IPv6 tunel od HE problémy

Lol Phirae

Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #15 kdy: 08. 10. 2014, 11:55:02 »
Navíc ostatní IPv6 ready weby fungují. Ping je OK na všechny weby. Tady už toho asi moc není, co bych mohl ještě změnit. :)

No, já se ptám proto, že např. pf z BSD naprosto nezvládá některé fragmentované IPv6 pakety a firewall je zahazuje, takže výsledkem je, že je web "nedostupný". Ping samozřejmě funguje. O problému se ví již mnoho let a nikdo nemá zájem takovou "blbost" řešit. Třeba www.o2.cz ti funguje?


SB

Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #16 kdy: 08. 10. 2014, 12:45:50 »
Bude to pro mnohé možná podivné, ale 90 procentům domácích zákazníků stačí privátní natovaná IP. Matně tuší, že ta krabička, kde je ten internet, má nějaké divné číslo.

Tisíckrát opakovaná lež...
Možná je uživatelům u p*dele, jak jsou připojeni, ale už jim není u p*dele, že mnoho aplikací používá relaye, na kterých jsou závislí, protože úplně obyčejné P2P je velkým problémem. Od toho se odvíjí dostupnost aplikací, pro které někdo ty relaye musí zajišťovat (což mnohým může vyhovovat - špiclování typu MITM, placené služby, ...)
Problém je totiž úplně někde jinde: Mnoho uživatelů si ani nedokáže představit, že by internet fungoval jinak než dnes.
A nejhorší na tom je, že ti opruzovači, co si v současnosti chodí stěžovat do diskusí, že je IPv6 k hovnu, si budou za pár let spokojeně pochrochtávat, jak jim všechno pěkně funguje. Za NATem bych je všechny nechal, ****** jedny!

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #17 kdy: 08. 10. 2014, 16:47:53 »
Třeba www.o2.cz ti funguje?

Ten web jede jak víno. :)

j

Re:Ipv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #18 kdy: 08. 10. 2014, 19:21:54 »
Už jsem se ISP ptal a prý to zatím neplánují, údajně z důvodu nezájmu (zákazníků).  ;D

Na to plati jedina reakce "tak v tom pripade vam tu statistiku nemuzu rozbijet a tady mate vypoved smlouvy". Chtel bych videt zakaznika (home usera), kterej projevuje zajem o IPv6, kdyz ani netusi, vocogo. Zato zakazniku, ktery nadavaj, ze jim nefunguji torrenty(a dalsi veci), bude IMO pomerne dost ...

Ad ty adresy:

Problem je v necem jinym nez sem ti potvrzoval ja, a IMO tusim v cem. Je to na strane tech webu, kretenismus provozovatelu. Ono se to nacte ... ale ;D. Otestujes to uplne jednoduse tak, ze pri tom co ti bude browser neuspesne kolotat, klipni pravym a nech si zobrazit zdroj. Mel by tam byt. Pripadne to otestuj wgetem. V kazdym pripade to index stahne, ale tam jsou odkazy do nejakych horoucich pekel (a hromada js) a to uz se nepostahuje.

Kazdopadne na nativni 6tkovy lince to chodi. Otazka ovsem zni, zda se browser pripoji pres 6tku ... ;D. Jeste to muzes otestovat telnetem/nc. Ale zjistis IMO to samy, ze index to vrati. 

Tisíckrát opakovaná lež...
Presne, prakticky neustale se na netu resi "a proc mi nefunguje to ci ono", at uz jde o IM, hry, ... parkrat se mi uz stalo, ze sem prisel na torrent, bylo tam 500+peeru, ale zadnej aktiv s IPckem, vsichni nadavali na seeda, ale on v tom byl vicemene spolecne snima. Chtit pak po BFU aby si nastavoval nejaky forwardy portu ...


pn

Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #19 kdy: 09. 10. 2014, 10:16:03 »
Zkuste tunel od http://www.gogo6.com/freenet6/tunnelbroker , mám s tím zatím dobrý zkušenosti.


McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #20 kdy: 09. 10. 2014, 18:05:09 »
Díky všem za komentáře, ještě budu tedy laborovat, než mne to omrzí... :)

Zatím jsem to vyřešil tak, že díky FoxyProxy rozšíření do FF mám nastaveny vzory a v případě, že chci přistoupit na problémové weby (je jich jen pár, kam chodím pravidelně), tak se využije proxy běžící na mém Mikrotiku a jede se vesele po IPv4.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #21 kdy: 22. 11. 2014, 17:27:42 »
Musím to zaklepat, pánové, ale nasadil jsem nový RoS 6.22 (RB2011UAS-2HnD-IN) a doma se to "nějak" probralo, takže i ty problémové stránky jedou OK. Na chalupě mám stejný Mikrotik a jiného ISP, takže ještě to zkusím tam a uvidíme. Že by celou dobu bylo něco špatného v RoS? Ani bych se nedivil po tom všem, co jsem četl na oficiálním fóru Mikrotiku.

Re:IPv6 tunel od HE problémy
« Odpověď #22 kdy: 22. 11. 2014, 19:24:00 »
Problém u poskytovatele, respektive s CDNkou.

https://forums.he.net/index.php?topic=3281.0