Aplikacím v Ubuntu chybí horní menu

Aplikacím v Ubuntu chybí horní menu
« kdy: 29. 09. 2014, 15:30:24 »
Zdravím, postupně přecházím z Win.7 na UBUNTU 14.04. Snažím se začít používat LibreOffice Draw, ale v okně chybí horní řádek s menu:

"Soubor Úpravy Zobrazit Vložit Formát Nástroje Změnit Okno Nápověda"

Pokud však spustím LibreOffice jako root (z terminálu přes sudo), tak tam to menu je. Podobně je to třeba u Krusaderu, když ho spustím ikonou z Unity (teď používám Cairo-Dock), tak tam horní menu není a přes sudo krusader tam menu je.
Nevím jak docílit toho, aby tam to menu bylo i po spuštění přes ikonu jako běžný uživatel. Třeba ten LibreOffice Draw je bez horního menu celkem nepoužitelný. Za případný postřeh předem děkuji  :)
« Poslední změna: 29. 09. 2014, 20:23:02 od Petr Krčmář »


Re:Aplikacím pod Ubuntu chybí horní menu.
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2014, 15:51:12 »
Nie je menu náhodou v hornej lište Ubuntu (rovnako ako mám Mac)? Dá sa to prepnúť, ale keďže *buntu nepoužívam, neviem o tom nič bližšie.

Re:Aplikacím pod Ubuntu chybí horní menu.
« Odpověď #2 kdy: 29. 09. 2014, 16:11:26 »
Zdravím, postupně přecházím z Win.7 na UBUNTU 14.04. Snažím se začít používat LibreOffice Draw, ale v okně chybí horní řádek s menu:

"Soubor Úpravy Zobrazit Vložit Formát Nástroje Změnit Okno Nápověda"

Pokud však spustím LibreOffice jako root (z terminálu přes sudo), tak tam to menu je. Podobně je to třeba u Krusaderu, když ho spustím ikonou z Unity (teď používám Cairo-Dock), tak tam horní menu není a přes sudo krusader tam menu je.
Nevím jak docílit toho, aby tam to menu bylo i po spuštění přes ikonu jako běžný uživatel. Třeba ten LibreOffice Draw je bez horního menu celkem nepoužitelný. Za případný postřeh předem děkuji  :)

A není "problém" náhodou v tomto?
http://en.wikipedia.org/wiki/Unity_%28user_interface%29

Re:Aplikacím pod Ubuntu chybí horní menu.
« Odpověď #3 kdy: 29. 09. 2014, 16:19:15 »
Jestli jsem správně pochopil problém, tak zde je video jak přepnout Unity do režimu, kdy jsou jednotlivá menu v okně programu.

http://www.youtube.com/watch?v=nzFXRz-b3Ns

Re:Aplikacím pod Ubuntu chybí horní menu.
« Odpověď #4 kdy: 29. 09. 2014, 19:40:27 »
Nakonec jsem použil řešení, které psal a903user.
V menu: Nastavení systému – Vzhled – Chování – Zobrazit nabídky pro okno.
Jsem změnil volbu z "v liště nabídky" na "v liště daného okna"
Nyní se nabídka zobrazí vždy po najetí myší na horní lištu okna,
původní volba "v liště nabídky" však funguje pouze tehdy, pokud je aplikace spuštěna pod rootem, což je zvláštní.
Ale každopádně je to řešení, takže děkuj za Vaše odpovědi ! :-)