Využití počítačů za studené války

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #105 kdy: 11. 11. 2014, 15:21:26 »
Vzdy som myslel ze lavorovica je ked v hrnci varia vino alebo nieco skvasene a nad tym je lavor naplneny vodou ktory sluzi na kondenzaciu. Pod lavorom v strede hrnca je nadoba kde to odkvaplava. Blavaci tvrdia ze ked sa take nieco robi z vina nie je sanca aby tam bol metylalkohol.

No, tak to asi nebude ono. Timto zpusobem by nevznilla kalna brecka, ale cisty destilat.

když nevíš co to je proč jako ITák nevemes google než začneš psát takové hovadiny? Miluju, soused, táta či někdo kdo má uvodit "kvalitu" předávané informace něco povídal...

Tak mozna, ze mas otce, kteremu nemuzes verit ani slovo. To to pak mas blbe.

Citace
Pro tebe, v chudých krajích nebyli peníze na cypoviny tak díky použití rozumu se vypalovalo i bez něj, hnusné to bylo pro pražáky či slabochy, jelikož s toho nešla "klasická slovovice o 55 voltech", ale větší palby (natož pití pro slečinky 30voltů a  nedej bože 15 apod věci).

Nejde o silu, jde o chut.

Citace
P.S. Přemrzlé mač? Jako lepší nechat zmrznout než nechat zoctovat, ale úmyslně to snad je vtip...

Praveze nebyl. Vyroba chlastu vymrazovanim alkoholu neni zadny vymysl, dokonc takto pry i Rusaci vyrabeli kdysi vodku samohonku uz nekdy za cara.

Jedná sa o rovnakú nadsádzku, ako keď zavelíš: "Ženy, do kuchyne!" Tiež sa jedná o blbosť ktorá má od irónie a nadsázky ďaleko.

Kristova noho, kam ten svet speje, ze uz si ani nejde delat srandu z lampasaku. V zivote by mne nenapadlo, ze kdyz napisu, ze zaskrtli kolonku "fyzicky zlikvidova" a pak zlikcidovali poslicka a s disketami vyhodili na skladku, ze se tu najde nekdo, kdo to bude povazovat za obvineni ze zlocinu a bude se dozadovat dukazu. Existence takovych jedincu mi byla az do ted utajena. Prosimte, vrat se do kasaren a vubec z nich nevylejzej.


peter

Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #106 kdy: 11. 11. 2014, 15:45:33 »
Jedná sa o rovnakú nadsádzku, ako keď zavelíš: "Ženy, do kuchyne!" Tiež sa jedná o blbosť ktorá má od irónie a nadsázky ďaleko.

Kristova noho, kam ten svet speje, ze uz si ani nejde delat srandu z lampasaku. V zivote by mne nenapadlo, ze kdyz napisu, ze zaskrtli kolonku "fyzicky zlikvidova" a pak zlikcidovali poslicka a s disketami vyhodili na skladku, ze se tu najde nekdo, kdo to bude povazovat za obvineni ze zlocinu a bude se dozadovat dukazu. Existence takovych jedincu mi byla az do ted utajena. Prosimte, vrat se do kasaren a vubec z nich nevylejzej.
Tento štýl komunikácie mi pripomína príspevky začínajúce "Niesom rasista, ale ...". Aby som bol presnejší, sú identické.

Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #107 kdy: 11. 11. 2014, 17:36:34 »
...
Tento štýl komunikácie mi pripomína príspevky začínajúce "Niesom rasista, ale ...". Aby som bol presnejší, sú identické.

Kruci, tady chodí nějací opravdu moc přecitlivělí Slováci.
A tolik roků po oddělení ...
 :o

PS: mám slovenskou národnost, narodil jsem se tam, maminka je Slovenka, mám tam 99.9 % příbuzných ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #108 kdy: 11. 11. 2014, 19:20:53 »
Jedná sa o rovnakú nadsádzku, ako keď zavelíš: "Ženy, do kuchyne!" Tiež sa jedná o blbosť ktorá má od irónie a nadsázky ďaleko.

Kristova noho, kam ten svet speje, ze uz si ani nejde delat srandu z lampasaku. V zivote by mne nenapadlo, ze kdyz napisu, ze zaskrtli kolonku "fyzicky zlikvidova" a pak zlikcidovali poslicka a s disketami vyhodili na skladku, ze se tu najde nekdo, kdo to bude povazovat za obvineni ze zlocinu a bude se dozadovat dukazu. Existence takovych jedincu mi byla az do ted utajena. Prosimte, vrat se do kasaren a vubec z nich nevylejzej.
Tento štýl komunikácie mi pripomína príspevky začínajúce "Niesom rasista, ale ...". Aby som bol presnejší, sú identické.

Hm, to asi tezko. spojku "ale" jsem ve svem prispevku nepouzil ani jednou.

P.S.: Nezapomen si vzit Prozac.

strepty

Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #109 kdy: 11. 11. 2014, 20:13:30 »
Vzdy som myslel ze lavorovica je ked v hrnci varia vino alebo nieco skvasene a nad tym je lavor naplneny vodou ktory sluzi na kondenzaciu. Pod lavorom v strede hrnca je nadoba kde to odkvaplava. Blavaci tvrdia ze ked sa take nieco robi z vina nie je sanca aby tam bol metylalkohol.
No, tak to asi nebude ono. Timto zpusobem by nevznilla kalna brecka, ale cisty destilat.
Tak ja som to nazivo nevidel :-), len obrazok v nemeckej knihe ktora sa volala domaca vyroba alkoholu.  Cize to bola nemecka lavorovica. Iny kraj iny mrav.


peter

Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #110 kdy: 11. 11. 2014, 21:12:18 »
Jedná sa o rovnakú nadsádzku, ako keď zavelíš: "Ženy, do kuchyne!" Tiež sa jedná o blbosť ktorá má od irónie a nadsázky ďaleko.

Kristova noho, kam ten svet speje, ze uz si ani nejde delat srandu z lampasaku. V zivote by mne nenapadlo, ze kdyz napisu, ze zaskrtli kolonku "fyzicky zlikvidova" a pak zlikcidovali poslicka a s disketami vyhodili na skladku, ze se tu najde nekdo, kdo to bude povazovat za obvineni ze zlocinu a bude se dozadovat dukazu. Existence takovych jedincu mi byla az do ted utajena. Prosimte, vrat se do kasaren a vubec z nich nevylejzej.
Tento štýl komunikácie mi pripomína príspevky začínajúce "Niesom rasista, ale ...". Aby som bol presnejší, sú identické.

Hm, to asi tezko. spojku "ale" jsem ve svem prispevku nepouzil ani jednou.

P.S.: Nezapomen si vzit Prozac.
Ďakujem, ale ja tabletky nikomu neberiem. Takže ma z Tvojích zásob ponúkaš zbytočne.

proč sem se učil?

Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #111 kdy: 13. 11. 2014, 10:36:56 »
JardaP .:

Citace
Tak mozna, ze mas otce, kteremu nemuzes verit ani slovo. To to pak mas blbe.

Takže faktem je, že lže každý (prokázáno), ale tvůj otec řekl a ti mu věříš a ještě to píšeš jako boží slova na fórum? A co kritické myšlení? Už jenom, někdo popsal něco před x lety, nikdy v životě to sám nedělal, ale na 100% ví jaký je správný postup včetnľ pťípravy mače :D Holt kritické myšlení dostává nafrak, a víra o tom, že existuje člověk co nelže o inteligenci :D

Citace
Nejde o silu, jde o chut.
To jako, že použiješ "nestandartní" postup znamená, že vždy vyrobíš hnus? No mě děda i otec učili, že je to vždy o pohlídání celého procesu výroby slivovice. Ale jako můžeš věřit, že když nepoužiješ psrávný hrnec o správném rozměru nevypálíš tak tdobrou slivku i když to umíš, jako frajer co to nikdy nedělal, ale koupil si kolonu od profi firmy :D


Citace
Praveze nebyl. Vyroba chlastu vymrazovanim alkoholu neni zadny vymysl, dokonc takto pry i Rusaci vyrabeli kdysi vodku samohonku uz nekdy za cara.
U ruskáků je to spíše o podnebí, kdy nemají na výběr (na Sibiři tuplem).
Ale ty jsi napsal:
Citace
necha zkvasit a v zime se to naleje do lavoru a necha vymrazit
Takže když píšeš, právě že ne, tak píšeš opak než sám tvrdíš. Asi budete s otcem na stejné urovni s pamětí :D, ale fakt je že úmyslně nelžeš ani ty, jenom sám nevíš co píšeš jeden den a co druhé :D


:D Chápu, že to tak u nás nikdo nedělá, naopak před tím varují po celé generace je blbost, holt pražák si něco přečetl o pálení v rusku a ukazuje, že co se učí po generace je vlastně blbost. Že nerozná dobrou slivovicu od špatné je jedno, ví jak udělat dobrou, četl co napsal Rusák :d


chlape, přestaň chlasta co je v reklamách, ale co chutná. A jak se vyrábí chlast se naučíš praxí, ne čtením příruček :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Využití počítačů za studené války
« Odpověď #112 kdy: 13. 11. 2014, 12:04:48 »
JardaP .:

Citace
Tak mozna, ze mas otce, kteremu nemuzes verit ani slovo. To to pak mas blbe.

Takže faktem je, že lže každý (prokázáno), ale tvůj otec řekl a ti mu věříš a ještě to píšeš jako boží slova na fórum? A co kritické myšlení? Už jenom, někdo popsal něco před x lety, nikdy v životě to sám nedělal, ale na 100% ví jaký je správný postup včetnľ pťípravy mače :D Holt kritické myšlení dostává nafrak, a víra o tom, že existuje člověk co nelže o inteligenci :D

Tak hele, muj otec nikdy nerikal, ze vi, jak byla lavorovica vyrabena. Ani ja to netvrdim a na rovinu jsem to napsal. Nasledne nastinuji moznosti dle jinych hnusnych chlastu, o kterych vim a o kterych si myslim, ze by mohly sedet, protoze by jako jedine mohly vytvorit kalnou brecku.

Citace
Citace
Nejde o silu, jde o chut.
To jako, že použiješ "nestandartní" postup znamená, že vždy vyrobíš hnus? No mě děda i otec učili, že je to vždy o pohlídání celého procesu výroby slivovice. Ale jako můžeš věřit, že když nepoužiješ psrávný hrnec o správném rozměru nevypálíš tak tdobrou slivku i když to umíš, jako frajer co to nikdy nedělal, ale koupil si kolonu od profi firmy :D

Lavorovice nejspis nebyla destilovana, destilat neprodukuje kalnou brecku. A urcite nebyla ze svestek, mozna tak z brambor, jako irsky poitin.

Jinak o vyrobe slivovice napis clanek, rad si ho prectu, zejmena tu cast o destilaci. Tedy jak destilovat, aby z toho clovek neoslepnul.


Citace
Citace
Praveze nebyl. Vyroba chlastu vymrazovanim alkoholu neni zadny vymysl, dokonc takto pry i Rusaci vyrabeli kdysi vodku samohonku uz nekdy za cara.
U ruskáků je to spíše o podnebí, kdy nemají na výběr (na Sibiři tuplem).

Destilovat lze v kazdem podnebi. U Rusaku jde spis o dostupnost a legalitu destilatoru a take o tom, ze rusky muzik bylo prase, ktere se chce ozrat a to co nejlevneji a je mu jedno cim. Je tam takovych stale jeste mnoho.

Citace
Ale ty jsi napsal:
Citace
necha zkvasit a v zime se to naleje do lavoru a necha vymrazit
Takže když píšeš, právě že ne, tak píšeš opak než sám tvrdíš. Asi budete s otcem na stejné urovni s pamětí :D, ale fakt je že úmyslně nelžeš ani ty, jenom sám nevíš co píšeš jeden den a co druhé :D

Nechapu, o cem mluvis. Jake "prave, ze ne"? Mohl bys napsat cely citat, kde sam sebe vyvracim?


Citace
:D Chápu, že to tak u nás nikdo nedělá, naopak před tím varují po celé generace je blbost, holt pražák si něco přečetl o pálení v rusku a ukazuje, že co se učí po generace je vlastně blbost. Že nerozná dobrou slivovicu od špatné je jedno, ví jak udělat dobrou, četl co napsal Rusák :d

Ja o paleni nemluvim, izolace alkoholu vymrazovanim nema s palenim nic spolecneho. A neboj se, "slivovici" z brambor s "prirodnimi aromaty" ja nepiju. To uz radsi rovnou ten poitin, ktery si alespon nehraje na neco, cim neni.

Citace
chlape, přestaň chlasta co je v reklamách, ale co chutná. A jak se vyrábí chlast se naučíš praxí, ne čtením příruček :D
[/quote]

Ano, tak nejak to delam. Chlastam to, co mi chutna. Co je v reklamach opravdu netusim, nemam totiz televizi, takze jsem o rozkos z reklam do znacne miry pripraven. A urcite nechlastam to vino, ktere z Moravy lifrujete do vykupu pod zaminkou, ze Prazakum to staci, protoze tretak jim chutna nejvic. Nepiju ani ten hnusny burcak s penou, jak na rece pod fabrikou, po kterem ma clovek leda tak sracku, kdyz v Nemecku muzu ziskat podstatne lepsi a bez sracky.