Uplatnění a kvalita FEI VŠB

melman

Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« kdy: 06. 10. 2014, 13:59:52 »
Ahojte, zacal som studovat tento rok informatiku na vyssie spominanej skole no narazil som na forach ako ludia kritizuju absolventov tejto univerzity. Snazim sa byt poctivi student, pripravoat sa do skoly a neflakat to ... no ale ked clovek cita veci ako ze ta skola nestoji ani za rec, vychadzaju odtial opice a pod. dost ho to demotivuje pretoze jeho snaha bude zazehnana koli povesti skoly. Chcel by som sa spytat ci je tu nejaky absolvent FEI-ky ktory mal vyslovene problem zamestnat sa koli tomu ze ukoncil tuto skolu? Alebo ake su jeho skusenosti pri hladani prace ? Ci mu dal nejaky zamestnavatel pocitit ze je z tejto skoly? Dakujem za reakcie ...
« Poslední změna: 06. 10. 2014, 15:34:12 od Petr Krčmář »


v

Re:FEI VSB ( Uplatnenie )
« Odpověď #1 kdy: 06. 10. 2014, 14:07:18 »
Absolvoval jsem FEI (ne však informatiku) a s hledáním místa jsem problém neměl a z mého okolí neznám nikoho kdo by po absolvování FEI měl problém najít místo. Na fórech jsem četl, že škola není k ničemu a zásadní je praxe a samostudium, takže volba školy by vlastně neměla mít vliv na uplatnění. Lidi na fórech toho napíšou hodně.

mm12

Re:FEI VSB ( Uplatnenie )
« Odpověď #2 kdy: 06. 10. 2014, 14:20:23 »
Neviem zatiaľ o nikom kto by si mal problém nájsť prácu z tejto školy :) Tie fóra sú určite aj staré také reči..kto chce si prácu nájde, teraz
je v informatike veľa miest :) Ešte môžeš na FEI pracovať aj popri škole, keď chceš... prvý semester je pohoda, počkaj na tie ďalšie :)

Väčšina na pohovore sa ťa aj tak bude pýtať na skúsenosti a čo ovládaš :)

DK

Re:FEI VSB ( Uplatnenie )
« Odpověď #3 kdy: 06. 10. 2014, 14:45:48 »
Tyhle pomluvy vetsinou vznikaji na VUT, protoze nam zavidi superpocitacove centrum :) samozrejme je to blbost... vetsinu neschopnych lidi vyhodi (vyjimky samozrejme existuji, ale to na kazde skole) a pokud jsi schopny, praci sezenes bez problemu

Komo

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #4 kdy: 06. 10. 2014, 15:38:03 »
Nenechaj sa demotivovat, chod si vlastnu cestu.
Skola ti da moc, mne napriklada dala hlavne vela toho nie prave skolskeho ale vdaka tomu som sa mohol a vedel posunut dalej.

Buducemu zamestnavatelovi ukaz ze si mal na to skoncit skolu, ze okrem skoly si robil aj nieco viac pre vlastne zdokonalenie sa a rast a nebudes mat nudzu o pracu.

A necakaj ze budes zo dna na den milionar ...

Pohodicka ;)


omg

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #5 kdy: 06. 10. 2014, 16:07:31 »
je to vec konkretni firmy, jak maji na HR nastaveny prijmaci procesy. jsou firmy do kterych s urcityma skolama bez ohledu na informatiku nema v podstate smysl se uchazet o praci. ale trh je velky, takze se vzdycky najde nekdo, kdo nepohrdne.

omg

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #6 kdy: 06. 10. 2014, 16:08:28 »
krom toho firemni procesy maji jen omezenou zivotnost...

jaq

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #7 kdy: 06. 10. 2014, 16:12:39 »
FEI jsem absolvoval (informatiku) a problémy s hledáním práce v IT jsem nikdy neměl. Mám možnost srovnání s FI-MUNI (po trech semestrech jsem byl "odejit") a ano, FEI je oproti FI méně náročná - teorie je poměrně dost odlehčená, nicméně to je vynahrazeno durazem na praxi (i zkousky z matematickych predmetu na FEI jsou vetisnou typu "spocitej" a ne "dokaz, ze plati..."  :) ), rozhodne bych ale netvrdil, ze je to spatna skola.
Pokud to budes zvladat, urcite se ale snaz co nejdriv najit nejakou praxi, pripadne vyuzij moznosti jit na staz do firmy - celkem to otvira novy pohled na to, co se ucis (a ted nemyslim jen ve smyslu, ze se ucis zbytecne pitomosti  :) ).

Honťa

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #8 kdy: 07. 10. 2014, 11:04:52 »
Nemyslím, že kdyby byla VŠB-TU Ostrava tak špatná škola jak se píše například na zdejším diskusním fóru, že by získala superpočítač.
http://www.it4i.cz/

Dan

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #9 kdy: 07. 10. 2014, 12:11:14 »
To ze je nekde superpocitac neznamena ze je to kvalitni skola. Nejprve si zjistete jakou roli ma a jak uzce a proc je spojena s VSB.
FEI je spatne konceptovana, vyuka casto nesmyslna. Kdo tam nestudoval nevi. Kdo vystudoval, tak si ji samozrejme bude chvalit :-) ale priznejme si :-) ja taky u pohovoru rikal, ze mi dala hodne :P (nedala mi nic :D)

jaq

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #10 kdy: 07. 10. 2014, 13:21:42 »
2Dan: Nechces tu spatne koncipovanou vyuku nejak rozvest?
Rozhodne nechci tvrdit, ze tam nebyly predmety, ktere byly k nicemu, ale v globalu mi pri zpetnem pohledu nijak spatna nepripada.

Honťa

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #11 kdy: 07. 10. 2014, 13:27:09 »
To ze je nekde superpocitac neznamena ze je to kvalitni skola. Nejprve si zjistete jakou roli ma a jak uzce a proc je spojena s VSB.
FEI je spatne konceptovana, vyuka casto nesmyslna. Kdo tam nestudoval nevi. Kdo vystudoval, tak si ji samozrejme bude chvalit :-) ale priznejme si :-) ja taky u pohovoru rikal, ze mi dala hodne :P (nedala mi nic :D)

Já jsem na VŠB nestudoval :P Ani FEI, ani jinou fakultu.
Já jen, že na takový projekt je potřeba ukázat, že má své opodstatnění a je kdispozici i kvalitní personál. Jak je propojená s VŠB vím. Z FEI je v it4i hodně zapojena informatika a matematika. Nepracuju tam, ale některé lidi z it4i znám

Petr01

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #12 kdy: 02. 11. 2014, 12:08:07 »
Já jsem úspěšně dokončil bakaláře na FEI. Teď se chystám na magisterské. Jinak studium bylo celkově v klidu, ale záleží na člověku, jak si to sám udělá, proto jsem raději si dal více předmětů + už jsem v průběhu studia dělal ve firmě. Ale jako mnozí jsem fakt nevěděl kam jít po SŠ, a tak jsem se rozhodoval mezi FEI, ČVUT FIT a VUT FIT. Díky tomu že bydlím v Ostravě, a taky tomu, že situace na VŠB se velmi zlepšuje (hlavně fakulta FEI), tak jsem se rozhodl pro FEI a nelituji. Mám hned několik kamarádů, kteří jsou na VUT a ČVUT FIT, takže můžu srovnávat - a ačkoliv náročnost VUT FIT je velká oproti ČVUT a VŠB, tak musím říct, že pokud si dobře nalajnujete předměty a budete hledat praxi v průběhu studiu, tak se neztratíte. Jinak VUT FIT je pro lidi, kteří hledají celkový přehled IT (neflexibilnost studia) a odchází odtud fakt dobří programátoři (zapomeňte ale na objektově-orientované programování - to hledejte u nás na VŠB a na ČVUT). Zaměstnavatele stejně škola zajímat nebude ale vaše projekty.

bývalý posluchač

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #13 kdy: 02. 11. 2014, 16:45:44 »
Na VŠB působí skvělí odborníci zejména z oblasti elektroniky. Např. ing. Punčochář.

Školu vřele doporučuji.

Tomáš Marný

Re:Uplatnění a kvalita FEI VŠB
« Odpověď #14 kdy: 02. 11. 2014, 19:43:43 »
Dneska už to je fakt fuk. Staří fachmani odcházej do důchodu, mladý si stahuje byznys a to co zůstává na školách jako doktorandi a dál, tak nad tím by jeden zaplakal.