Postfix a zpoždění na virusfree.cz

Re:Postfix a zpoždění na virusfree.cz
« Odpověď #45 kdy: 09. 02. 2022, 13:30:23 »
Neopakoval jsem kontext celé diskuse, předpokládal jsem, že kdo na to bude reagovat, přečte si předchozí komentáře.
Ostatně vaše tvrzení o NATu bylo tak jako tak nesmyslné, protože ten spamu vůbec nijak nezabrání (naopak může oslabit vaši kontrolu reverzních záznamů, protože kvůli NATu může být za stejnou IP adresou, za jakou je poštovní server - a která má správný reverzní záznam - schovaný i spamující počítač na wifi).
O tom, že si spousta administrátorů ulehčuje práci, a odmítají e-maily z adres, jejichž reverzní DNS záznam se jim nelíbí, samozřejmě vím. Ale to, že to tak někdo dělá, ještě neznamená, že je to funkční řešení, nebo že by to dokonce bylo řešení podle RFC.

A jirsak zase mele svoje moudra ... za natem nikdo normalni zadnej mailserver provozovat nebude, protoze v tom pripade bude behem hodiny na vsech blacklistech co po svete jsou.

Odmitat maily ber reverzu je zcela funkcni reseni a zcela v souladu s RFC. RFC totiz zcela jasne rika, ze IP reverz mit ma. Ze nemusi? Ano nemusi, ale to neni problem toho, kdo takovy mail rejectne. Kupodivu jirsak neni ten, kdo by rozhodovat, kdo s kym na internetu bude komunikovat. O tom vzdy rozhoduje vyhradne spravce koncoveho uzlu.

On Jirsák je naprostý teoretik. Docela by mě zajímalo, jestli tyhle svoje teorie uplatňuje i v praxi, ale věřím že ano. A pak musí být podobné diskuze, že něco někomu nekde nefunguje. Právě proto, že jemu podobní jsou podobní teoretici.

A jinak: jestli je něco v RFC je dost jedno. (Ano, teď umřelo koťátko.) Tohle řešení se používá proto, že funguje. A to úplně stačí.


Re:Postfix a zpoždění na virusfree.cz
« Odpověď #46 kdy: 09. 02. 2022, 13:33:40 »
Kdyz se podivam na to, ze typek odesila 9 e-mailu/s na jednu domenu a nepovazuje to za SPAM, pak nevim co si myslet. Rekl bych, ze ho po prvnich par mailech odstrihnou.

precti si ten post znova a poradne, 9 mailu a pak 5 minut nic, a pouze v tom nejextremnejsim pripade, kdy jdou maily tesne za sebou

I kdyby: spam není definován tak, že na jednu doménu jde víc zpráv najednou. Spam je nevyžádaná pošta. Kolega si tu implikaci zjevně nějak obrací. Ostatně chtěl bych ho vidět, jak by zařítil právě na velké freemaily (které používá 80 % běžných uživatelů) doručování jinak.

Re:Postfix a zpoždění na virusfree.cz
« Odpověď #47 kdy: 09. 02. 2022, 14:20:30 »
On Jirsák je naprostý teoretik. Docela by mě zajímalo, jestli tyhle svoje teorie uplatňuje i v praxi, ale věřím že ano. A pak musí být podobné diskuze, že něco někomu nekde nefunguje. Právě proto, že jemu podobní jsou podobní teoretici.
Ve skutečnosti je problém v tom, že komentujete 8 let starý příspěvek, aniž byste si přečetl kontext.

Re:Postfix a zpoždění na virusfree.cz
« Odpověď #48 kdy: 09. 02. 2022, 15:27:14 »
On Jirsák je naprostý teoretik. Docela by mě zajímalo, jestli tyhle svoje teorie uplatňuje i v praxi, ale věřím že ano. A pak musí být podobné diskuze, že něco někomu nekde nefunguje. Právě proto, že jemu podobní jsou podobní teoretici.
Ve skutečnosti je problém v tom, že komentujete 8 let starý příspěvek, aniž byste si přečetl kontext.

Jako by se to od té doby změnilo... I když je tedy vtipné, co mi to zatraceně Root vypsal mezi nejnovější příspěvky. Asi chyba v Matrixu :D

Re:Postfix a zpoždění na virusfree.cz
« Odpověď #49 kdy: 09. 02. 2022, 15:56:22 »
Jako by se to od té doby změnilo... I když je tedy vtipné, co mi to zatraceně Root vypsal mezi nejnovější příspěvky. Asi chyba v Matrixu :D
Hezky jste se vyhnul tomu podstatnému, tedy že jste ve vašem komentáři zcela ignoroval kontext diskuse. Root to zařadil mezi nejnovější příspěvky správně, protože mikesznovu včera vyhrabal tuhle starou diskusi a připsal k ní další komentář, takže tu nejnovější příspěvek skutečně byl. To, že nejste schopen si přečíst několik komentářů, abyste zjistil, o čem se vlastně diskutuje, není chyba v Matrixu, ale chyba v Martinu.