Pracovní smlouva s KPI

Ondrak

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #60 kdy: 08. 12. 2014, 11:50:01 »
Na Slovensku platí, že pokud si zaměstnancem společnosti méně jak 1 rok máš výpovědní lhůtu 1 měsíc, což je podle mě skoro jako bys neměl žádnou výpovědní lhůtu. Z mého pohledu tak myslím řešíš blbost, protože 1 měsíc uteče jako voda.

To že část tvého osobního ohodnocení je vázána na výkon firmy už jsem párkrát viděl, ale v celkovém pojetí to mělo vliv tak max na 10% té proměnné složky. Zbytek je jen a jen o Tobě.
Taky si někdy ty PKI nastavuješ po dohodě s tvým vedoucím (a ne že je dostaneš nařízené), takže je to taky o tom jak dokážeš komunikovat a umíš si obhájit svojí práci.

Zatím se podle toho co si tu napsal přikláním ke skupině co si myslí, že bys to chtěl spíš ochcat a mít teplé místečko, kde by ses moc nenadřel...
BTW.
1) To že někdo přistupuje k práci zodpovědně se bere jako samozřejmost, nikoliv jako něco za co bys měl dostávat premie.
2) 150 hodin nadčasů ti může zaměstnavatel nakázat i na Slovensku. Pak je otázka, jak to tomu zaměstnanci vynahradí (někde proplácí, někde náhradní volno). Nárokovat peníze si za to nemůžeš (teda můžeš, ale můžeš to dostat jako náhradní volno a je to v rámci zákona).
 
Jak je vidno, tak se v tom jak to chodí v pracovním poměru moc nevyznáš. Bojím se, že vystřízlivění bude pro Tebe trochu kruté.

Něco ti řeknu. Až budeš dobrej, firmy si tě najdou samy. Do tý doby by ses měl držet toho co by ti napsal PowerLenin:
Nekecat a makat.
 :)

Pak si můžeš diktovat do aleluja.

Z toho co jsem napsal si to zkus přechroupat sám a sám zhodnotit jestli se ti to vyplatí a nebo ne, protože Ty jsi ten co za to bude dělat a ne diskutující tady na foru.