Práce u SUSE?

pepab

Re:Práce u SUSE?
« Odpověď #45 kdy: 23. 12. 2014, 21:27:56 »
Čistě hypotetická otázka. Berou v SUSE na pozici QA Engineera i lidi bez patřičného informatického vzdělání? Ještě líp, lidi z oboru, dejme tomu, práv? A ještě úplně nejlíp, vzali by je i během studia? :D Předpokládáme dostatečné znalosti (a předpokládáme záměrně blbě, protože je ještě hodně co zlepšovat).

Zalezi, na part time berem jen v NUE, pokud full time tak to neni prekazkou.
Co se tyce vzdelani tak po tom co leze z nekterych univerzit je to fakt jedno. Spis nas tesi ukazka opensource prispevku a prace kterou si muzeme dopredu prohlednout + to jak si ten clovek poradi s pohovorem. I kdyby mel bejt z Fildy :)

V podstate naprosteho juniora bych to shrnul takhle:
* zvladne nainstalovat linux
* zvladne vysvetlit co se v tom pocitaci deje za procesy (zapnuti/inicializace X/etc)
* zvladne se vyjadrit anglicky
* zvladne napsat bugreport
* zvladne precist zdrojovy kod a pochopit aspon obecne co to dela

Samozrejme ze tise doufame ze od tohodle stavu se dostaneme blize k hlubsim znalostem v oblastech ktere primo bude testovat, lepsi programovaci schopnosti, etc. Ale pokud se  nikdo jiny neprihlasi tak bych cekal ze na naprostej zaklad budou stacit tyhle veci.

To zní dobře. Nemáte i jiné pozice a trochu pro pokročilé? Naposledy jsem se v Suse bavil s nějakým namachrovaným Helmutem z Německa a to moc nedopadlo.


Trident

Re:Práce u SUSE?
« Odpověď #46 kdy: 23. 12. 2014, 21:57:05 »
Průměrný admin strčí do kapsy průměrného proga a testera dohromady.

Admin, to je režijní zaměstnanec, něco jako správa budov. Tihle lidé se starají o to, aby fungovaly servery, v tiskárnách byl toner, byla čistá podlaha a záchody netekly.
Tester je součást vývoje, ten přináší firmě peníze.
No hodne lidi ma zkreslenou predstavu o adminech. Ale admini o progech taky. Ja nevim jak ty ale admini ve velkych firmach se deli na nekolik oddeleni. Od sroubovaku(casto outsourced od dodavatele) pres admini open systemu,storagy,SANek, sitovych komponent. Tam kde mas treba 5 ruznych operacnich systemu ktere ten clovek tak nejak musi zmaknout neni sranda.
Pak delaji nad tim automatizaci. Nekteri disaster recovery, penetracni testy,zabezpeceni,auditing... Nekteri z nich maji presahy do jinych oboru napr. programovani - ti treba delaji devops apod. Z admina postupne vyroste treba designer. S lidmi kteri vyrostli z adminu mam velmi dobre zkusenosti narozdil od progosu nebo cerstvych VS absolventu jejich cmaranice nedavaji z hlediska prace/vysledku/nakladu smysl. Casto uz ani zakladni blokove schema spojuje naprosto rozdilne technologie.

To jsem jenom nakousl. Je fakt ze co jsem tu na forech zaznamenal tak rada progu si mysli ze admin je klikac/tukac prikazu se schopnosti prepojovat kabely. Ja taky netvrdim o progech ze jsou jen blbi koderi. Programatoru je cela rada. Nekdy i kompetence QA presahuje do programovani - viz zminene autotesty.

toneres

Re:Práce u SUSE?
« Odpověď #47 kdy: 23. 12. 2014, 22:24:35 »
Průměrný admin strčí do kapsy průměrného proga a testera dohromady.

Admin, to je režijní zaměstnanec, něco jako správa budov. Tihle lidé se starají o to, aby fungovaly servery, v tiskárnách byl toner, byla čistá podlaha a záchody netekly.
Tester je součást vývoje, ten přináší firmě peníze.
No hodne lidi ma zkreslenou predstavu o adminech.

To je místní troll, to vůbec neřeš. Admin sice nestrčí programátora do kapsy ani omylem, ale nasazovat větší věci programátor také nezvládne. Každý má to svoje.

jirkazz

Re:Práce u SUSE?
« Odpověď #48 kdy: 24. 12. 2014, 00:11:40 »
Jestli je programátor víc nebo míň než administrátor nebo tester bych dodal toto: vývojář z ničeho vytváří něco=software, zatímco tester nebo admin používá již vytvořené.

Vždy v průběhu historie platilo, že tvůrce statků byl pán, zatímco příjemce statků prostě dělal to, co jeho pán poroučel.

Suma sumárum, prostě někdo má fištróna, jde programovat, jiný ne, jde kopat.

toneres

Re:Práce u SUSE?
« Odpověď #49 kdy: 24. 12. 2014, 01:29:59 »
Většina vývojářů jen patlá věci dohromady. To není vývoj. Administrace je na tom úplně stejně.

Takže dva kopáči se budou navzájem vysmívat?