Uplatnění a kvalita FEI VŠB

Tiger

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #15 kdy: 02. 11. 2014, 19:47:17 »
Jsem čerstvý absolvent FEI a hned po škole jsem uhádal 38 000 na dobu neurčitou, což je prý tady v Ostravě celkem extrém. Že by ses na FEI nějak zahrabal bych se tedy nebál (soudě podle sebe).

Na druhou stranu, nemyslím si, že má na té částce škola nějaké velké zásluhy. Nemůžu říct, že by VŠ byla úplně na nic. Naučíš se přemýšlet tak nějak abstraktněji, dekomponovat problémy, tvářit se, že všemu rozumíš atd. Věci, pro které si mě firma cení, jsem se ale naučil z 90% sám. Píšeš, že se snažíš být pilný student. Nemůžu soudit ale moje strategie byla opačná - školou jsem prolezl cestou nejmenšího odporu a získával jsem praxi. Často jsem střídal firmy, ať toho pochytím co nejvíc.

Pracuju ale v privátní sféře. Pokud se vidíš spíš v akademické sféře, bude asi lepší strategie být tím pilným studentem.


školák

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #16 kdy: 02. 11. 2014, 21:54:24 »
To zní dobře. Čemu jsi se věnoval? Chtěl bych také vědět, co dělat při škole, abych pak měl lepší šance.

DK

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #17 kdy: 03. 11. 2014, 10:58:12 »
To zní dobře. Čemu jsi se věnoval? Chtěl bych také vědět, co dělat při škole, abych pak měl lepší šance.

Neflakat se, hledat si praxi

Kiwi

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #18 kdy: 03. 11. 2014, 12:54:05 »
Často jsem střídal firmy, ať toho pochytím co nejvíc.

V očích každého HR jednoznačně špatná vlastnost uchazeče.

Tiger

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #19 kdy: 03. 11. 2014, 21:27:29 »
To zní dobře. Čemu jsi se věnoval? Chtěl bych také vědět, co dělat při škole, abych pak měl lepší šance.

V mojem případě to byl .NET a věci okolo ale určitě se dá udělat slušná kariéra i s J2EE, Oracle nebo něčím úplně jiným než vývojem aplikací. Podstatné je, že by tě ta oblast měla samotného zajímat. Jinak u toho nevydržíš.


Tiger

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #20 kdy: 03. 11. 2014, 21:28:23 »
Často jsem střídal firmy, ať toho pochytím co nejvíc.

V očích každého HR jednoznačně špatná vlastnost uchazeče.

Já jim říkal, že jsem během studia často měnil firmy schválně, kvůli zkušenostem a že teď hledám něco stálejšího. Neměli s tím problém.