Výpověd programátorů během zkušební lhůty

A samo, ve 100% pripadu plati, ze se od novacka (a je sumak, jestli je to novacek prave ze skoly, nebo 50tilety matador) neocekava, ze sedne a zacne makat, byt i to se obcas zadari - specielne pokud dotycny, byt trebas v jine firme, ale dela defakto na stejncyh vecech a povede se ho zlanarit.
No neviem, ja ked som menil pracu, tak som v prvy den popoludni pokracoval v projekte. Bolo to uplne ine odvetvie, ale programovaci jazyk ten isty.


Hmmm

Zamestnavatele vyvojare nevyhazujou, protoze si vybiraji ty pouzitelne - a zapomen ze "na inzerat". Na inzerat muzes jit tak maximalne k lopate.
Hovadina. Programatory sa zhanaju aj na inzerat. Ale k lopate chod kludne.

PetrK

Re:Výpověd programátorů během zkušební lhůty
« Odpověď #17 kdy: 24. 10. 2014, 10:14:45 »
Ruzne firmy schaneji ruzne.
Kdyz potrebuji dobreho programatora rychle, tak si dotycny projde nekolikakolovym vyberkem. To samozrejme nemusi nutne vybrat nejlepsi, ale z velmi vysokou pravdepodobnosti oddeli zrno od plev.
Dalsi moznost je, ze se naberou juniori s tim, ze si je firma vytridi nebo vychova. Takze neco je odejito ve zkusebce neco pozdeji.
A jeste je dalsi moznost, ze si firma necha vsechno, co prijme a pak podle toho vypadaji jeji produkty :-)

Z meho pohledu, pokud uz jsem ve zkusebce, tak budu na sobe intenzivne pracovat, komunikovat, ukazu ochotu dotahnout reseni do konce i za cenu investice vlastniho casu a tak podobne. Nicmene ani to mi nezaruci, ze zkusebku preziju. Proste od toho ta zkusebka je, aby se zamestnanec se zamestnavatelem otukali a zjistili, jestli to bude fungovat.

Re:Výpověd programátorů během zkušební lhůty
« Odpověď #18 kdy: 24. 10. 2014, 10:15:14 »
Jedna drobna technicka - ve zkusebce to neni vypoved ale zruseni pracovniho pomeru bez udani duvodu (ciste pro pripad, at nechcete odejit a nenapisete spatny papir)

Poctivou statistiku nemam, ale nepamatuji se, ze bych to videl ze strany zamestnavatele a ze strany zamestnance jenom jednou (shodou okolnosti jsem tim zamestnancem byl ja. Papirove jsme zrusili pracovni pomer a pak jsem jeste kratkou dobu provadel pracovni cinnost na dohodu, aby po me zustal prazdny stul)

A jak uz tu padlo nekolikrat - je dobre (nejen ve zkusebce) rychle komunikovat obtize, cim rychleji prijde zpetna vazba (rada), tim mensi skoda (propaleny cas)

j

No neviem, ja ked som menil pracu, tak som v prvy den popoludni pokracoval v projekte. Bolo to uplne ine odvetvie, ale programovaci jazyk ten isty.
No jiste, mozna patris k tem 0,000000% ... kteri si kod prectou a pochopej telepaticky jeste pred nastupem ... a presne podle toho pak taky vypadaji ty vysledky ...



Bla

Pokud se člověk učí a poctivě pracuje, nemá se čeho bát, i kdyby ho vyrazili, najde si novou práci.
Buď v klidu, uč se, poslouchej a snaž se všechno řešit s otevřenou myslí, úsměvem na tváři, ochotou a pozitivním přístupem.
A teď tu O perníkové chaloupce.

Uzvnávám, že to je blbá rada, ale co můžeš poradit lepšího?
Nádech a zabořit hlavu do zadeke šéfovi až bude slastně chrochtat?
Ano, to poměrně často funguje, ale chce to správnou náturu.

Hmmm

No neviem, ja ked som menil pracu, tak som v prvy den popoludni pokracoval v projekte. Bolo to uplne ine odvetvie, ale programovaci jazyk ten isty.
No jiste, mozna patris k tem 0,000000% ... kteri si kod prectou a pochopej telepaticky jeste pred nastupem ... a presne podle toho pak taky vypadaji ty vysledky ...
Nemyslim, ze patri k mensine. Ja tiez ked osm nastupil do sucasnej prace, tak v prvy den som dostal rozrobeny projekt, aby som sa na nom naucil co sa ako robi a skusil ho dokoncit.

0xf

Re:Výpověd programátorů během zkušební lhůty
« Odpověď #22 kdy: 24. 10. 2014, 14:46:49 »
Jeden zacal tim ze si zacal preinstalovat svereny hw tak intenzivne ze ani za tyden nebyl schopen pracovat. Jinak vetsinou pohoda... Ja osobne jsem za 16 let praxe nebyl vyhozen i kdyz jsem asocial :-) coz povazuju za uspech. Jde o to jak si to na zacatku nastavite. Proste reknu prineste to co chcete vyresit a ja se o to pokusim. Pokud naleznu reseni a mohlo by me to bavit je to prvni krok. Druhy je plat a benefity, nechci open space, pichacky, mam svuj hw na ktery jsem zyvkly. Min klavesnice, mys a zidle a repro. A reseni problemu ktere se me osobne netykaji pouze prodavam nebo smenuju za informace ktere by me mohly zajimat. A i presto jsem si nikdy nemohl stezovat... nekteri me nesnaseji nekteri by me vyhodili ale porad se najdou firmy co o takoveho prducha jako ja stoji. Mimochodem prduch je u me programator nad 30. ;-)

jenda

Re:Výpověd programátorů během zkušební lhůty
« Odpověď #23 kdy: 24. 10. 2014, 15:12:33 »
driv to znamenalo PRacujici DUCHodce ;)

Re:Výpověd programátorů během zkušební lhůty
« Odpověď #24 kdy: 24. 10. 2014, 17:23:55 »
Druhy je plat a benefity, nechci open space, pichacky, mam svuj hw na ktery jsem zyvkly.

Co pořád všichni máte proti těm píchačkám? Mě to naopak přijde jako lepší, takhle nemám žádné neplacené přesčasy, což většina mých známých "bez píchaček" nemá :)

Trident

Re:Výpověd programátorů během zkušební lhůty
« Odpověď #25 kdy: 25. 10. 2014, 16:52:52 »
Druhy je plat a benefity, nechci open space, pichacky, mam svuj hw na ktery jsem zyvkly.

Co pořád všichni máte proti těm píchačkám? Mě to naopak přijde jako lepší, takhle nemám žádné neplacené přesčasy, což většina mých známých "bez píchaček" nemá :)
Proste zavru comp, vypnu pracovni telefon a nazdar. Pokud nemame sjednane prescasy se sefem neni co uplatnovat. Ve firmach kde funguje normalni kolegialni ustni dohoda nevyzaduju papir a sef bere kdyz prescasy vykazu. Verime si.
Ve firmach kde normalni sef nefunguje  a je to bez papiru nebo zaznamu v internim IS kde se planuji prescasy, tak nic nedelam. Stejne tak pohotovosti.