Hosting v oblasti Singapuru a Japonska

Boban

Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« kdy: 14. 10. 2014, 15:25:48 »
Ahoj,
máte pls někdo zkušenosti s hostingem v oblasti Singapuru, Japonska..?

Díky
« Poslední změna: 14. 10. 2014, 18:44:12 od Petr Krčmář »


Re:Hosting v oblasti Singapuru, Japonska..
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2014, 15:46:49 »
A ceho?

co trebas AWS ap-southeast-1 a ap-northheast-1?

Krtek + Krtek

Re:Hosting v oblasti Singapuru, Japonska..
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2014, 15:50:27 »
Amazon AWS? Maj datacentra jak v Singapuru tak v Japonsku.

ps: teda ta otazka "Jaké zvíře se nachází ve slovním spojení „zrnko zelí“?" mi dala ale trochu zabrat..

Boban

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #3 kdy: 15. 10. 2014, 12:11:27 »
Díky za tipy, ptal jsem se na zkušenosti, na google si to můžu najít sám :)).

Co jsem mi kámoši doporučili:
DigitalOcean – kámoš tam hostuje hodně věcí – „je to jedina služba, která hostuje všechno na ssd a jsou fakt superdobrý, parádní support komunity, mrtě návodů, levný s ostatníma“. HW server by neměl být problém. Spočítat si bandwith, requesty, ram a poslat ať poraděj, případně ještě query do db“. Doporučuje
RackSpace – „Cetl jsem na ne dobry reference od lidi, kterejm verim, konzistentne uz nekolik let.“

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #4 kdy: 15. 10. 2014, 12:26:11 »
A jak ti mame poradit, kdyz ani nenapises, co chces hostovat?


Boban

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #5 kdy: 15. 10. 2014, 12:52:49 »
A jak ti mame poradit, kdyz ani nenapises, co chces hostovat?

Sypu si popel na hlavu, přehlídnul sem i Tvůj dotaz. Zatím zjišťujem možnosti a zkušenosti. Nejedná o klasický služby/servery, vlastní app nejlépe na vmware nebo xen(s tím máme aspoň zatím zkušenosti). Několik virt. serverů min 4CPU, 24G ram, 30G disk + 1TB společné úložiště. Potřebujem zajistit lepší odezvu pro lokální klienty.

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #6 kdy: 15. 10. 2014, 13:27:41 »
U nas jsou celkem slusne zkusenosti s "nastartuju si par serveru na AWS a pouzivam je pro nejake interni pocitani", ale netroufnu si to zobecnit na tvoji situaci.

jenda

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #7 kdy: 15. 10. 2014, 15:03:51 »
Vyzkousel bych to na AWS a potom sel k digitalOcean(zkusenost zakladni, asi 5 nejmensich serveru po 5 USD/ mesic v singapuru).
DigitalOcean pry nedovoli "downgrade" hardwaru.


Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #8 kdy: 15. 10. 2014, 19:05:39 »
... ptal jsem se na zkušenosti, na google si to můžu najít sám :)
Obávám se, že pláčeš na špatném hrobě a pochybuji že tu je víc než prémile lidí kteří maji server v Singapuru. Asi by to opravdu chtělo ten google a zeptat se na místních forech.

Boban

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #9 kdy: 16. 10. 2014, 08:51:11 »
Obávám se, že pláčeš na špatném hrobě a pochybuji že tu je víc než prémile lidí kteří maji server v Singapuru. Asi by to opravdu chtělo ten google a zeptat se na místních forech.

I tak jsem se něco dozvěděl, díky za tipy.

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #10 kdy: 16. 10. 2014, 11:27:15 »
Vedle DO, kteří mají reklamu snad všude, bych se ještě podíval na https://www.linode.com/ - jsou trochu dražší (začínají na 10 USD / měsíc) ale mám s nimi lepší zkušenost než s DO (i když soudím zatím jen z druhého měsíce provozu nejmenší instance). Mají datacentrum i v Tokiju.

jenda

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #11 kdy: 17. 10. 2014, 08:54:57 »
Muzu poprosit o rozvedeni "lepsi zkusenosti s linode nez DO" ?
Mozna se na tech nejmensich instancich co tam mam nic nepozna - delam to pro znamyho, rad bych mu doporucil funkcni reseni ...

Re:Hosting v oblasti Singapuru a Japonska
« Odpověď #12 kdy: 17. 10. 2014, 13:29:05 »
Určitě. Nechci nic hanit, protože jak říkám, u DO jsem nahodil jen nejmenší instanci za zdarma získané kredity, abych si to vyzkoušel.

Ovšem měl jsem nejspíš smůlu, ale je to zkušenost. Můj jednoduchý LAMP server s jednou instalací WordPressu (pro testování) potřeboval minimálně jednou denně restartovat. Až poté začal opět reagovat - restart samotného apache a mysql nestačil :(

Nevím co bylo špatně - nešťoural jsem do toho. Klidně to mohl být jen blbě nakonfigurovaný apache nebo MySQL databáze. Každopádně pro mě první setákání nedopadlo dobře  :( I když musím ocenit, že patchované a aktualizované vlastní obrazy linuxové distribuce vydávají denně, administrace je jednoduchá a cena je velmi příznivá. Rád bych jim dal i druhou šanci, ale...

u Linode máme web s 6 miliony unikátních návštěvníků měsíčně a vše šlape. Ano, měli jsme problémy s datacentrem v Newarku, nicméně nyní k Linode převádíme další web (tentokrát od amazonu) a já si své testovací stroje mám tamtéž.