Software pro CardDAV a CalDAV

hrabe lopata

Software pro CardDAV a CalDAV
« kdy: 28. 09. 2014, 13:01:10 »
Zdravim a dovoluji si polozit ctenemu osazenstvu otazku:

Mam SMTP+IMAPv4 server stabilne fungujici uz roky k me naproste spokojenosti v rezimu minimalni udrzby (yum update a jednou za pet-deset let zmena systemu)
Existuje neco stejne spolehliveho, stabilniho, odzkouseneho a nenarocneho pro CardDAV a CalDAV jako existuji reseni pro IMAP?
Nejde mi o sdileni cehokoli s kymkoli. Proste jen pro tlupu totalne izolovanych jedincu :)

Diky
« Poslední změna: 28. 09. 2014, 22:07:06 od Petr Krčmář »


#

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #1 kdy: 28. 09. 2014, 16:55:27 »
Pro my potreby zcela vystacim s http://baikal-server.com/

Dzavy

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #2 kdy: 28. 09. 2014, 18:17:27 »
Jako na straně serveru? To jsou normální WebDAV soubory, takže např. Apache?

Jinak než to takhle matlat, tak např. Zimbra.

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #3 kdy: 28. 09. 2014, 21:44:46 »
Zimbra, OwnCloud,...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #4 kdy: 28. 09. 2014, 22:23:37 »
Zimbra, OwnCloud,...
pripajam sa k owncloudu - ziaden problem a mam ho tiez par rokov.
zimbra bacha - je to moloch a nie je lahke (podla mojich meritok) ho administrovat. Teda aspon nie tu verziu zadara. za prve: java, za druhe: java, za tretie: java. potom este zlozity backup/restore, nie vzdy prejde upgrade-script hladko, na prvy pohlad zlozite cli... Ak takeho molocha treba, da sa s tym vyhrat a pouzivat zimbru k spokojnosti, funkcie ma - a vela, ale zadarmo to nieje.


Dzavy

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #5 kdy: 28. 09. 2014, 23:51:05 »
pripajam sa k owncloudu - ziaden problem a mam ho tiez par rokov.
zimbra bacha - je to moloch a nie je lahke (podla mojich meritok) ho administrovat. Teda aspon nie tu verziu zadara. za prve: java, za druhe: java, za tretie: java. potom este zlozity backup/restore, nie vzdy prejde upgrade-script hladko, na prvy pohlad zlozite cli... Ak takeho molocha treba, da sa s tym vyhrat a pouzivat zimbru k spokojnosti, funkcie ma - a vela, ale zadarmo to nieje.

Zimbra je úplně v pohodě, donedávna to byla v podstatě jediná možná náhrada Exchange na Linuxu - pro podnikové použítí si fakt nepředstavuju řešení spatlané z postfixu, imapu, webmailu, atd... (nic proti nim, Zimbra má všechny tyhle technologie v sobě). Od verze 7 mi přišlo, že ta java je už hodně nenáročná, samozřejmě se to dá hodně poladit, atd. CLI snad jednodušší být nemůže a navíc se dá téměř všechno nastavovat ve webové administraci.

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #6 kdy: 29. 09. 2014, 00:57:10 »
Zimbra je úplně v pohodě, donedávna to byla v podstatě jediná možná náhrada Exchange na Linuxu - pro podnikové použítí si fakt nepředstavuju řešení spatlané z postfixu, imapu, webmailu, atd... (nic proti nim, Zimbra má všechny tyhle technologie v sobě). Od verze 7 mi přišlo, že ta java je už hodně nenáročná, samozřejmě se to dá hodně poladit, atd. CLI snad jednodušší být nemůže a navíc se dá téměř všechno nastavovat ve webové administraci.
Zimbra je vyborny software a fakt kvalitna nahrada exchangu, ale treba sa on starat a zerie. Pre porovnanie: masina 4 jadra / 8G RAM - zimbra v pohode 1000 mailov in + 1000 out kazdy den, 3 domeny, 11 uctov. load tak na 0.50 ked sa nic nedeje, okolo 3 ked je mailing. postfix + dovecot ta ista configuracia: 10000 verejnych schranok, neviem kolko mailov in a out, ale minimalne 10% tych schranok je vytazena rovnako ako tie ucty na zimbre. load do 3. Treba povedat, ze na zimbre ludia pracuju cez web aj cez imap + smtp, maju kalendar a kontakty zdielane medzi sebou atd... ale ako cisto card alebo cal je to overkill, Hlavne ak pytajuci sa uz riesenie smtp+imap ma a nechce ho menit:
Mam SMTP+IMAPv4 server stabilne fungujici uz roky k me naproste spokojenosti v rezimu minimalni udrzby (yum update a jednou za pet-deset let zmena systemu)
Existuje neco stejne spolehliveho, stabilniho, odzkouseneho a nenarocneho pro CardDAV a CalDAV jako existuji reseni pro IMAP?
Nejde mi o sdileni cehokoli s kymkoli. Proste jen pro tlupu totalne izolovanych jedincu :)
ale mohol by si mi poradit ako synchronizujes kontakty s thunderbirdom :D alebo outlookom. ja som bol lenivy to nastavovat (stanice su windows v azbuke a musel by som to konfigurovat cez vzdialene pripojenie. odmietol som to robit predtym ako som sa na to pozrel)

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Software pro CardDAV a CalDAV
« Odpověď #7 kdy: 29. 09. 2014, 08:31:30 »
Na jednoduche pouziti kalendare  a sdileni kontaktu mezi thunderberdy pouzivam cca 6 mesicu ownCloud. Funguje to. Pro android jsem musel zakoupit CalDAV connector. Ty zadarmo byly nevyzpytatelne.

Re:Software pro CardDAV a CalDAV
« Odpověď #8 kdy: 29. 09. 2014, 09:20:55 »
Taky pouzivame caldav od martena gajdy a dobry. Jen je potreba pro nejrozsirenejsi verze doinstalovat workaround aby nezapominal ucty.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

TKL

Re:Software pro CardDAV a CalDAV
« Odpověď #9 kdy: 29. 09. 2014, 10:37:38 »
Zkoušel jsem toho hodně a jako nejspolehlivější, nejlépe konfigurovatelný a nejvíce kompatibilní se všemi různými druhy zařízení se ukázal být OwnCloud. Zrovna včera jsem si doinstaloval activesyncový z-push, který funguje jedna báseň, napojení je pak mnohem jednodušší než přes čistý Cal/CardDav. Spolu s integrovaným Roundcube je to komplexní a bezproblémové řešení All-in-one.

Dzavy

Re:Software pro iCal a iCard
« Odpověď #10 kdy: 29. 09. 2014, 10:43:09 »
Zimbra je vyborny software a fakt kvalitna nahrada exchangu, ale treba sa on starat a zerie. Pre porovnanie: masina 4 jadra / 8G RAM - zimbra v pohode 1000 mailov in + 1000 out kazdy den, 3 domeny, 11 uctov. load tak na 0.50 ked sa nic nedeje, okolo 3 ked je mailing. postfix + dovecot ta ista configuracia: 10000 verejnych schranok, neviem kolko mailov in a out, ale minimalne 10% tych schranok je vytazena rovnako ako tie ucty na zimbre. load do 3. Treba povedat, ze na zimbre ludia pracuju cez web aj cez imap + smtp, maju kalendar a kontakty zdielane medzi sebou atd... ale ako cisto card alebo cal je to overkill, Hlavne ak pytajuci sa uz riesenie smtp+imap ma a nechce ho menit:

Nojo, souhlas, ale nemuzes to srovnavat...smtp+imap je jenom podmnozina funkci co Zimbra nabizi...to je jak kdybys srovnaval napr. syslog a Splunk. Samozrejme, ze cistej postfix je extremne efektivni a nenarocnej, ale jakmile k nemu pridas amavis/antispam, DKIM, atd. atd., zacne to rust. To samy okolo dalsich komponent.

Jinak si jsem temer jistej, ze nabidnout ten stavajicim uzivatelum prechod na Zimbru, brali by vsema deseti - dostali by se funkcne v podstate na uroven toho, co maji vsichni ostatni u gmailu, atd. a zadarmo.