Souhrnný název pro settery/gettery

NooN

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #60 kdy: 17. 10. 2014, 13:13:15 »
Preco? Ako sa napriklad tento princip uplatneny v PHP lisi od tohto principu uplatneneho v Jave? V oboch jazykoch predsa plati, ze setter je metoda, ktora nastavuje hodnotu a nie metoda, ktorej nazov sa zacina na set*.
Pozri si napr. c#, tam je jasne co je getter a co setter.


Tomáš Marný

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #61 kdy: 17. 10. 2014, 13:43:28 »

Abstraktní pohledy a koncepce mě nechávají tak nějak klidnými a žádné zprávy objektům se nikde neposílají a dosud jste neprokázali opak. Začíná mě to mírně nudit.

Moje řeč! Nikdy jsem žádnou proceduru a už vůbec metodu neviděl. Všechno je to nakonec stejně nějaký CALL nějaké adresy v paměti a to je ve skutečnosti jen nějaký JUMP na nějakou adresu se zapamatováním návratové adresy. Podobně neexistují žádné datové typy, žádné proměnné, žádné smyčky - všechno to jsou jen čísla na nějakých adresách a přeskoky mezi různými částmi paměti.

OMG! Tohle mě vážně dostává. Malý, bezvýznamný čecháček zase vymýšlí p.čoviny a ještě si myslí, že je mistr světa a všichni kolem jsou úplní debilové, včetně těch, co dané koncepty vymysleli.

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #62 kdy: 17. 10. 2014, 13:51:05 »
Abstraktní pohledy a koncepce mě nechávají tak nějak klidnými a žádné zprávy objektům se nikde neposílají a dosud jste neprokázali opak. Začíná mě to mírně nudit.

A co třeba Objective-C? Dokonce existuje i Objective-C++ :).

Makovec

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #63 kdy: 17. 10. 2014, 14:12:31 »

Abstraktní pohledy a koncepce mě nechávají tak nějak klidnými a žádné zprávy objektům se nikde neposílají a dosud jste neprokázali opak. Začíná mě to mírně nudit.

Moje řeč! Nikdy jsem žádnou proceduru a už vůbec metodu neviděl. Všechno je to nakonec stejně nějaký CALL nějaké adresy v paměti a to je ve skutečnosti jen nějaký JUMP na nějakou adresu se zapamatováním návratové adresy. Podobně neexistují žádné datové typy, žádné proměnné, žádné smyčky - všechno to jsou jen čísla na nějakých adresách a přeskoky mezi různými částmi paměti.

OMG! Tohle mě vážně dostává. Malý, bezvýznamný čecháček zase vymýšlí p.čoviny a ještě si myslí, že je mistr světa a všichni kolem jsou úplní debilové, včetně těch, co dané koncepty vymysleli.

Prej čísla, adresy! Tydlecty abstraktní konstrukce mi kór nechávaj klidným: sou to všechno stejně jenom ňáký fluktuace vákua, to mi nikdo nevymluví.

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #64 kdy: 17. 10. 2014, 14:21:32 »
Turtles *) all way down.

*) communicating by messages


kdokoliv

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #65 kdy: 17. 10. 2014, 14:31:20 »

Abstraktní pohledy a koncepce mě nechávají tak nějak klidnými a žádné zprávy objektům se nikde neposílají a dosud jste neprokázali opak. Začíná mě to mírně nudit.

Moje řeč! Nikdy jsem žádnou proceduru a už vůbec metodu neviděl. Všechno je to nakonec stejně nějaký CALL nějaké adresy v paměti a to je ve skutečnosti jen nějaký JUMP na nějakou adresu se zapamatováním návratové adresy. Podobně neexistují žádné datové typy, žádné proměnné, žádné smyčky - všechno to jsou jen čísla na nějakých adresách a přeskoky mezi různými částmi paměti.

OMG! Tohle mě vážně dostává. Malý, bezvýznamný čecháček zase vymýšlí p.čoviny a ještě si myslí, že je mistr světa a všichni kolem jsou úplní debilové, včetně těch, co dané koncepty vymysleli.

Prej čísla, adresy! Tydlecty abstraktní konstrukce mi kór nechávaj klidným: sou to všechno stejně jenom ňáký fluktuace vákua, to mi nikdo nevymluví.

nejftipnejsi na tom je, ze si tady ty fluktuace vakua pomeruji svoje fluktuanty.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #66 kdy: 17. 10. 2014, 15:04:40 »
A jsme opět u demagogie.

Abstraktní pohledy a koncepce mě nechávají tak nějak klidnými a žádné zprávy objektům se nikde neposílají a dosud jste neprokázali opak. Začíná mě to mírně nudit.

Rozhodl jsi se, že volání metod není zasílání zpráv objektu. Kde v tom chceš prokazovat jaký opak?

Hmmm

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #67 kdy: 17. 10. 2014, 15:08:06 »
A jsme opět u demagogie.

Abstraktní pohledy a koncepce mě nechávají tak nějak klidnými a žádné zprávy objektům se nikde neposílají a dosud jste neprokázali opak. Začíná mě to mírně nudit.

Rozhodl jsi se, že volání metod není zasílání zpráv objektu. Kde v tom chceš prokazovat jaký opak?
Ako sa to vezme. Cele sa to zacalo tvrdenim, ze sa gettery a settery nesmu pouzivat, pretoze na to sa pouziva zasielanie sprav.

A nakoniec sa pride na to, ze cela ta komunikacia spravami nie je nic ine, nez gettery a settery, ktore sa vraj nesmu pouzivat...

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #68 kdy: 17. 10. 2014, 16:17:24 »
Ako sa to vezme. Cele sa to zacalo tvrdenim, ze sa gettery a settery nesmu pouzivat, pretoze na to sa pouziva zasielanie sprav.

A nakoniec sa pride na to, ze cela ta komunikacia spravami nie je nic ine, nez gettery a settery, ktore sa vraj nesmu pouzivat...

Kde to kdo píše?

fail

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #69 kdy: 17. 10. 2014, 18:22:50 »
C# tomu rika property, Common Lisp tomu rika accessor. Tak si vyberte.

Nekdy me ale Javisti vazne bavi.. Takze mame dva objekty, A a B, a mezi nimi je vazba, a to se nam nelibi, protoze je to obtizne spravovatelne; kdyz se nejak zmeni A, bude se muset zmenit i B. Jak to vyresit? No, v OOP mame objekty, takze vytvorime dalsi objekt C, ktery ma vazbu na A i B. Tim padem, pokud se zmeni A, nebo se zmeni B, bude stacit zmenit jen objekt C. Problem ovsem ted je, ze nam zde stale zustala vazba mezi A a C, a vazba mezi B a C. To lze samozrejme dale vyresit, jak jinak nez pridanim objektu D a E..
nevybral bych si ani jedno. poslal autory nazvoslovi k sipku. dobry programator vyuziva jazyk na doraz a k tomu potrebuje po nejake dobe znat co skutecne leze z prekladace za interni struktury a volani a ne zbozna prani teoretiku, dokumentatoru nebo dokonce autora co jazyk neumi naprogramovat spravne nebo jeste lip autoru standardu, co nedokazi vyprodukovat 100% jednoznacny standard ani na 5ty pokus.

pravdepodobne neexistuje jazyk, ktery by splnoval konzistentni standard, implementaci, dokumentaci a odbornou literaturu tretich stran po celou dobu sve existence.

fail

Re:Souhrnný název pro settery/gettery
« Odpověď #70 kdy: 17. 10. 2014, 18:31:57 »
Objektům ve smyslu OOP se nikdy žádné zprávy neposílaly, neposílají a nikdy posílat nebudou. Nevím jak dlouho bude trvat než se tento nesmysl vymýtí. Použití metody objektu funguje naprosto stejně jako volání volání funkce.
Právě naopak. OOP je o tom, že se objektům zasílají zprávy a objekty na ně nějak reagují (převážně voláním metody, ale volající netuší které). Smalltalk snad není objektový jazyk? A to zasílání zpráv je dobrá představa i u mainstream jazyků. Co takový COM nebo CORBA?

Chápu, že většina programátorů ani netuší, že volání metod v C++/Javě/C#/... je jen osekaná verze obecnějšího principu. Vlastně je to taková konkrétní implementace místo obecnějšího popisu chování. :D
ja jsem teda ve fnioru zadnou zpravu nevidel, zato jsem tam videl udaje co vypadaly hodne podobne jako RPC zaznam o tom jakou funkci s jakymi parametry zavolat. holt asi jinej oddil ty uzasny produkty ibm /endsarcasm co jsem debugoval. nebo co si predstavujete pod objektovou referenci v podobe zpravy? kdyz uz tu teda padla ta corba.

Lol Phirae