Blokování 10 000+ IP adres na hostingu

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #60 kdy: 26. 10. 2014, 12:33:25 »
Jakto?
Protože se tazatel ptal, jak nejlépe na sdíleném webhostingu blokovat přístup z určitých IP adres. To, že se to mermomocí musí řešit pomocí databáze nebo dokonce relační SQL databáze nebylo součástí zadání.

Implementace, kterou jste navrhoval vy.
Nikoli. Já jsem psal o indexu uloženém v souboru, psal jsem také o tom, že ten index může být implementován úplně stejně, jako je v té databázi. Mohu vás ujistit, že MySQL neindexuje IP adresy tak, že si je neseřazené uloží v dekadickém zápisu do souboru, co řádek to jedna IP adresa.


Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #61 kdy: 26. 10. 2014, 18:31:10 »
Citace
Protože píšete, že tvrdím něco, co jsem nikdy nenapsal...
Trpíš schizofrenií, ztrátou paměti, nebo jsi takový demagog? Naschvál jsem si předtím dal práci, aby vypsaná tvrzení byla přesně doložitelná tím, co jsi psal:

Citace
1) Běžné webhostingy nepoužívají mod_php
2) Běžné webhostingy nepoužívají sdílené konexe


JIRSÁK:  Pokud by to tazatel řešil na vlastním serveru, který má plně pod kontrolou a může tam provozovat PHP jako modul...

JIRSÁK: Co kdybyste místo toho, jak to asi nefunguje, raději popsal, jak to tedy podle vás funguje? Já si rád přečtu o sdíleném webhostingu, kde má každý uživatel připravený pool otevřených databázových spojení k MySQL databázi na lokálním serveru.   
Kdo to psal? Nevíš, nebo nějaké tvé druhé já?

Citace
3) Běžné webhostingy startují nový PHP požadavek pro každý request¨

NĚKDO: Stojím si za tím že spouštět nový php proces pro každý request je dobré pouze pro tupé demo, v praxi nepoužitelné.

JIRSÁK: Co kdybyste místo toho, jak to asi nefunguje, raději popsal, jak to tedy podle vás funguje? Já si rád přečtu o sdíleném webhostingu, kde má každý uživatel připravený pool otevřených databázových spojení k MySQL databázi na lokálním serveru.
Ne, vůbec tady neoponuješ názoru, že se běžně nové procesy pro každý request nespouští...
A todle: Já bych odhadoval, že režie spouštění PHP interpretu bude mnohem větší, než použití běžného asociativního pole v PHP jsi také nepsal ty, žejo....


Citace
4) Použití db bude pomalejší než použití filesystému

JIRSÁK: Původní dotaz byl, zda použití .htaccess nebo kódu v PHP nebude moc pomalé. Použití MySQL databáze by bylo ještě řádově pomalejší.
...
JIRSÁK: Nikoli. Já jsem psal o indexu uloženém v souboru,
Kde je uložen soubor? Ve filesystému. Tedy chceš tvrdit, že nesrovnáváš řešení "v databázi" a "filesystému"?

Tak která diagnóza? Schizofrenie, skleróza, nebo demagogie?

------------------------------------------------------------------------------------------------
Citace
Já jsem psal o indexu uloženém v souboru, psal jsem také o tom, že ten index může být implementován úplně stejně, jako je v té databázi. Mohu vás ujistit, že MySQL neindexuje IP adresy tak, že si je neseřazené uloží v dekadickém zápisu do souboru, co řádek to jedna IP adresa.
Citace
To my víme také. Ale narozdíl od Tebe víme, že napsat stejné vyhledávání, jaké je v mysql na binárním stromu a stojí pár instrukcí, bude v PHP pěkně drahé, protože se bude muset kompilovat a každej příkaz bude stát  tisíce instrukcí, takže "tupá implementace" využívající C funkce bude pro řádově tisíce záznamů rozhodně rychlejší, než nějaká Tvá sofistikovaná logika. A to třeba i proto, že mysql může použít mmap, přímej přístup k paměti pomocí pointerů atd... atd... atd...
 
Pokud se chceš alespoň trochu zbavit nálepky kecala a demagoga - to že si dělal chytrýho ohledně sdílenejch webhostingů si holt už neodpářeš - máš jedinečnou možnost: napiš to dle tvých slov v kódu PHP tak, aby to bylo řádově rychlejší než v mysql (já sám umím dosáhnout o fous lepšího času než s neperzistentní konexí).

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #62 kdy: 26. 10. 2014, 19:03:22 »
Naschvál jsem si předtím dal práci, aby vypsaná tvrzení byla přesně doložitelná tím, co jsi psal
Výborně. Proč je tedy nedoložíte? Proč místo toho dokládáte, že já jsem napsal něco jiného, než co vy tvrdíte, že jsem napsal? Třeba "[pro uživatele] připravený pool otevřených databázových spojení k MySQL databázi na lokálním serveru" je něco jiného, než "sdílené konexe" (už jenom proto, že "sdílené konexe" není nic).
Nesrovnám nejhloupější možné řešení s daty v souboru vytvořené Logikem s efektivním řešením v databázi, srovnávám efektivní řešení s daty v souboru s efektivním řešením v databázi, v obou případech ve variantě, která asi nejspíš bude dostupná u sdíleného webhostingu.

DK

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #63 kdy: 26. 10. 2014, 19:49:42 »
...
Nesrovnám nejhloupější možné řešení s daty v souboru vytvořené Logikem s efektivním řešením v databázi, srovnávám efektivní řešení s daty v souboru s efektivním řešením v databázi, v obou případech ve variantě, která asi nejspíš bude dostupná u sdíleného webhostingu.

A proč to píšete do téhle diskuse, kde se bavíme o sdíleném webhostingu? Pokud by to tazatel řešil na vlastním serveru, který má plně pod kontrolou a může tam provozovat PHP jako modul, tak se na tohle vůbec neptá.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #64 kdy: 26. 10. 2014, 20:48:44 »
Citace
Třeba "[pro uživatele] připravený pool otevřených databázových spojení k MySQL databázi na lokálním serveru" je něco jiného, než "sdílené konexe" (už jenom proto, že "sdílené konexe" není nic).
Co jiného než otevřený pool databázových spojení (aneb konexí) jsou konexe sdílené mezi requesty? Úmyslně se snažíš překroutit a nepochopit a překroutit to co píšu, aby ses z toho moh nějak vykecat. Takže z těch tří možností je evidetně správná diagnóza demagog.

Citace
Nesrovnám nejhloupější možné řešení s daty v souboru vytvořené Logikem s efektivním řešením v databázi, srovnávám efektivní řešení s daty v souboru s efektivním řešením v databázi, v obou případech ve variantě, která asi nejspíš bude dostupná u sdíleného webhostingu.
Vždyť píšu - přestaň básnit a pokud považuješ mé PHP řešení za nefektivní, napiš lepší. To je jediný validní argument, vše ostatní jsou s prominutím kecy. Tak ukaž to své řešení, které bude dle Tvých slov řádově efektivnější než databáze.

PS: Jinak samozřejmě řešení v MySQL je daleko k optimu (nebyla nijak instalace vyladěná, nepoužil jsem např. memory engine atd...


Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #65 kdy: 26. 10. 2014, 21:04:16 »
Co jiného než otevřený pool databázových spojení (aneb konexí) jsou...
"Otevřený pool databázových spojení" je něco jiného než "[pro uživatele] připravený pool otevřených databázových spojení k MySQL databázi na lokálním serveru".
Mimochodem, kolik otevřených spojení má každý uživatel, a kolik uživatelů je na jednom vašem serveru?

pokud považuješ mé PHP řešení za nefektivní, napiš lepší.
To lepší řešení už tu bylo popsáno několikrát, dávno před tím, než jste napsal to vaše.

Jinak samozřejmě řešení v MySQL je daleko k optimu (nebyla nijak instalace vyladěná, nepoužil jsem např. memory engine atd...
Jistě, na sdíleném webhostingu si každý může vyladit parametry databázového serveru podle sebe...

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #66 kdy: 27. 10. 2014, 09:30:45 »
Citace
"Otevřený pool databázových spojení" je něco jiného než "[pro uživatele] připravený pool otevřených databázových spojení k MySQL databázi na lokálním serveru".
O lokálním serveru jsi mluvil všehovšudy v jednom příspěvku, v ostatních jsi popíral tu možnost jako takovou nezávisle na tom kde mysql je, např. Stejně tak se musí při každém požadavku navázat spojení do databáze. Žádný lokální server. Žádné demagogické hračičky se slovy, jestli otevřený pool je totéž jako připravený pool otevřených spojení. Naprosto jednoznačně popíráš možnost, že by mohla nastat situace, kdy spojení není třeba navazovat.

 
Víš, jak se pozná demagog? Že vytrhává a překrucuje věty z kontextu diskuse. Což jsi právě předvedl: vytrhl jsi jednu svojí větu z kontextu a snažíš se na jejím základě tvrdit, žes tvrdil něco jiného nežs tvrdil. Jak říkám: demagog.

Citace
Mimochodem, kolik otevřených spojení má každý uživatel, a kolik uživatelů je na jednom vašem serveru?
To jsi ještě furt nepochopil, že ty otevřené konexe mohou mít krátký čas života a tedy být jen pro těch pár uživatelů, u kterých právě dochází k hodně requestům a tedy je třeba u nich výkon řešit???


Citace
Jistě, na sdíleném webhostingu si každý může vyladit parametry databázového serveru podle sebe...
Např. vybrat si engine jaksi bez problémů mohu. Převést IP do integeru také. atd... Na serveru sice nemohu ladit parametry mysql, ale rozhodně je bude mít lépe nastaveny, než instance na devel stroji udělaná tak, aby zatěžovala stroj co nejméně.

Citace
To lepší řešení už tu bylo popsáno několikrát, dávno před tím, než jste napsal to vaše.
Jo, a dost lidí tady vysvětlovalo, proč to rychlejší nebude, což jsi zcela po jirsákovsku, nemaje protiargument, nechal bez povšimnutí. Tak opakuji, pokud něco tvrdíš, přestaň demagogicky kecat a dokaž to. Napiš to své řešení, které bude řádově rychlejší než databáze.

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #67 kdy: 27. 10. 2014, 10:08:22 »
O lokálním serveru jsi mluvil všehovšudy v jednom příspěvku
Který jste vy citoval. Za to já opravdu nemůžu, nenutil jsem vás k tomu.

Naprosto jednoznačně popíráš možnost, že by mohla nastat situace, kdy spojení není třeba navazovat.
Opět si vymýšlíte.

Víš, jak se pozná demagog? Že vytrhává a překrucuje věty z kontextu diskuse.
Ano, vím. Nejen teoreticky, vy jste přímo ukázkový příklad.

Což jsi právě předvedl: vytrhl jsi jednu svojí větu z kontextu a snažíš se na jejím základě tvrdit, žes tvrdil něco jiného nežs tvrdil.
Takže já jsem vytrhl jednu svojí větu z kontextu, citoval jsem ji, polemizoval s ní, a pak to celé poslal vaším jménem? Není to spíš tak, že příspěvek z 26. 10. 2014, 18:31:10, u kterého je jako autor uvedeno "Logik", jste psal vy?

To jsi ještě furt nepochopil, že ty otevřené konexe mohou mít krátký čas života a tedy být jen pro těch pár uživatelů, u kterých právě dochází k hodně requestům a tedy je třeba u nich výkon řešit???
My tady ale neřešíme případ, kdy webhoster má na jednom serveru pár webů, které server dost vytěžují, a pak další weby, na které se sem tam někdo zeptá. Tazatel, já a pár dalších lidí (vy ne) řeší případ, kdy je tazatel uživatelem sdíleného webhostingu, a chce aby jeho aplikace odpovídala na požadavek co nejrychleji, bez ohledu na to, jestli je to jeden požadavek za hodinu nebo jestli přichází jeden požadavek za druhým. Tazatel neřeší zátěž serveru ale dobu odezvy.
Jinak navrhnout aplikaci tak, že prohlásíte, že spojení do databáze budou nakešovaná v poolu, takže dobu navázání spojení je možné zanedbat, a pak prohlásit, že spojení v poolu vydrží jen krátkou dobu, budou se rychle uzavírat a tím častěji bude nutné navazovat nová spojení s režií s tím spojenou, to je vskutku mistrovská analytická práce.

Jo, a dost lidí tady vysvětlovalo, proč to rychlejší nebude
Odkaz nebude, že? Protože to nevysvětloval nikdo, pouze vy jste vysvětlil, že vaše úplně jiné řešení bude pomalejší.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #68 kdy: 27. 10. 2014, 12:52:16 »
Citace
> O lokálním serveru jsi mluvil všehovšudy v jednom příspěvku
Který jste vy citoval. Za to já opravdu nemůžu, nenutil jsem vás k tomu.
A to jako když cituji jeden Tvůj příspěvek, tak to znamená, že jsi ostatní neřekl nebo jak?????? Předpokládal jsem, že Ti stačí připomenout, co jsi tvrdil, nečekal jsem, že jsi takový demagog, že když z X příspěvků, které dokládají cos tvrdil, vytáhnu jen
jeden, tak že se ho budeš snažit takhle překrucovat.
Ti fakt není blbé se takto přiznávat, že pro Tebe není relevantní, co jsi tvrdil, ale na co si oponent v diskusi vzpomene, že jsi tvrdil a připomene Ti to????
Citace
>> Stejně tak se musí při každém požadavku navázat spojení do databáze.
> Naprosto jednoznačně popíráš možnost, že by mohla nastat situace, kdy spojení není třeba navazovat.
Opět si vymýšlíte.
To fakt chceš tvrdit, že z výroku, že se musí pokaždé navazovat spojení do databáze neplyne, že není možné, že by se spojení navazovat nemuselo???? Jakej demagogickej kolotoč předvedeš tentokrát, aby ses z takovýdle elementární neschopnosti použít logiku pokusil vykecat?
Nechceš se třeba točit na tom, že v mé interpretaci jsem znovu nevypisoval veškeré podmínky modelového případu (za předpokladu requestu na sdíleném webhostingu kdy je třeba konexe do databáze atd...) ? To by bylo zcela v Jirsákovském demagogickém stylu vytrhávání z kontextu.

Citace
Odkaz nebude, že? Protože to nevysvětloval nikdo...
Ale prosím. Např. já v příspěvku 62 nebo DK v příspěvku 58. Jen ukazuješ, že ani neumíš číst, co Ti ostatní vysvětlují.

Citace
že vaše úplně jiné řešení bude pomalejší.
Moje řešení? Vždyť jsi s ním přišel první: viz příspěvek #17. Skleróza, nebo demagogie?

Citace
Takže já jsem vytrhl jednu svojí větu z kontextu, citoval jsem ji, polemizoval s ní, a pak to celé poslal vaším jménem? Není to spíš tak, že příspěvek z 26. 10. 2014, 18:31:10, u kterého je jako autor uvedeno "Logik", jste psal vy?
Opět demagogie a neznalost základních diskusních pravidel. Citace samotná není vytržení z kontextu a překroucení. Vytržení z kontextu je až, kdy onu citaci interpretujeme odlišně, než vyplývá z kontextu. Vzhledem k tomu, že je má interpretace toho cos napsal v souladu s dalšími Tvými vyjádřeními (viz např. ta citovaná věta výše, kde to jednoznačně tvrdíš obecně), tak jsem se žádného vytržení z kontextu nedopustil. Naopak pokud Ty se snažíš tu větu interpretovat tak, že je ve sporu s Tvýma dalšíma vyjádřeníma, tak jsi se vytržení z kontextu a překroucení dopustil....

Tak, silácký řeči sis odbyl, tak čekám na ten důkaz, že to Tvé vybájené řešení je řádově rychlejší než řešení v databázi.



Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #69 kdy: 27. 10. 2014, 13:17:28 »
když z X příspěvků, které dokládají cos tvrdil, vytáhnu jen jeden, tak že se ho budeš snažit takhle překrucovat.
Když z X příspěvků, kde jsem údajně něco tvrdil, vytáhnete zrovna jeden, kde jsem to netvrdil, je to argument celkem k ničemu.

Ti fakt není blbé se takto přiznávat, že pro Tebe není relevantní, co jsi tvrdil, ale na co si oponent v diskusi vzpomene, že jsi tvrdil a připomene Ti to????
Naopak, pro mne je relevantní to, co jsem doopravdy tvrdil. To, že vy si vzpomínáte na něco, co se vůbec nestalo, je váš problém. Až se místo vašich vidin začnete zabývat tím, co doopravdy píšu, můžeme pokračovat. Zatím to nemá smysl, protože vaše odpovědi jsou zřejmě zcela nezávislé na tom, co já píšu.

Lol Phirae

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #70 kdy: 27. 10. 2014, 13:28:18 »
Když z X příspěvků, kde jsem údajně něco tvrdil, vytáhnete zrovna jeden, kde jsem to netvrdil
Naopak, pro mne je relevantní to, co jsem doopravdy tvrdil.

No, prosímtě, ty už zjevně ani nevíš, co jsi tvrdil. Ty jsi totiž magor, který měl už dávno skončit ve svěrací kazajce v Bohnicích. Běž si dostudovat ten export z Gimpu, tam jsi předváděl něco podobného. Choroba zjevně je chronického charakteru a vyžaduje léčení.

Rejpal

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #71 kdy: 27. 10. 2014, 14:19:28 »
Už jste si ty zadky očichali dostatečně? Pokud v tom budete dál pokračovat, je možné, že budete mít potom čumák umazaný od výkalů toho druhého, pakliže je nemáte umazané už teď...

olina

Kup si VPS. Chápu, že cenový rozdíl mezi hostingem a vpskou v hodnotě dvou piv měsíčně je docela dost.

OT: Osobně mám zase problém se zabezpečením kola. Nechci, aby mi ho na ulici, když jsem v práci, v obchodu, kině..., ukradli. Známí říkali, že si mám pořídit na kolo zámek, ale já si ho prostě nechci kupovat. Poradíte mi někdo jak rozumně a bezpečně někde nechat kolo?

Ano, s tim ti poradim. Privaz k tomu kolu dve zle, hosmdesatikilove dogy. Akorat je musis vytrenovat, aby zustaly na miste, kdyz jim das povel, aby ti s tim kolem neutekly. Je to mnohem spolehlivejsi nez nejaky zamek, ale prodrazi se to na zradle.
si čokl?

admnistrator

Jasne! moje aplikace ma asi tak 2x rychlejsi execution time nez bezne hostovane prasarny typu WP a Joomla. A jediny o co se snazim, aby to tak zustalo.

uz zadnej zbytecnej offtopic.
nic te nanapada? tak nepis.
Jedine vps a resit to trochu na vyssi urovni nez htaccess.

... nebo neblokovat proxy a toory protoze k tomu se tezko hleda duvod. Kdo bude chtit anonymne si poradi z mobylniho pripojeni nebo verejneho hotspotu.

lojzak

Re:Blokování 10 000+ IP adres na hostingu
« Odpověď #74 kdy: 13. 05. 2018, 17:12:51 »
Reaguješ na 4 roky staré vlákno...