom mam nech to aj nejako vyuzijem proste mi to neda....:)



...
len cisto stream mi to neriesi obcas si chce clovek neico aj na dialku pozriet naj by mi tam bol pristup na ten windows 7.....
ale pre zaujimavost
ten stream urobim na nejakej virtualke alebo najlepsie na tom jadre debiane??? a ako ten stream bude fungovat ked to budem chciet premietat povedzme ze na ten televizor??? Ten televizor pripojim na server cez hdmi alebo sa to pak napaja cez siet na ten stream tie telky maju nejaky softik nato???

 :o
1. To píšeš při jízdě na kole?
2. Nebylo by lepší v tej spální radši spát? (při nejhorším)

Lol Phirae

Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #19 kdy: 29. 10. 2014, 13:16:03 »
a ako ten stream bude fungovat ked to budem chciet premietat povedzme ze na ten televizor??? Ten televizor pripojim na server cez hdmi alebo sa to pak napaja cez siet na ten stream tie telky maju nejaky softik nato???

Cooooo??? Zkus Google: DLNA.

P.S. Na 30 let starém ČB televizoru z Tesly Orava, n.p. to fungovat nebude.  ;D


Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #20 kdy: 29. 10. 2014, 13:21:59 »
a ako ten stream bude fungovat ked to budem chciet premietat povedzme ze na ten televizor??? ...
Cooooo??? Zkus Google: DLNA.
P.S. Na 30 let starém ČB televizoru z Tesly Orava, n.p. to fungovat nebude.  ;D

Když na kysnu toho tv hodí bílý lajntuch, bude moci promítat i na ten televizor ...

d0ctorX

Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #21 kdy: 29. 10. 2014, 14:30:52 »

len cisto stream mi to neriesi obcas si chce clovek neico aj na dialku pozriet naj by mi tam bol pristup na ten windows 7.....
ale pre zaujimavost
ten stream urobim na nejakej virtualke alebo najlepsie na tom jadre debiane??? a ako ten stream bude fungovat ked to budem chciet premietat povedzme ze na ten televizor??? Ten televizor pripojim na server cez hdmi alebo sa to pak napaja cez siet na ten stream tie telky maju nejaky softik nato???

pristup do widli (do grafiku do linuxu ) na dalku pres RDP / VLC  , pro shell pres ssh ,
mediatomb umi streamovat pres dlna (multicast), mam to rozchozeno i v ramci routovane site ,
TV pripojis jen pres lan kabel naladis dlna na TV, stejne tak to umi u VLC , media hause pod Androidem , XBMC a dalsi ,... a pak jen sledujes,
server jako takovy muzes mit na druhe vesmiru
pokud nemas v TV lan kabel (nebo alespon wifi) , tohlecto nevyuzijes .
pokud stream nijak neupravujes , (transcoding) , mediatomb nezere temer zadny vykon.
Cely server (se vsemi virtualy)  mi bezi na dvoujadrove masine (nejaky novy atom na 2GHz)  s pasivnim chlazenim  a nevezme si sice jak 50W pri plne zatezi.

Ciste na debialu , pod kterymi bezi vsechny virtualy mi nebezi nic vic nez vistualbox a rdiff .
Je to z duvodu pripadneho kolapsu. Virtualy si ulozim kamkoli a kdyzby doslo na obnovu serveru , mam ho zpet behem par hodin bez jakekoliv slozite konfigurace. Postavit cely server se vsemi sluzbami, co mi v tom bezi mi zabere pritom 14dni a mozna i dele.

d0ctorX

Re:Spuštění virtuálu na monitoru serveru
« Odpověď #22 kdy: 29. 10. 2014, 14:36:36 »
na dalku pres RDP / VLC  , pro shell pres ssh

preklep VLC = VNC