Doporučte domácí router a AP

Doporučte domácí router a AP
« kdy: 14. 10. 2014, 12:16:54 »
Nachylil se cas trochu povylepsovat domaci sitovou infrastrukturu. Rad bych tentokrat uz mel neco primerene otevreneho a s primerenou pravdepodobnosti bugfixu i v budoucnu (Mikrotik, moznost nainstalovat OpenWRT... nemam specialni preferenci ohledne OS).
Pozadavky
1Gb ethernet, alespon 4 porty (gigabit nemusi nutne byt i pro upstream)
5GHz AP.

Nebudu tu krabicku pouzivat k nicemu jinemu nez sitovani - zadne pripojovani tiskaren, zadne fileservery... Nejvetsi odvaz bude obcasne otevreni nejakeho portu z vnitrni site ven.

Financni omezeni - neni potreba na tom setrit.

Zbezne jsem koukal na WDR3600, papirove splnuje pozadavky. Nejaka doporuceni na alternativy?
« Poslední změna: 14. 10. 2014, 18:42:12 od Petr Krčmář »


Re:Domaci router & AP
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2014, 13:43:20 »
Doporučil bych ti právě WDR3600 s OpenWRT. To je výborná volba a dokonce za pár peněz.

Re:Domaci router & AP
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2014, 14:03:42 »
Dekuji. Zacinam mit doma po prechodu na i3 nejak moc Krcmar-driven infrastructure ;)

Re:Doporučte domácí router a AP
« Odpověď #3 kdy: 26. 10. 2014, 10:58:04 »
Konecne jsem se dostal k instalaci nove site... a musim rict, ze jsem skutecne prekvapeny jak bezbolestne to nakonec bylo. Az mam trosku mrzuty pocit, ze nemam na pondeli nejakou heroickou historku a nic noveho jsem se nenaucil ;)

router

Re:Doporučte domácí router a AP
« Odpověď #4 kdy: 26. 10. 2014, 16:12:52 »
DD, uvazuju taky o koupi toho TPLinku. Jestli uz ste jej nekdo nasazovali urcite mi budete schopni odpovedet na nasledujici dotazy:
 - Pri nasazeni OpenWRT jde vytvorit vic virtualnich AP s ruznym zabezpecenim? Potrebuju mit tri site z toho dve budou mit stejny WPA2 klic a jedna bude mit jiny. Presneji 1x sit 5GHz, 3x sit 2,4GHz.
 - Lze dhcp server dnsmasq nastavit tak, aby prideloval ip adresy z vice ruznych subnetu (1 virtualAP = 1VLAN = jeden subnet)?
Aktualne pouzivam mikrotika, ale vypada to ze po cca 6 letech odchazi (kondenzatory uz nevypadaji zdrave). Hledam nahradu a tento tplink je rozumne levne reseni. S OpenWRT bych dostal minimalne rovnocenou nahradu za MK.


Re:Doporučte domácí router a AP
« Odpověď #5 kdy: 26. 10. 2014, 17:35:47 »
Používám doma TP-Link TL-WR1043ND a jsem velmi spokojen.
Obousměrně 100Mbps od providera přes LAN, cca 40-50Mbps obousměrně přes WiFi.
Bavím se o odchozí a příchozí vůči internetu.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---